Препарати для підвищення тестостерону

 • Ціна
  грн - грн
 • Призначення
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • Група застосування
  0
 • Форма випуску
  0
  0
  0
 • Кількість
  0
  0
  0
  0
  0
 • Бренди
  0
  0
  0
  0
  0
 • Виробники
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
Акції

Показано з 1 по 17 із 17 (всього 1 сторінок)

Що таке бустер тестостерону?

Бустер тестостерону — це живильні мікроелементи, частіше рослинного походження, які підтримують гормональні функції організму. Вони діють як попередники основних гормонів: індукують позитивний гормональний зворотний зв'язок, що призводить до збільшення природної секреції гормону тестостерону.

Тестостерон – це чоловічий гормон, який регулює фертильність, м'язову масу, розподіл жиру, впливає на лібідо та вироблення еритроцитів. Він бере активну участь у розвитку м'язів, сприяючи збільшенню їх обсягу та розвитку сили, а також необхідний для відновлення зруйнованих фізичними зусиллями м'язових волокон. У бодибілдингу testosteron є ключем до отримання потрібних обсягів та рельєфу м'язів. Чим більше тестостерону в організмі, тим більша ймовірність того, що м'язова маса зростатиме.

Рівень тестостерону залежить від віку. Саме у віці від 20 до 30 років він є у найбільшій кількості, а потім поступово зменшується з віком (приблизно на 1-2% щороку). Стрес, нестача сну, перетренованість, алкоголь, незбалансованість харчування, екстремальна втрата ваги (особливо якщо ви дотримуєтеся дієти з низьким вмістом жирів) або тривале захворювання – все це може призвести до зниження рівня тестостерону.

Ознаками того, що ваш тестостерон може бути низьким, є:

 • зниження лібідо
 • еректильна дисфункція
 • нижче вироблення та дозрівання сперматозоїдів
 • збільшення тканини молочної залози
 • втрата м'язової маси
 • падіння сил, втома
 • збільшення жирових відкладень
 • проблеми з концентрацією
 • поганий настрій.

Підвищити тестостерон можна за допомогою ліків, але вони можуть надавати небажані ефекти та небезпечні для нашого організму, а також шляхом спеціальних тренувань, дієти та зміни способу життя, що потребує значних внутрішніх ресурсів та часу.

Є інший простий і надійний варіант - бустери тестостерону – біологічні добавки, які допомагають організму виробляти чоловічий гормон, не впливаючи на його функціонування.

У більшості випадків стимулятори вироблення тестостерону складаються з органічних речовин і мікроелементів, що беруть участь у секреції чоловічого гормону в організмі, є витяжками з екзотичних рослин у комбінації з вітамінними комплексами. Деякі з них вже давно використовувалися в народній медицині, інші були нещодавно відкриті. Вони покращують обмін речовин, підвищують рівень енергії, спортивні та сексуальні можливості та багато інших аспектів. Саме ці добавки приймають бодибілдери, а також спортсмени, які практикують види спорту на витривалість або беруть участь в інтенсивних змаганнях.

Тестобустери застосовуються не тільки у спортивній практиці, але й у медицині для покращення еректильної дисфункції (труднощі з ерекцією або нездатність досягти або підтримувати ерекцію) та інших чоловічих сексуальних розладів, спричинених низьким рівнем тестостерону, для боротьби з безпліддям, підвищення життєвого тонусу.

Види бустерів тестостерону

Трибулус террестрис

Добавка використовується для підвищення рівня власного тестостерону, збільшує сексуальне бажання, а також покращує спортивні результати. Головний інгредієнт бустера - екстракт рослини Tribulus (якірці сланкі), яка здавна застосовувалася в грецькій, китайській та індійській медицині для лікування багатьох хвороб, у тому числі безпліддя.

Традиційно Tribulus terrestris використовується для підвищення лібідо та лікування еректильної дисфункції. Заохочуючи організм виробляти більше тестостерону, трибулус дуже корисний для чоловіків, у яких його недостатньо або займаються інтенсивними видами спорту.

Трибулус містить фітостероли, алкалоїди, природні антиоксиданти – флавоноїди, які підтримують здоров'я серцево-судинної системи. Завдяки високому вмісту сапонінів рослина є гормональним стимулятором для чоловіків.

