Себорейна екзема шкіри голови (дерматит)

Відмова від відповідальності

Сайт не дає ніяких заяв або гарантій, прямих або непрямих, відносно повноти, точності, достовірності або відповідності вмісту даного блогу для будь-якої конкретної мети. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем про будь-яких медичних й пов'язаних зі здоров'ям діагнозах і методах лікування. Інформація на цьому блозі не повинна розглядатися як заміна консультації з лікарем.

Себорейна екзема шкіри голови (дерматит)

Це одне з найпоширеніших дерматологічних захворювань шкіри голови, яке супроводжується свербінням, плямами та надлишковою сальністю шкіри. Причини походження до кінця не з'ясовані, проте встановлено, що це ніяк не пов'язано з особистою гігієною. Заведено вважати, що дерматит провокують такі чинники, як стрес, спадковість, супутні захворювання і порушення імунних реакцій організму.

Хто потрапляє в зону ризику

Найчастіше екзема розвивається у людей з жирною шкірою голови, при неправильному домашньому догляду, також при наявності таких захворювань як Розацеа, Акне, Псоріаз, Депресія, Епілепсія, ВІЛ та СНІД, Хвороба Паркінсона, харчові розлади, гормональний дисбаланс.

Екзема легко виявляється саме при огляді шкіри голови, а не при пальпації (під час якої часто можна нічого не помітити). Зміни характеризується почервонінням і лущенням. У більшості випадків хвороба проявляється білими або жовтуватими лусочками на шкірі, які можуть бути вологими або маслянистими, а також зі свербінням і запаленням.

Лечение дерматита

Себорейна екзема зазвичай починається в області волосистої частини голови й виражається формуванням лупи (дрібних лусочок шкіри). При цьому лущення охоплює також області за і перед вухами, зовнішній слуховий прохід, шкіру обличчя.

Діагностика:

  • Загальна. Збір анамнезу, огляд, лабораторні методи діагностики.
  • Спеціальна. Дерматоскопія - саме цей метод дозволяє оцінити морфологічні структури, які не видно при звичайному огляді, й отримати клінічну інформацію про реальний стан шкіри. Цей метод здійснюється за допомогою дерматоскопи.

Лікування себорейного дерматиту

Лечение дерматита

Себорейний дерматит може проходити й без лікування, часто протікає хвилеподібно, з ремісіями та загостреннями.

Лікування залежить від стадії розвитку і клінічної вираженості захворювання. При появі лупи без наявності запалення можна обмежитися тільки зовнішнім лікуванням, при більш серйозних проявах потрібно додавати й внутрішнє. Комплекс зовнішньої терапії охоплює загальні та місцеві методи.

Місцеві методи - це застосування медичних шампунів, кремів, лосьйонів. У дітей важливо купірувати свербіж, оскільки розчісування може викликати вторинне інфікування корок.

Особливості місцевого лікування

При підборі зовнішніх засобів за шкірою вибирають препарати, які містять:

  • Кератолітики - саліцилова, молочна кислоти, сечовина, пропилен гліколь.
  • Топічні протигрибкові засоби: шампуні й креми з вмістом кетоконазолу.
  • Засоби з дисульфідом селену або цинк.
  • Місцеві кортикостероїди для зняття гострої фази.

Якщо місцеві засоби не допомагають і форма стійка до лікування, тоді додаємо внутрішню терапію:

      - протигрибкові препарати;

      - ізотретиноїн;

      - кортикостероїди всередину.

Якщо скоринки на голові товсті й не відколупуються самостійно, тоді вимагається застосування засобів для розм'якшення. Найбільш ефективні мазі на основі кокосової олії. Препарати наносяться на шкіру голови поступово, у міру поділу волосся на проділи. Процедура виконується на ніч щодня, а на ранок змиваємо шампунем на основі дьогтю. Для кращої дії голову на ніч при цьому покриваємо хусткою (або надягаємо шапку). Таке лікування триває 7-10 днів. Потім, для профілактики утворення товстих кірочок процедуру проводимо 1 раз в 7-14 днів.

Обговорення


Новий коментар

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре