Позбавляємося від кріпатури після тренування

Відмова від відповідальності

Сайт не дає ніяких заяв або гарантій, прямих або непрямих, відносно повноти, точності, достовірності або відповідності вмісту даного блогу для будь-якої конкретної мети. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем про будь-яких медичних й пов'язаних зі здоров'ям діагнозах і методах лікування. Інформація на цьому блозі не повинна розглядатися як заміна консультації з лікарем.

Позбавляємося від кріпатури після тренування

Тренування в період карантину дуже важливі - загальна денна активність, яка була раніше, падає майже в нуль. Тому, щоб підтримувати своє тіло в тонусі та вийти з карантину не тільки здоровим, але і без зайвих кілограм, потрібно вибрати для себе оптимальні та посильні навантаження.

Ймовірно, багато хто чув фразу «Якщо під час занять спортом болять м'язи - це добре, боятися нічого, можна тренуватися далі». Ось тільки ніхто не уточнює, що позитивний ефект спостерігається при дозованих навантаженнях. А що ж робити, якщо все-таки перестаралися? Коли болить трошки - нічого страшного, але що робити в разі, коли думка про те, щоб піднятися або навіть встати з ліжка викликає біль?

При досить інтенсивній фізичної активності в тканинах утворюються і накопичуються певні продукти розпаду (молочна кислота, недоокислені продукти й т.і.), через що організм "окислюється", що і викликає, іноді дуже дискомфортний стан, кріпатуру. Якщо ви все робите правильно, то легке відчуття болю і напруження в м'язах - це ознака того, що ви дійсно давали додаткове навантаження і піднялися у своєму фізичному розвитку ще на одну сходинку вище.

Іноді, замість відчуття приємної втоми у всьому тілі люди отримують жахливий біль, який заважає нормально функціонувати. Боротися з цим допоможуть гелі з серії "Реаниматор".  Їх компоненти повністю натуральні та високоефективні, гелі дозволяють за короткий термін полегшити больові відчуття і позбавляють від різних проявів перенапруги м'язів.

В боротьбі з крепатурою допоможе:

Масаж.

Під час нього ви розслабляєтеся самі та розслабляєте втомлені м'язи. Правильний масаж прискорює виведення токсинів з організму і розганяє кров, в результаті чого необхідні для відновлення поживні речовини швидше доставляються на "ремонтні ділянки", а м'язи стають більш еластичними. Щоб прискорити процес відновлення, скористайтеся масажною олією, яка допоможе зняти напругу в м'язах, полегшити сильну кріпатуру, а також відновити пружність шкіри та допомогти знайти ідеальні форми. Серед загальних рекомендацій - легкі погладжування найболючіших м'язів в сторону лімфовузлів. Кінцівки треба масажувати від пальців до пахвової ямки, ноги - від ступень до пахової області, м'язи живота - за годинниковою стрілкою від правої половини вгору, горизонтально і по лівій половині вниз.

Гаряча ванна.

Після складних і виснажливих тренувань бажано якомога швидше прийняти гарячу ванну. Гаряча вода допомагає розігнати молочну кислоту і розслабити м'язи. Під впливом високої температури кровоносні судини розширюються, і молочна кислота виводиться з організму швидше. Гарячі сольові ванни зменшують запалення в суглобах, викликане артритом або іншими м'язовими захворюваннями. Професійні спортсмени додають в воду магнезію, щоб швидко відновитися після тренування.

Холодна ванна.

Як це працює? За аналогією з прикладанням холоду до забитого місця. Вона також зменшує запалення в м'язах. Чим менше ділянок із запаленнями, тим менше "ремонтних" робіт доведеться виконувати організму. Тому прохолодної ванни на 10-12 хв цілком достатньо для того, щоб час відновлення тіла після тренування скоротилося на 50%, а больові відчуття знизилися. Як наслідок, це має врятувати атлета від болів в м'язах, які можуть тривати пару-трійку днів. Але вода повинна бути не крижаною, а прохолодною. 

Сон.

Відпочинок всього організму - це відмінний спосіб. Деякі, в гонитві за результатами та щільним робочим графіком, приділяють достатньо часу всьому, крім сну. Це дуже погано: в результаті можна довести себе до виснаження, організм не буде встигати відновлюватися і ніякої мови про рекорди вже не піде. Більшість хімічних і фізіологічних процесів в організмі протікає саме під час сну, причому багато з них відбуваються в м'язах, які ви навантажуєте під час тренування. Якщо ви хочете не тільки позбутися кріпатури, але і стати сильніше, рельєфніше - проводите більше часу за підрахунком овець.

Одним з ідеальних варіантів вставити сон у свій графік - навчитися вибирати правильний час для короткого сну: 15-30 хвилин післяобідньої дрімоти можуть врятувати від виснаження.

Розтяжки і йога.

Ці заняття після тренування зменшують ризик отримати травму, а йога допоможе позбутися від болю в спині, знизити кров'яний тиск і частоту пульсу. Розтяжку обов'язково потрібно робити протягом п'яти хвилин після тренування, а ось заняття йогою можна запланувати як окреме тренування для відновлення раз в тиждень (або крос-тренінг). Тільки розтяжки потрібно робити дуже обережно - без різких рухів і ривків.

Правильне харчування.

Всі процеси, що відбуваються в нашому організмі, залежать від харчування. М'язові болі не виняток. Щоб поповнити запас енергії, збагатите раціон вуглеводами та білками, які відповідають за будову і відновлення м'язової тканини, прискорюють процес загоєння. У меню повинні бути присутніми й вітаміни. Найбільш важливі в такому випадку - А, С, Е, які сприятливо впливають на стан м'язів. Тренуючись, перейдіть на корисну і здорову їжу, пийте достатню кількість води в день і будете почувати себе сильною, бадьорою і здоровою людиною.

Автор блога

Автор:

Штатний копірайтер

Ця стаття була написана досвідченим копірайтером у сфері здоров'я та краси.