Попри суперечки про ефективність добавок із трибулусом, дослідження на тваринах, а також деякі клінічні випробування на людях підтверджують, що такий бустер реально працює, тестостерон від нього гарантовано зростає. Дія добавки заснована на підвищенні активності андрогенних рецепторів (білка, що зв'язує тестостерон) в головному мозку. Мозок виробляє більше лютеїнізувального гормону, який додатково стимулює вироблення тестостерону в яєчках і, отже, підвищувати рівень тестостерону в сироватці крові.

ЗМА

ZMA складається з монометіоніну аспартату цинку, аспартату магнію і вітаміну B6, які мають високу засвоюваність шляхом синергічної дії.

Відомо, що регулярні інтенсивні тренування призводять до дефіциту цинку та магнію з потом, що є причиною зниження вироблення тестостерону. Таким чином, прийом добавок з ZMA може допомогти повисити  рівень тестостерону.

Єдине дослідження, що показує, що ZMA підвищує рівень тестостерону, було проведено у молодих американських футболістів з коледжу. Вони виявили, що прийом добавки протягом 8 тижнів у передсезонний період підвищує рівень вільного та загального тестостерону. Проте, інші дослідження цього не підтвердили.

Головний ефект від вживання ZMA – анаболічна дія. Менш прямий спосіб, яким ZMA може допомогти з тестостероном, це вплив на нервову систему. Було встановлено, що цинк, компонент ZMA, сприяє підтримці нервового балансу, допомагаючи організму краще адаптуватися до стресу. Знижуючи вироблення кортизолу, цей мінерал цілюще впливає на гормональний баланс. Магній, який працює синергетично з цинком, допомагає організму бути менш чутливим до стресу та нервової втоми, тим самим знижуючи рівень кортизолу.

Екдистерон

Вважається натуральним анаболіком, оскільки здатний збільшити силу та м'язову масу, знизити втому та прискорити відновлення.

Екдистерон – це псевдогормон членистоногих, а також виділяється деякими рослинами виду Cyanotis vaga для захисту від комах. За молекулярним складом ця речовина дуже схожа на структуру анаболічних гормонів, бустерна дія ґрунтується на прискореному синтезі білка.

Екдистерон застосовується спортсменами вже понад 20 років, має армію шанувальників, серед яких і багато національних збірних. На відміну від анаболіків застосування екдистерону не загрожує ніякими побічними ефектами. Прийом добавки сприятливо впливає на кісткову та м'язову тканину, викликаючи ріст м'язів та збільшуючи їхню силу. Виробники стверджують, що Екдистерон знижує рівень цукру в крові, допомагає позбутися жирових відкладень, захищає від окислювального стресу.

Через можливу анаболічну дію Всесвітнє антидопінгове агентство (ВАДА) спостерігає за дослідженнями екдистерону, щоб ухвалити рішення про можливе включення його до списку заборонених, але поки що воно не потрапило до цього переліку.

Со пальметто 

Плоди карликової пальми сереноа мають цілющі властивості і традиційно використовуються в медицині для покращення здоров'я простати, балансу гормональної системи та запобігання випаданню волосся.

Стимуляція вироблення тестостерону відбувається внаслідок зниження активності 5-альфа-редуктази, ферменту, який перетворює тестостерон на дигідротестостерон (ДГТ). Клінічні дослідження показали, що менш циркуляційний ДГТ може зберігати рівень вільного тестостерону, вивільняючи рецептори тестостерону. Тим часом добавка сереноа пальми може підвищити рівень тестостерону більш ніж на 38%.

D-аспарагінова кислота

D-аспарагінова кислота (DAA) - це амінокислота, що міститься в репродуктивних тканинах, важливих для регуляції гормонів. Проведені дослідження показують ефективність добавки шляхом здатності впливу на продукцію гонадотропіну, від якого залежить рівень виробленого тестостерону.

В одному дослідженні чоловікам з низьким рівнем тестостерону та без досвіду тренувань давали по 3 г DAA протягом 12 днів. Результат – рівень тестостерону підвищився на 42%. Кількість негативних відгуків значно менше, ніж в інших добавок.

Однак, у чоловіків із нормальним рівнем тестостерону після двох років тренувань d-аспарагін не показав збільшення м'язової маси чи сили. Більш того, DAA продемонстрував негативні ефекти у людей із досвідом тренувань, наприклад, у жимі лежачи. При прийомі дози 6 г на день послаблювалася нервова адаптація, необхідне збільшення сили.

Таким чином, D-аспарагінова кислота може показати потенціал у недосвідчених в тренуваннях або при низькому рівені тестостерону. У цьому випадку відповідним дозуванням буде 3 г на день. Однак, якщо ви тренувалися якийсь час, d-аспарагінова кислота, ймовірно, не найкращий вибір, оскільки було показано, що вона згубно впливає на приріст сили.

Крім того, у багатьох видах спортивного харчування D-аспаргінова кислота замінюється на більш дешеву L-аспаргінову, що дуже знижує ефективність добавки, а для деяких людей повністю скасовує її. Купуючи бустер з аспаргіновою кислотою, звертайте увагу на склад.

Женьшень

Популярний рослинний лікарський засіб. Має кілька різних назв у різних регіонах (малайзійський женьшень, корінь життя, Тонгкат Алі та Тунг Соу).

Дія біо добавки заснована на здатності збільшувати швидкість вивільнення тестостерону з гормону глобуліну, що зв'язує статеві гормони. У дослідженні за участю людей похилого віку з низьким рівнем тестостерону прийом 200 мг женьшеню на день протягом одного місяця допоміг повернути низький рівень тестостерону в норму.

Є також свідчення того, що женьшень може покращити профіль гормону стресу, наприклад, взаємозв'язок між кортизолом та тестостероном. Рівень кортизолу, який є гормоном стресу в організмі, знижується, а рівень тестостерону підвищується. Ці ефекти були продемонстровані у дослідженні, присвяченому впливу 200 мг женьшеню на стрес та настрій у чоловіків та жінок з помірним стресом. Таким чином, добавки з женьшенем можуть допомогти знизити ризик зниження рівня тестостерону через психологічний стрес.

Вітамін Д

Вітамін D забезпечує широкий спектр переваг для організму, оскільки вважається за необхідним для нормальних функцій організму, а не просто добавкою для підвищення рівня тестостерону. Він відіграє важливу роль у функціонуванні м'язів, підтримці здоров'я кісток та зниженні ризику інфекцій.

Через присутність у яєчках ферментів, що утворюють вітамін D, було висловлено припущення, що він може відігравати роль у стимуляції вироблення чоловічих статевих гормонів, таких як тестостерон. Було показано, що у чоловіків із надмірною вагою, які намагаються скинути вагу протягом 12 місяців, тривалий прийом вітаміну D допомагає підвищити рівень тестостерону.

Крім того, вітамін D може допомогти підтримувати рівень тестостерону, знижуючи ризик інфекції. Було показано, що періоди хвороби знижують рівень тестостерону, а щоденне споживання 1000 МО сонячного вітаміну підвищує імунітет, опосередковано впливаючи на вироблення чоловічого гормону.

Інші популярні бустери тестотерону:

 • ДГЕА. Містить гормон, що секретується наднирниками.
 • Пажитник. Як і трибулус, містить сапоніни, які можуть підвищувати рівень тестостерону та полегшувати симптоми дефіциту, такі як втрата статевого потягу. Відомо, що у спортсменів прийом пажитника підвищує рівень тестостерону, збільшує м'язову силу та зменшує жирові відкладення.
 • Добавки з цинком та вітамінами D, B6 та K1. Перешкоджають перетворенню тестостерону на жіночий гормон естроген. Збільшують вироблення тестостерону шляхом підвищення рівня лютеїнізувального гормону.
 • Дикий овес, ашваганда та мака. Є фітоактивними речовинами, які ефективні в управлінні низьким рівнем тестостерону у чоловіків різного віку.

Як вибрати препарати для підвищення тестостерону?

Магазини спортивного харчування пропонують великий вибір бустерів, кожен з яких за заявами виробників зможе швидко перетворити тебе на гормонального монстра. Як не розгубитися в морі пропозицій та вибрати реально дієвий продукт?

Пропонуємо орієнтуватися на такі аспекти:

 • цілі прийому
 • кількість активної речовини
 • форма випуску
 • стать, вік, стан здоров'я

Багато спортивних тренерів рекомендують купувати добавки з однією активною речовиною, обходячи стороною багатокомпонентні комплекси, які найчастіше дорогі та малоефективні. Крім того, вибір бустера залежить від вашого бажання використовувати звичні засоби чи експериментувати.

Для тих, хто хоче підвищити не лише спортивні, а й сексуальні показники, радимо купити бустери з Трибулус Террестріс. Відомо, що екстракт цієї рослини має не тільки анаболічний ефект, але і є популярним афродизіаком. При покупці продукту звертайте увагу на відсоток сапонінів в екстракті.

Добавка ZMA має потужний анаболічний вплив, покращує сон і краще працює, якщо у спортсмена до її прийому був дефіцит магнію та цинку. Приріст секреції тестостерону відбувається шляхом природних для організму нутрієнтів.

Тестостеронові комплекси підійдуть для атлетів, які хочуть багатофакторної дії на свій тестостерон: підвищити рівень, заблокувати естрогенові рецептори, ароматазу. Такі добавки можуть містити трибулус та інші екстракти рослин (вівса, шпинату), D-аспарагінову кислоту, а також вітаміни та мікроелементи.

За формою випуску бустери тестостерону випускають у таблетках та капсулах. Більш рідко зустрічаються добавки в порошку (наприклад, Evo Test від BSN).

Уникайте фармацевтичних продуктів, оскільки вони можуть містити заборонені речовини. Бустери тестостерону знаходяться у вільному продажу та для їх придбання не потрібний рецепт лікаря. Такі рослини, як трибулус, пажитник, мака, дикий овес або пальметто, корисні для здоров'я на додаток до того, що вони фактично стимулюють організм виробляти більше свого тестостерону. Переконайтеся, що всі інгредієнти відомі, мають натуральне походження та розроблені в сертифікованій лабораторії.

Де купити якісні та оригінальні тестобустери? 

Ми радимо купувати препарати для підвищення тестостерону кращих американських, європейських чи українських брендів, які виробляють продукти відповідно до виробничих стандартів, у сертифікованих лабораторіях, та дотримуються антидопінгових стандартів.

Купити якісний тестобустер можна у нашому інтернет-магазині Фітомаркет просто зараз!

У нашому розділі спортивного харчування представлені оригінальні недорогі біологічні добавки, що стимулюють вироблення тестостерону. Ми працюємо тільки з офіційними постачальниками та гарантуємо високу якість товару. Ви можете вибрати потрібний продукт, не виходячи з дому, з доставкою по всій Україні.

Чи існують побічні ефекти? 

Бустери тестостерону відносяться до безпечних і дозволених добавок, але як будь-які харчові продукти, вони можуть надавати побічні ефекти, а надмірне вживання небезпечне для нирок та печінки.

Препарати, які підвищують тестостерон, не варто приймати молодим чоловікам до 23 років, оскільки це може призвести до гормональних порушень. У цьому віці рівень природного тестостерону досить високий і без його стимуляції.

Відомо, що тестостерон впливає і на лібідо жінок. Але оскільки переважна більшість досліджень тестобустерів проводяться на чоловіках, точно не зрозуміло, як вони можуть впливати на жінок. Одні дані стверджують про можливу маскулінізацію (збільшення кількості волосся на тілі, огрубіння голосу та ін.), інші, що добавки на основі трибулуса, цинку та маки можуть знизити негативні прояви перименопаузального періоду у жінок після 40 років (падіння лібідо, м'язову слабкість, втому), відновити імпульс у сексуальному та спортивному плані, а також покращити настрій.

Не рекомендується вживати бустери тестостерону при:

 • гіпертензії;
 • кардіоваскулярних патологіях;
 • порушення функції нирок;
 • різких змінах настрою
 • зайвої агресивності.

Як користуватися підсилювачем тестостерону

Дієтичні добавки використовуються на разовій основі, тобто у програмах тривалістю від 4 до 8 тижнів, які можна продовжувати протягом року. В ідеалі, краще робити перерви, що рівні тривалості прийому бустера, перш ніж відновити прийом стимуляторів.

Щоб отримати максимальну користь від підсилювача тестостерону, рекомендується приймати його перед тренуванням або у другій половині дня, а також у дні відпочинку. Людям, які мало чи зовсім не займаються спортом, рекомендується приймати добавку у другій половині дня або приблизно за пів години до статевого акту.

І ще трохи про спорт і тестостерон

Відомо, що рівень тестостерону можна підняти регулярними спортивними тренуваннями. Однак не всі вони однаково добре впливають на секрецію чоловічого гормону.

Дослідження показали, що зловживання кардіонавантаженнями є контрпродуктивним для рівня тестостерону. Встановлено, що біг на довгі дистанції пригнічує секрецію тестостерону, поступово знижуючи синтез білка та м'язову масу. Це не теорія, а підтверджене науковою спільнотою спостереження, яке змогло довести, що великі відстані гальмують вироблення тестостерону. При цьому вказується, що тренування з додатковими навантаженнями, а також багатосуглобові рухи, такі як присідання, навпаки, добре підвищують природний рівень тестостерону.

Читати далі