Важливі правила для жіночого здоров'я

Відмова від відповідальності

Сайт не дає ніяких заяв або гарантій, прямих або непрямих, відносно повноти, точності, достовірності або відповідності вмісту даного блогу для будь-якої конкретної мети. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем про будь-яких медичних й пов'язаних зі здоров'ям діагнозах і методах лікування. Інформація на цьому блозі не повинна розглядатися як заміна консультації з лікарем.

Важливі правила для жіночого здоров'я

На різних етапах життя жінки піддаються різним фізіологічним змінам в організмі.

І кожній жінці, дівчині, дівчинці незалежно від віку, необхідно уважно ставитися до стану своєї сечостатевої та репродуктивної системи.

Близько 10% маленьких дівчаток у віці до 3-х років стикаються з проблемою синехій — це злипання малих статевих губ. Якщо зрощення досить велике, то це приносить дитині масу незручностей і може привести до неприємних наслідків в майбутньому.

Що б уникнути цієї проблеми мамам дівчаток дуже відповідально треба ставитися до гігієни інтимної зони з моменту народження дитини. І при перших симптомах негайно звертатися до фахівця.

Також часто зустрічаються скарги на дискомфорт, печіння, свербіж в області сечостатевої системи — причиною може бути лейкоплакія.

Це захворювання останнім часом молодіє та іноді зустрічається й у чоловіків. Часто люди його плутають з симптомами з циститом або молочницею і займаються самолікуванням.

Лейкоплакія — захворювання, в результаті якого виникають зміни та стоншування слизової оболонки, що супроводжується зроговінням епітелію. Слизова стає більш уразлива до пошкоджень, як механічним, так і бактеріальним.

Більшість гінекологів вважають, що причиною синехій і лейкоплакії є низький рівень естрогену (жіночого статевого гормону) або недостатнє дотримання правил особистої гігієни. Лікарі рекомендують використовувати гормональні мазі. У їх складі міститься естроген, проте він має дуже багато побічних ефектів. Безпечна альтернатива синтетичним гормонам — рослинні фітоестрогени, які за своєю структурою схожі на жіночі гормони та виконують роль естрогену в організмі. Жіночі трави (борова матка і червона щітка) є джерелом фітоестрогенів і використовуються дуже активно для вирішення гормональних проблем. Для профілактики, а також при лікуванні цих захворювань необхідно ретельно стежити за дотриманням особистої гігієни:

  • підмиватися потрібно спереду назад (щоб уникнути занесення інфекції), використовуючи чисту воду кімнатної температури.
  • підтримувати промежину в чистоті, використовуючи спеціальні засоби без лугу, SLS, парабенів, ароматів; можна використовувати гель і пінку "ФемоФіт", які містять екстракти трав з фітогормонами.
  • носити чисту бавовняну білизну підходящого розміру. Це запорука інтимного здоров'я Варто віддавати перевагу зручній бавовняній спідній білизні. Ця тканина дихає, завдяки чому природна мікрофлора зберігається.
  • при наявності сухості, свербежу, подразнення в інтимних зонах слід застосовувати зволожуючі засоби, наприклад, "ФемоФіт гель зволожуючий для інтимних зон", який містить активний рослинний комплекс на чистому соку алое, має легку текстуру, не залишає відчуття липкості та слідів на одязі. Після підмивання інтимної зони гелем або пінкою "ФемоФіт" необхідно нанести зволожуючий гель "ФемоФіт", він зволожить і захистить слизову, зніме подразнення, свербіж, підтримає правильний баланс мікрофлори, а також містить екстракти матки борової та червоної щітки, які є джерелами фітогормонів.
  • інтимний душ рекомендується приймати мінімум 2 рази на день. Очищати інтимну зону необхідно теплою проточною водою і тільки спереду назад. Таким чином ви не занесете інфекцію. Не варто використовувати для цього мочалки та губки, оскільки ними можна поранити ніжну шкіру слизової.
  • не рекомендується приймати ванну або плавати в басейні під час критичних днів.
  • необхідно використовувати тільки спеціальні засоби, які призначені для догляду за делікатною зоною. Не можна митися звичайним милом, оскільки це порушує кислотно-лужний баланс в піхві, нормальна мікрофлора на 90% складається з лактобактерій, які виділяють молочну кислоту. Нехтування цим правилом сприяє зниженню місцевого імунітету, що, своєю чергою, призводить до розвитку молочниці (кандидозу).

Важливо: гель для інтимної гігієни не призначений для лікування захворювань, які передаються статевим шляхом. Варто звернутися до гінеколога, якщо вас турбують виділення, свербіння або печіння.

- після інтимного душу необхідно акуратно промокнути делікатну зону спеціально призначеним для цих цілей рушником.

Ваше здоров'я у ваших руках. Будь-яку проблему зі здоров'ям легше і дешевше попередити, ніж лікувати запущене хронічне захворювання.