Освітлене волосся: особливості догляду в домашніх умовах

Замовити вітаміни

Відмова від відповідальності

Сайт не дає ніяких заяв або гарантій, прямих або непрямих, відносно повноти, точності, достовірності або відповідності вмісту даного блогу для будь-якої конкретної мети. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем про будь-яких медичних й пов'язаних зі здоров'ям діагнозах і методах лікування. Інформація на цьому блозі не повинна розглядатися як заміна консультації з лікарем.

Освітлене волосся: особливості догляду в домашніх умовах

Зміст:

➦Як освітлюється волосся і як це впливає на волосся?

➦Основні правила догляду за освітленим волоссям

➦Домашні маски для освітленого волосся

➦Захист волосся від зовнішніх факторів

➦Часті помилки у догляді

➦Що пропити для укріплення волосся після освітлення?

➦Часті питання про освітлене волосся


Довге чи коротке, пряме чи хвилясте, темне чи світле – волосся є окрасою і гордістю кожної жінки. З розвитком технологій вирівняти чи навпаки завити волосся, або перетворитися з брюнети на блондинку стало набагато простіше. Та й асортимент засобів для догляду за будь-яким волоссям зараз дуже великий. Як відновити освітлене волосся, як за ним доглядати і що робити, щоб волосся було здоровим і красивим, розповідаємо в нашій статті. Сподіваємося, ви знайдете для себе щось нове і корисне.

Наше волосся складається з трьох основних шарів.

Зовнішній захисний шар називається кутикула – він складається з мікроскопічних пластинок, що перекривають одна одну і нагадують черепицю. Кутикула захищає нижні шари волосся від втрати вологи та зовнішніх пошкоджень.

Середній шар зветься кортекс і відповідає за структурну міцність та еластичність волосся. Саме у кортексі містяться кератинові білки, що їх виробляють клітини кераноцити, та меланін – природній пігмент, що надає волоссю певного кольору. Меланін виробляють меланоцити.

Меланін буває двох типів: еумеланін, який надає волоссю темного кольору, та феомеланін, який відповідає за світлий колір волосся. Варто відзначити, що у кортексі присутні обидва типи, а колір волосся залежить від їх комбінації та розташування. Зміни у кольорі волосся однозначно означають порушення комбінації та зміну кількості меланіну. 

Нижній шар – медулла – внутрішнє ядро волосся. Складається з повітряних камер, що відповідають за терморегуляцію та захист від зовнішніх впливів.

Як освітлюється волосся і як це впливає на волосся?

волосся фарбування

Спочатку давайте визначимося, що таке «освітлення» волосся і що таке «знебарвлення волосся» і чим вони відрізняються.

Якщо ви не плануєте кардинально змінювати колір волосся, а хочете лише змінити тон - це освітлення. Процедура освітлення передбачає зміну кольору на 2-3 тони від існуючого і для цього використовується барвник на кремовій основі, що містить колірні пігменти та компоненти для догляду за волоссям. 

Зробити легке освітлення волосся чи змінити тон можна і за допомогою звичайного відтіночного шампуню.

Знебарвлення – процедура, направлена на повне руйнування пігменту. При знебарвленні використовується спеціальний порошок, який руйнує меланін і з волосся видаляється будь-який пігмент – штучний чи натуральний. Тому ми будемо говорити про знебарвлення, як частину процесу освітлення волосся. 

Процес знебарвлення досить тривалий і проходить поетапно. Волосся набуває коричнево-червоних відтінків, потім стає оранжевим, потім жовтим, а потім поступово світлішає, аж доки не досягне потрібного відтінку «блонд». Зазвичай, знебарвлення застосовується у випадках, коли з темного кольору волосся фарбують у світлий – тобто, коли брюнетка хоче стати блондинкою. 

Варто бути готовим до того, що процес перетворення може тривати кілька тижнів – і вам доведеться пережити всі етапи зміни кольору.

Хімічний процес освітлення і руйнації пігментів відбувається на рівні кортексу. Відповідно, під час проникнення в кортекс порушується цілісність верхнього захисного шару – кутикули. Черепиця розкидається, структура волосся руйнується. Разом з руйнуванням меланіну це призводить до втрати вологи та білків у структурі волосся. Вибілене волосся стає порожнистим, сухим та тьмяним, ламається, випадає. Зневоднене та ослаблене волосся погано розчісується, плутається, має непривабливий вигляд і схоже на мочалку.

Відновити знебарвлене волосся в домашніх умовах можна, якщо регулярно дбати про їхнє зволоження та живлення. Тут допоможуть і народні засоби, і професійні.

Основні правила догляду за освітленим волоссям

волосся догляд

Будь-який хімічний чи механічний вплив на волосся порушує його структуру. Знебарвлене волосся вважається пошкодженим, і вимагає догляду, як за пошкодженим волоссям. 

Доглядати за освітленим волоссям в домашніх умовах не складно, але тут важлива послідовність та дотримання кількох нескладних правил.

Мийте волосся не частіше трьох разів на тиждень. При цьому потрібно обов’язково дотримуватися техніки миття волосся, щоб не пересушити його по довжині, і акуратно промочувати волосся м’яким рушником після миття.

Користуйтеся безсульфатними шампунями для пошкодженого волосся. Шампуні з сульфатами швидко вимивають фарбувальний пігмент і роблять волосся слабким та ламким.

Обов’язково використовуйте спеціальні засоби для догляду. Кондиціонери, маски та бальзами для сухого, освітленого та фарбованого волосся відтепер постійні мешканці вашої ванної кімнати.

Обмежуйте термічний вплив на волосся. Фени та термічна укладка пошкоджують ослаблене фарбуванням волосся. Користуйтеся термозахистом для світлого волосся.

Акуратно підбирайте стайлінгові засоби та не застосовуйте їх занадто часто. Лак для волосся містить спирт, що згубно впливає на волосся. Спробуйте інші, менш шкідливі, стайлінгові засоби. Обов’язково змивайте стайлінгові засоби з волосся наприкінці дня перед сном. Тривале перебування залишків лаку чи піни на волоссі може призвести до його механічного ушкодження.

Захищайте волосся від впливу ультрачервоних та ультрафіолетових променів а також від морської води. Не забувайте про головний убір та спеціальні засоби для захисту волосся.

Вчасно тонуйте блонд. Пожовклі неживі пасма - це не лише зовнішній вигляд волосся, але й безпека його структури.

Шампуні для освітленого волосся

Пошкоджене після фарбування та освітлення волосся особливо чутливе й потребує обережного очищення. У формулах шампунів для освітленого волосся відсутні агресивні хімічні компоненти, парабени та силікони, які перевантажують волосся. Натомість, такі шампуні збагачені натуральними рослинними екстрактами, білками, вітамінами та мікроелементами, амінокислотами та керамідами. Сухе волосся особливо потребує зволоження, тому шампуні для освітленого волосся мають містити інгредієнти, що утримують вологу всередині клітин – гліцерин, гіалуронову кислоту або екстракт алое вера. Що стосується рослинних олій, то їхня присутність небажана – вони витісняють пігмент і наближають необхідність повторного фарбування. Основне завдання рослинних олій – живлення волосся, а не очищення, тому краще, коли вони будуть у складі масок, а не шампунів.

Для захисту від втрати кольору існують спеціальні шампуні з фіолетовим або синім пігментом. Основна функція таких шампунів полягає в нейтралізації небажаних жовтих або мідних відтінків – фіолетовий пігмент працює як фільтр, що абсорбує небажані тони, забезпечуючи волоссю чистий відтінок. Часто використовується для збереження інтенсивності та яскравості кольору волосся між фарбуваннями, а також для підтримки холодного відтінку блонд.

Дія плацентарно-колагенового шампуня-кондиціонера для сухого, фарбованого і пошкодженого волосся Біоголд від компанії GoldenPharm з біо-золотом, кератином і протеїнами шовку спрямована на активне зволоження, відновлення та зміцнення структури волосся та усунення ламкості та сухості. Білки, вітаміни та мікроелементи у складі інноваційної плацентарно-колагенової формули HAIR THERAPY ACTIVE глибоко проникають у волосяні фолікули, відновлюють пошкоджені клітини, збагачують вологою та протидіють випадінню волосся.

Кондиціонери і бальзами

Кондиціонер використовується для механічного захисту волосся. 

Його основне призначення – вирівняти верхній шар волосся (кутикулу) після шампуню, вкривши волосся спеціальною захисною плівкою. Використання кондиціонера допомагає розплутувати кінчики волосся після миття та полегшує розчісування. Він має більш щільну та густу текстуру і не обтяжує волосся. 

Використовувати його можна щодня, а тримати на волоссі не більше трьох хвилин.

Кондиціонер буде корисним і власницям тонкого волосся, тому що дає об’єм, і тим, чиє волосся важко піддається укладці – використання кондиціонеру робить волосся слухняним.

Бальзам для волосся трохи схожий з кондиціонером. Він так само вирівнює верхній шар волосся після впливу шампуню, але містить більшу кількість корисних мікроелементів, тому його дія комплексна. Бальзам зволожує та відновлює волосся, забезпечує збереження відтінку та додає волоссю об’єму, блиску та гладкості.

Бальзам достатньо потримати на волоссі 3-5 хвилин аби отримати належний ефект, а використовувати два-три рази на тиждень.

Маски для волосся незамінні, коли необхідний повноцінний і ефективний захист для волосся під час освітлення. Склад бальзамів та масок має багато схожих компонентів, єдина різниця – концентрація. Маски необхідні для живлення та відновлення, вони проникають в глибші шари волосся і діють зсередини. Використовувати маски можна не частіше 1-2 разів на тиждень і тримати від 10 хвилин до години.

Маска-бальзам Біоголд створена на основі інноваційної формули HAIR THERAPY AKTIVE, містить лише натуральні компоненти, які глибоко проникають в кортекс, зміцнюють фолікули і продовжують їх «фазу зростання». Маска-бальзам живить і зволожує волосся, підтримує яскравість кольору, перешкоджає сплутуванню та пересушуванню.

Штучний блонд вимагає регулярного живлення і зволоження, тому фахівці рекомендують підбирати засоби з однієї лінії, що доповнюють один одного.

До лінійки засобів з догляду за світлим та освітленим волоссям шведського бренду Re-Born входить відновлювальний шампунь, кондиціонер та маска. Основа формули - гіалуронова кислота і кератин. 

Відновлювальний шампунь Re-Born спеціально розроблений для кучерявого та світлого волосся, допомагає нейтралізувати жовті та оранжеві відтінки, пом’якшує, зміцнює та відновлює волосся, робить його приємним на дотик, з однорідною та гладкою текстурою без кучерявих кінчиків.

Відновлювальний кондиціонер Re-born Blond для світлого та освітленого волосся, збагачений органічними зародками пшениці та оліями обліпихи з пігментом, який допомагає захистити світле волосся та зберегти яскраво-русявий колір. Концентрований кондиціонер з інноваційним складом містить комплекс гіалуронової кислоти та кератин, що забезпечує максимальне зволоження волосся за 3 хвилини.

Відновлювальна маска Re-Born розроблена спеціально для волосся, яке було піддано хімічним процесам, зокрема, випрямленню будь-якого виду. Допомагає нейтралізувати жовті та оранжеві відтінки. Кератин, амінокислоти, кальцій і магній, які містяться в масці, зміцнюють волосся і сприяють його відновленню.

Домашні маски для освітленого волосся

волосся маскиОслаблене після пофарбування волосся потребує інтенсивного живлення, зволоження та стимуляції росту. Маски – чудовий засіб для підтримки та відновлення волосся в домашніх умовах. Ви можете зробити живильну, зволожуючу чи зміцнюючу маску для волосся з тих продуктів, що є в наявності.

Для відновлення гідробалансу та утримання вологи всередині клітин у складі масок мають бути рослинні олії (аргани, жожоба, кокосу, ши), гіалуронова кислота, рослинні екстракти, протеїни, кератин, білкові компоненти.

Комплексні маски, що діють на шкіру голови та на волосся, містять комплекс мікро та макроелементів, вітаміни, цінні витяжки з рослин, олії, флавоноїди. Такі засоби покращують кровообіг в епідермісі, зміцнюють волосяні фолікули, оздоровлюють шкіру голови. Після їх застосування волосся виглядає щільнішим, блискучим та міцним.

Маски із натуральних інгредієнтів

Найпростіший і доволі ефективний продукт для відновлення волосся після освітлення – кефір. Він активізує ріст волосся, покращує його структуру, має приємну консистенцію і не викликає дискомфорту.

Хороший ефект дають маски із застосуванням коньяку. У його складі присутні дубильні речовини, вуглеводи і поживні мікроелементи, які позитивно впливають на стан коренів і пасм. Спирт підсилює кровообіг і покращує постачання клітин киснем. В якості додаткових компонентів можуть застосовуватися відвари трав, кориця, природні олії та мед. 

Для відновлення ламкого та сухого волосся можна робити маски на основі сирого яєчного жовтка. Він містить велику кількість вітамінів та мікроелементів, корисних для волосся і має добрий живильний ефект. Серед інших інгредієнтів можна назвати мед, сметану, житній хліб, гліцерин, авокадо, алое, обліпиху.

Для живлення волосся можна додавати в маски різні рослинні олії: оливкову - для зволоження та гладкості волосся, реп’яхову та касторову для зміцнення, відновлення та запобігання випадіння. Лляна олія містить ряд вітамінів та жирних кислот, які не виробляє наш організм – додавання до маски такої олії дарує волоссю блиск і шовковистість.

Пропонуємо кілька рецептів масок, які можна зробити в домашніх умовах.

Маска для пом’якшення волосся

Інгредієнти:

Суха гірчиця – 1 ст.л

Кефір – 2 ст.л

Мед – 1 ст.л

Ефірна олія персикових кісточок (за бажанням) – 1 ч.л

Нанести маску на корені та приблизно до середини довжини волосся. Загорнути волосся у плівку або під шапочку для посилення дії. Тримати 40-60 хвилин, потім ретельно змити шампунем. 

Маска для живлення та зволоження волосся 

Інгредієнти:

Сік алое – 1 ст.л

Мед – 1 ст.л

Яєчний жовток – 1 шт.

Підігріти мед до рідкого стану. Змішати компоненти у такій послідовності: мед, збитий жовток, сік алое. Рівномірно розподілити по всій довжині волосся, закутати в плівку чи одягнути шапочку. Тримати 30-40 хвилин, ретельно змити шампунем. Маску можна робити 3-5 разів на тиждень.

Маска для сухого та пошкодженого волосся

Інгредієнти:

Сік алое – 3 ст.л

Мед – 2 ст.л

Олія жожоба – 2 ст.л

Вітаміни А та Е по 1 краплі

Підігріти суміш на водяній бані до стану тепла, але щоб не була гарячою. Акуратно нанести суміш на корені волосся, а потім по всій довжині. Закутати в плівку чи одягнути шапочку. Тримати 1-2 години, потім ретельно промити волосся шампунем.

Нічна маска-обгортання з суміші олій

Інгредієнти:

Олія жожоба – 2 ст.л

Мигдальна олія – 2 ст.л

Реп’яхова олія – 2 ст.л

Трояндова олія – 1 ч.л

Суміш необхідно розподілити по всій довжині волосся, і на кінчики. Обгорнути голову плівкою чи одягти шапочку і залишити на ніч. Змити вранці.

Протеїнові маски

Протеїн є природним будівельним матеріалом для нашого волосся. Під дією фарбування, високих температур та агресивного фізичного впливу білкові волокна руйнуються, залишаючи в структурі волосся порожнини. Щоб їх заповнити і таким чином відновити пошкоджені ділянки, волоссю необхідні протеїни. Амінокислоти, пептиди та інші корисні компоненти у складі протеїнів сприяють відновленню пошкодженого і потьмянілого волосся, забезпечують його повноцінне живлення, зміцнюють і захищають від шкідливого зовнішнього впливу. Протеїн є рисовий, пшеничний, мигдальний, молочний, протеїн шовку – кожен з них має свою корисну дію.

Маски з молочним протеїном мають пом’якшувальні та протизапальні властивості, підсилюють регенерацію та покращують структуру волосся.

Маски з рисовим протеїном відновлюють травмовані пасма після впливу гарячих температур, формують захисний бар’єр від зовнішніх факторів, УФ-променів та сторонніх запахів. Зберігають насичений колір після фарбування, живлять та зволожують, полегшують розчісування, знімають статику та повертають здоровий блиск. 

Маски з протеїнами пшениці відновлюють пошкоджені білкові зв’язки, запобігають ламкості та зміцнюють волосся.

