Захворювання шкіри голови: причини, симптоми, лікування

Відмова від відповідальності

Сайт не дає ніяких заяв або гарантій, прямих або непрямих, відносно повноти, точності, достовірності або відповідності вмісту даного блогу для будь-якої конкретної мети. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем про будь-яких медичних й пов'язаних зі здоров'ям діагнозах і методах лікування. Інформація на цьому блозі не повинна розглядатися як заміна консультації з лікарем.

Захворювання шкіри голови: причини, симптоми, лікування

Захворювання шкіри голови й волосся доставляють дискомфорт і часто призводять до депресій, тому, що значно знижують особисту самооцінку.

Дивно, але більшість проблем із волоссям і шкірою голови не пов'язано з ними безпосередньо, а є наслідком патологічних процесів в організмі.

Для усунення проблеми важливо забезпечити правильний комплексний підхід до лікування, розпізнати захворювання на початкових стадіях і звернутися до відповідного фахівця.

Випадання волосся або алопеція

Алопеція - це прояв патологій у вигляді облисіння або випадання волосся. Алопеція майже ніколи не є самостійним захворюванням, а лише симптомом однієї чи іншої патології (порушень організму). Як самостійне захворювання вона є наслідком раніше перенесеної патології або ускладнень після нього. Попри те, що більше ніяк алопеція не проявляється, до порушення структури волосся відносини вона не має. Строго кажучи, волосся, як позбавлені обмінних процесів частини тіла, не можуть хворіти самі по собі - на відміну від шкіри. Але ділянки біля коріння, ближче до волосяних фолікулів, вже «вмонтовані» в кровоносну систему, а тому схильні до пошкоджень, які часто помилково і приймають за патологію волосся.

Себорея: як її розпізнати?

Себорея - порушення мастила природним салом шкіри й волосся - проявляється в трьох основних формах:

  • Жирна - волосся сальні, на шкірі голови можуть формуватися гнійні запалення.
  • Суха - жирність знижена, внаслідок чого шкіра пересихає і відшаровується дрібними не ороговівшими лусочками (це і є лупа).
  • Змішана. Найскладніший тип, при якому на одних і тих же ділянках виявляються ознаки сухої та жирної шкіри голови. Найчастіше захворювання проявляється як ламкість волосся в перший час після миття і жирність лише через добу.

Якщо запустити це захворювання шкіри голови, естетика волосся істотно постраждає, а лікування буде довгим і складним. В окремих випадках порушення жирового балансу може перейти в інше шкірне захворювання.

Мікози: що робити зараженому

Выпадение волос

Мікозами лікарі називають грибкові захворювання. Велика частина хвороб шкіри голови, яка не спровокована гормональними стрибками, викликана грибковими збудниками. Це - велика категорія, що включає десятки та навіть сотні захворювань. Складність діагностики полягає в тому, що одні й ті ж порушення можуть формувати протилежні симптоми.

Грибкові хвороби шкіри голови й волосся по праву вважаються найбільш заразними у своєму класі. Зараження відбувається в основному при недотриманні елементарних правил гігієни голови. Спори микозу потрапляють на шкіру, і, якщо на її поверхні сприятлива для розвитку середа - починають активно розмножуватися, «пускаючи коріння». До табу під час захворювання і до профілактичних заходів відноситься використання чужих головних уборів, гребінців, шпильок і інших аксесуарів для волосся.

Волосся при хворобі втрачають привабливість - тьмяніють або постійно засалені, як при жирній себореї. На шкірі голови з'являється безліч схожих на лупу виділень, що досвідченому оку вказує ще й на себорею суху.

Через деякий час волосся стає ламким біля основи та починає стрімко випадати. Часто цей вид зараження приймають за симптоми авітамінозу або прихованого гормонального порушення.

На місці найактивніших осередків утворюються виразки або «бляшки». Іноді просто змінюється колір шкіри голови, як при інфекціях та аутоімунних розладах.

Виявити захворювання шкірних покривів грибками на ранніх стадіях дуже складно, тому що симптоми його «маскуються» під інші захворювання. Чим далі заходить захворювання, тим складніше лікування. Все залежить від типу грибків.

Діагностувати лишаї можна майже відразу - ті утворюють «лисі кільця» з яскравою облямівкою. Аналогічно себорейний дерматит провокує гнійні бляшки , які кровоточать по всій поверхні голови.

Выпадение волос

До пізніх стадій краще не доводити, тому що лікування запущених грибків затягується на довгі місяці та навіть роки. Так волосся можуть бути безповоротно втрачені з рубцюванням фолікулів. Терапію шкіри голови потрібно починати якомога швидше, але в цьому й криється головний підступ. Універсальних ліків не існує. Метод лікування залежить від типу грибків, який визначається множинними аналізами шкірних покривів.

Інші захворювання

Не менш великий перелік захворювань шкіри голови представляють дерматити, дерматози та специфічні прояви алергії. Наприклад, велике поширення сьогодні отримав псоріаз - маловивчене незаразне захворювання шкіри голови, через яке по всій шкірі тіла утворюються специфічні плями-бляшки. Хоча специфічного лікування захворювання поки не розробили, існують способи перевести осередки в ремісію до візуального їх зникнення. Це дозволяє домогтися відновлення естетичного вигляду волосся і решти шкіри голови.

Обговорення


Новий коментар

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре