Омега 3 (Omega 3)

Акції
 • Ціна
  грн - грн
 • Призначення
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • Група застосування
  0
  0
  0
 • Склад
  0
  0
  0
 • Форма випуску
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • Об’єм, мл
  0
  0
  0
  0
  0
 • Вага, г/мг
  0
 • Вік
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • Бренди
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • Виробники
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0


Показано з 1 по 42 із 184 (всього 5 сторінок)

Загальний опис Омега 3

Омега-3 одна з найбільш популярних дієтичних добавок. Донедавна її прописували, як ліки проти серцево-судинних захворювань. Сьогодні лікарі радять приймати її дорослим та дітям як додаткове джерело важливих для здоров'я нутрієнтів.

Що таке Омега 3

Омега 3 є сімейством незамінних жирних кислот, необхідних для розвитку та правильного функціонування органів і систем людини. Вони не синтезуються організмом, але можуть бути отримані зі свого попередника, якщо він надходить із їжею, а також за допомогою прийому спеціальних дієтичних добавок.

Найважливішими для здоров'я є наступні ПНЖК Омега 3:

Альфа-леноленова кислота (АЛК, ALA). Синтезується рослинами, є попередником інших омега три поліненасичених жирних кислот (ПНЖК). 

Ейкозапентоєнова кислота (ЕПК, EPA). Синтезується рослинами, рибами та тваринами з АЛК. У невеликій кількості виробляється в організмі людини з альфа-леноленової кислоти. При необхідності може синтезуватися з докозагексаєнової кислоти, проте цей синтез забирає багато енергії.

Докозагексаєнова кислота (ДГК, DHA). Синтезується рибами, креветками та морськими ссавцями з EPA. У дуже невеликих кількостях утворюється у рослинах та в організмі людини. Є найкориснішою для організму людини.

Важливість Омега 3 для здоров'я

АЛЬФА-ЛЕНОЛЕНОВА КИСЛОТА

Організм здорової людини синтезує з ALA набагато важливіші форми омега-3 ПНЖК – ейкозапентаєнову та докозагексаєнову кислоти. Перехід альфа-леноленової кислоти в EPA та DPA залежить від спеціального ферменту (дельта-6-десатурази), активність якого може знижуватися з віком, через ряд захворювань, при впливі несприятливих екологічних факторів, пристрасть до алкоголю та тютюнопаління. Крім того, трансформація ALA в EPA і DPA може бути блокована надлишком лінолевої кислоти (омега 6), зокрема при вживанні великої кількості соняшникової та кукурудзяної олії.

ЕЙКОЗАПЕНТОЄНОВА КИСЛОТА 

Тип омега-кислоти, який безпосередньо діє на депресію та різні розлади настрою.

Роль ЕПК в організмі: 

 • допомагає боротися з болем та алергією
 • ефективно захищає серце та судини
 • бере участь у формуванні клітинних мембран та утворенні гормонів
 • регулює запальні реакції та рівень ліпідів у крові
 • впливає на імунітет та мозкову діяльність
 • покращує рухливість суглобів.

ДОКОЗАГЕКСАЄНОВА КИСЛОТА

Значуща омега три ПНЖК, оскільки з неї утворюються важливі регуляторні речовини. Це жирна кислота, яка в основному міститься в мозку, структурі нейронів і в сітківці, впливає на метаболізм мозку, відіграє важливу роль у розвитку зору.

Роль ДГК в організмі

 • нормалізує показники в'язкості крові
 • бере участь у побудові клітинних мембран
 • знижує рівень атерогенних тригліцеридів та ліпопротеїдів низької щільності в крові
 • зменшує ризик виникнення та розвитку доброякісних та злоякісних пухлин
 • служить важливим джерелом клітинної енергії
 • запобігає ожиріння печінки.

Вона також сприяє зміцненню роботи серця та допомагає в виробленні сперматозоїдів. Вчені пов'язують дефіцит DHA із виникненням хвороби Альцгеймера.

Переваги Омега 3 для здоров'я

Омега 3 для здоров'я серця

Наукові дослідження показують, що споживання жирних кислот омега-3 сприяє:

 • зниженню артеріального тиску у людей з підвищеним артеріальним тиском
 • зниженню кількості тригліцеридів у крові, ліпідів, надлишок яких сприяє розвитку захворювань серця
 • зниженню серцево-судинної захворюваності та смертності у людей із серцево-судинними патологіями.

Омега 3 для покращення мозкової діяльності

Доведено, що ЕПК та ДГК відіграють важливу роль у формуванні мозку дитини, функціонуванні мозку у дорослих та літніх людей. Дослідження показали, що велика кількість ПНЖК в мозку покращує швидкість передачі нервових імпульсів, позитивно впливає на розмноження і виживання нейронів, допомагаючи боротися з окислювальним стресом. Адекватне надходження Омега 3 позитивно позначається на підтримці психічного здоров'я, включаючи такі захворювання, як депресія, деменція, хвороба Альцгеймера, дитячі патології.

Омега 3 для здоров'я очей

Деякі дослідження показують, що жирні кислоти омега-3 допомагають захистити очі дорослих від дегенерації жовтої плями та синдрому сухого ока. Вони також забезпечують правильний дренаж внутрішньоочної рідини, знижуючи ризик високого очного тиску та глаукоми. Крім того, низка клінічних досліджень показала, що жирні кислоти омега-3 необхідні для нормального розвитку зору у немовлят.

Різновиди добавок Омега 3

Різновиди добавок Омега 3


Добавки Омега 3 можна купити в рідкому вигляді, в капсулах і жувальних цукерках. Окрім того, сьогодні можна придбати БАД Омега 3 для веганів. Розглянемо особливості кожної із форм.

Капсули Омега 3

У спеціальній желатиновій оболонці міститься масляний розчин. Після потрапляння до шлунку оболонка розчиняється, звільняючи активні компоненти. Кожна капсула відрізняється наявністю точного дозування речовини. Недоліком капсул є досить великий розмір, тому дітям або людям із сильним блювотним рефлексом їх буде складно проковтнути. Перевага полягає в тому, що вони не мають смаку та запаху.

Рідкі олії та сиропи Омега 3

Основою рідких добавок є очищений риб'ячий жир або олія льону. Перевагою такої форми є зручність прийому: добавка легко дозується, її можна додавати в їжу або приймати у чистому вигляді. Мінус рідкої форми є невеликий термін використання. EPA та DHA – жирні кислоти, які не дуже стабільні, чутливі до світла та змін температури. При частому контакті з повітрям добавка окислюється і набуває гіркого смаку. Якщо вона використовується після закінчення терміну придатності, може стати токсичною і представляти більше ризику, ніж користі.

Вегетаріанські варіанти Омега 3

Вітаміни omega 3 для вегетаріанців та веганів зазвичай отримують з водоростей. Їх змішують з рослинною олією (частіше соняшниковою) і пакують у м'які гелеві капсули. Добавки можуть містити тільки DHA або комбінацію обох кислот омега-3 з трохи меншою кількістю EPA ніж DHA.

Як вибрати добавку Omega 3

як вибрати

Концентрація та дозування

Концентрація жирних кислот EPA та DHA - один із головних показників ефективності добавки.

Ідеальне відсоткове співвідношення ПНЖК:

 • не менше 60% від кількості рибного (або риб'ячого) жиру та інших інгредієнтів
 • співвідношення EPA до DHA має бути 3:2 або 2:1.

Таким чином, гарна добавка омега-3 повинна містити на капсулу 1000 мг не менше 180 мг ЕПК та 150 мг ДГК. Найкращі бренди містять до 400 мг ЕПК та 300 мг ДГК на капсулу.  У будь-якому випадку категорично уникайте продукту, в якому не згадуються точні значення цих інгредієнтів.

Щодо дозування: згідно з рекомендацією ВООЗ, добова потреба в організмі поліненасичених жирних кислот Омега-3 становить від 500 до 1000 мг.

Якість сировини

Натуральний риб'ячий жир у формі тригліцеридів є одночасно найбільш стабільною і добре засвоюваною формою омега-3. Переважно вибирати продукти, що містять олії дикої риби (лосось, скумбрія, оселедець, сардини), виловленої в морі або в контрольованому середовищі. Найкращою сировиною є жир з тушки риби (body fish oil), тому що жир з печінки риб (fish liver oil) може містити токсичні речовини, які складно піддаються фільтрації.

Додаткові інгредієнти

Фахівці радять віддавати перевагу простим добавкам Омега 3, які не містять інших наповнювачів, крім ПНЖК або містять їх якнайменше. У складі може бути хіба що вітамін Е (токоферол або суміш токоферолів), який виступає консервантом-антиоксидантом. У дитячі версії можуть бути додані смакові інгредієнти та ароматизатори, щоб стимулювати дітей приймати корисний продукт.

Як купити Омега 3

купівля

Переваги покупки Омеги в інтернет-магазині Фітомаркет

Fitomarket - магазин вітамінів, де ви можете не тільки придбати необхідні продукти для здоров'я, але й скористатися численними перевагами, які роблять ваші покупки комфортними та вигідними.

Великий асортимент. Ми пропонуємо нашому покупцеві широкий вибір БАД Омега 3 різної цінової категорії.

Детальний опис та інструкція до товару. Кожен товар супроводжується докладним описом та інструкцією, ви зможете відразу ознайомитися з перевагами, протипоказаннями та способом застосування добавки Омега 3.

Професійне обслуговування. Наші досвідчені менеджери допоможуть вибрати добавку Омега 3, що оптимально відповідає вашим запитам за ціною та якістю.

Персоналізований вибір вітамінів. За допомогою опції Special ви можете отримати індивідуальну рекомендацію щодо прийому вітамінів, мікроелементів та дієтичних добавок.

Сертифікована продукція. Всі товари, представлені на сайті, сертифіковані та пройшли сувору перевірку якості. Замовляючи Омега 3 ви зможете запросити сертифікат, щоб переконатися в його оригінальності.

Знижки, акції та додаткові бонуси. Можливість придбати добавки Омега 3 у період знижок за нижчою ціною.

Перевірені відгуки реальних покупців. Допоможуть вам познайомитись із досвідом попередніх покупців.

Наявність стаціонарних магазинів. Ними можна скористатися, щоб забрати замовлення, а також прийти та купити Омега 3, не замовляючи його через сайт.

Процес замовлення та доставки

Замовити вітаміни Омега 3 можна трьома варіантами: на сайті через кошик, на сторінці товару в один клац та телефоном. Після прийому замовлення та консультації менеджера ви можете вибрати найбільш зручний спосіб доставки та отримання замовлення. Ми працюємо із великими поштовими службами (Нова пошта, Укрпошта). Доставляємо замовлення в Дніпро, Одесу, Запоріжжя, Харків, Чернігів та інші великі та дрібні населені пункти по всій Україні. Мешканці Києва можуть скористатися кур'єрською поштою чи самовивозом із магазину.

Omega 3 огляд цін на сайті

Ціна омеги 3 є одним із важливих факторів вибору. З урахуванням того, що приймати добавку можна всією сім'єю і тривалий час, вартість препарату має важливе значення. Однак, не хапайтеся за те, що, на перший погляд, дешево. Низька ціна може бути обманною. Звертайте увагу на дозування та кількість капсул в упаковці.

Препарати Омега-3 умовно можна розбити на різні цінові категорії. Вартість залежить: від бренду, марки, концентрації та співвідношення ПНЖК між собою, походження сировини та кількості компонентів у складі. Наприклад, імпортні препарати подібні за складом та якістю з вітчизняними, зазвичай коштують дорожче. Найчастіше ви платите за популярність та репутацію виробника, довіряючи думці інших споживачів.

Порівняння добавок Омега 3 з різних цінових категорій (від високої до низької)

1 EPA- DHA® Extra Strenght Metagenics (Омега-3 жирні кислоти) 60 капсул

Metagenics - популярний бренд із Європи, має високу репутацію на ринку вітамінів та дієтичних добавок. Рибний жир (1,3 мг) виготовлений з тушок анчоусів. Омега 3 мають високу концентрацію та ідеальну пропорцію (429 - EPA і 286 мг-DHA мг). Додаткові інгредієнти включають суміш токоферолів та натуральні ароматизатори.

2  Комплекс незамінних жирних кислот Animal Омега 30 пакетів

Американський вітамінний комплекс  бренду Animal. У складі насичені та ненасичені жири, вітаміни, а також компоненти, що покращують засвоєння ПНЖК. Кількість Омега 3 у капсулі 4000 мг, що складається з жирів рослинного походження та жиру диких риб.

3 Натуральний комплекс Ультра Омега DHA/EPA 120 капсул Country Life (США)

Додаток відомого американського виробника Country Life. У складі концентрат рибного жиру з тушки риб у кількості 1000 мг,  з них: EPA- 200 мг і DHA- 500 мг, що становить 70% ПНЖК. Консервантом виступає токоферол (вітамін Е).

4 Супер Омега-3 (Omega 3) № 120 капсул ТМ Вансітон / Vansiton

Вітчизняна добавка Омега 3 популярної марки Vansiton. Є хітом продажу. За якістю не поступається імпортним аналогам. Містить концентрований склад ПНЖК (EPA-330 мг і DHA-220 мг), збагачений вітаміном Е.

5 Омега 3 (Omega 3) 1000 мг капсули №120

Добавка від українського виробника Голден Фарм. Хіт продажу. При відносно низькій ціні продукт відповідає високим вимогам щодо складу:

 • правильне співвідношення Омега 3 (EPA – 180 мг та DHA – 120 мг)
 • риб'ячий жир з тулуба диких риб
 • капсули легко проковтуються і не мають присмаку риби
 • спеціальна оболонка розчиняється не шлунком, а в кишківнику, що допомагає уникнути рибної відрижки.

6 Дитячі вітаміни жувальні Омега 3 (Omega 3) для дітей мармелад №60

Корисна та смачна добавка Омега 3 для дітей від Голден Фарм. Виконана у вигляді жувальної цукерки з апельсиновим смаком. ПНЖК виготовлені з олії тунця, містять дитячі дозування (ДГК-25 мг та ЕПК-5 мг) та натуральні допоміжні компоненти (пектин, мальтозний сироп, натуральний каротин тощо).

7 Доппельгерц Актив Омега-3 капсули №30

Добавка від відомого німецького виробника Доппельгерц. Низька ціна відповідає складу та кількості продукту (30 капсул). Препарат містить невисокі концентрації Омега (на 800 г риб'ячого жиру EPA - 144 мг і DHA - 96 мг).

Часті питання про Омега 3

Як і коли приймати Омега 3

Добавки з омега 3 приймають у першій половині дня під час їжі або одразу після. Також можна поєднувати Омега-3 із ранковим прийомом колагенових добавок. Тривалість курсу може становити як 3-6 місяців, так і не мати жодних обмежень. Омега-3 – одна з небагатьох добавок, які має сенс пити круглий. Дітям можна починати приймати Омегу з трьох років. Якщо добавку призначає лікар, то в цьому випадку дозування та тривалість прийому встановлює він.

Можливі побічні ефекти

При вживанні в розумних дозах омега-3 не дають побічних ефектів. До можливих негативних моментів належать: неприємний присмак, відрижка з рибним присмаком, печія. При передозуванні можливий шлунково-кишковий дискомфорт, нудота, діарея, головний біль.

Протипоказанням прийому добавок Омега3 є харчова алергія на рибу, молюсків, горіхів тощо. Омега 3 розріджують кров, тому під час лікування гіпертонії чи прийомі антикоагулянтів краще проконсультуватися з лікарем. Бажано припинити прийом омега-3 перед хірургічним втручанням, під час хімієтерапії, а також протягом 24 годин до та після неї.

Сумісність Омега 3 з іншими добавками

Омега3 - гарне поєднання:

 • Вітамін D3. Гармонійне поєднання. Омега 3 покращує засвоєння вітаміну Д3, але не призводить до перевищення дозувань.
 • Вітаміни А та E. Відмінно поєднуються з ПНЖК і їх часто рекомендують вживати одночасно, особливо висока сумісність Омега 3 з вітаміном Е
 • Вітамін К2. Сприяє засвоєнню Д3, тому добре поєднується з Омега 3.
 • Лецитин. Ця жироподібна речовина відмінно поєднується з усіма жирними кислотами.
 • Колаген. Має ряд подібних корисних властивостей і доповнює дію Омега 3.
 • Коензим Q10. Речовина структурно пов'язана з вітамінами A та E, тому добре поєднується з прийомом Омега-3.
 • Вітаміни групи В. На тлі високого вихідного рівня Омега-3 в організмі вітаміни групи В значно покращують когнітивні здібності людини.

Омега 3 - погане поєднання:

 • Кальцій, Магній, Залізо, Цинк, Селен, Мідь, Хром. При одночасному споживанні даних мінералів може уповільнюватися всмоктування Омега-3 в ШКТ. Рекомендується 2-х годинний поділ прийомів.
 • Ліки проти високого тиску. Омега-3 зменшує ефективність таких препаратів і може спричиняти надто низький кров'яний тиск.
 • Протизаплідні таблетки. Знижують ефективність Омега-3.
 • Аспірин та інші антикоагулянти. Спільний прийом добавки Омега 3 з антикоагулянтами вимагає консультації лікаря, оскільки може бути небезпечним.

Більше про взаємодію вітамінів та мінералів між собою можна знайти тут: Сумісність вітамінів – як не помилитися з вибором монодобавок.

Щоб отримати комплексний набір вітамінів і бути впевненим у їхній ефективній та безпечній взаємодії, пройдіть тест-анкетування для індивідуального підбору вітамінів і мікроелементів. Special vitamins – розумний сервіс, створений компетентними фахівцями з багаторічним досвідом роботи: дієтологами, нутриціологами, фармацевтами, спортивними тренерами, експертами у сфері краси та здорового образу, а також розробниками IT-продуктів.

Читати далі