Маски з протеїнами шовку підтримують необхідний водний баланс, полегшують розчісування, запобігають появі посічених кінчиків, повертають волоссю пружність і здоровий блиск.

Протеїнові маски підходять для всіх типів волосся, варто лише пам’ятати, що для фарбованого та освітленого волосся слід вибирати відновлювальні засоби із значним вмістом зволожувальних компонентів.

Захист волосся від зовнішніх факторів

волосся погодаДоглядати за блондом важливо не лише зсередини, а й ззовні. Дія природних та погодних факторів може суттєво впливати на стан освітленого волосся, додаючи проблем, яких можна уникнути. Волосся вигорає, ламається, пересушується, стає тьмяним та шорстким. Ось кілька порад, як вберегти та захистити волосся у спеку та холод.

Способи захисту волосся влітку

Носити головний убір

Сонце згубно впливає на волосся. Під дією сонячних променів у кортексі руйнується кольоровий пігмент меланін – волосся вигорає та втрачає звичний відтінок. Як результат воно стає сухим, тонким і ламким. Захищайте голову (і волосся) – надягайте панаму, косинку або капелюх з широкими полями. 

Використовувати захисні засоби з SPF

Нанесіть термозахисний спрей, бальзам чи флюїд на волосся перед виходом на вулицю. Це вбереже волосся від перегріву та вигорання.

Не зловживати феном

Фени, праски, щипці, стайлінгові засоби у спеку краще не використовувати. Сушити волосся можна природним способом або холодним повітрям, не загортати в рушник і регулярно обприскувати зволожувальним спреєм або звичайною водою.

Не ходити з розпущеним волоссям під сонцем

Довге волосся – це гарно, але не тоді, коли його розвіває вітер. Довге волосся краще заплітати в коси, особливо на пляжі, та прибирати під панаму або косинку. Так ви захистите локони від вигорання, ламкості та надмірної сухості. А вітер не завдаватиме додаткової шкоди й без того вразливим пасмам. 

Зменшити фізичний влив на волосся

Складні зачіски чи тугий «кінський хвіст» – не найкращий варіант для літа. Зберіть волосся у злегка недбалий пучок, підколіть заколками або заплетіть косу – це красиво і безпечно для волосся.

Берегти від морської води

Солона морська вода в разі тривалого контакту пересушує волосся – сіль, що осідає на пасмах, кристалізується та прискорює випаровування вологи. Тому для купання в морі волосся краще ховати під шапочку. Якщо волосся намокло, дозвольте йому висохнути в тіні і не розчісуйте, а після повернення з пляжу обов’язково змийте солону воду шампунем і кондиціонером.

Забезпечити регулярне зволоження та живлення 

Освітлені пасма потребують підтримки: не забувайте використовувати поживні та вологоутримуючі маски, сироватки та бальзами. Турботливий догляд допоможе уникнути сухості та ламкості, збереже насичений колір, красу та здоров’я вашого волосся.

Догляд у зимовий період

Холодна пора року може стати для волосся справжнім випробуванням і не лише через погодні умови, а й через перепади температур та сухе кондиційоване повітря у приміщеннях.

Правильний догляд за волоссям у зимовий період включає наступні кроки:

  • зменшення частоти миття: гаряча вода цілком здатна збільшити сухість волосся. Не варто мити голову щодня – два-три рази на тиждень буде достатньо;
  • використання зволожуючих шампунів, кондиціонерів та масок, щоб підтримувати достатню кількість вологи та запобігти пересушуванню волосся;
  • тепловий захист: користуйтеся термозахисним спреєм перед використанням фену, плойки чи інших інструментів для завивки чи вирівнювання волосся;
  • захист від погодних факторів: носіть шапку чи шарф, щоб захистити волосся від холоду, вітру та снігу;
  • регулярний догляд за волоссям: підстригання кінчиків допоможе позбавитися від пошкоджених ділянок, що можуть з'явитися через пересихання і ламкість у зимовий період.

Часті помилки у догляді

волосся помилкиНа жаль, помилки у догляді за освітленим волоссям трапляються досить часто. Вони можуть бути настільки незначними, що ми не звертаємо на них уваги.

Давайте подивимося, що шкодить волоссю, яке вже і так настраждалося.

Часте миття голови гарячою водою

А ще гірше - щоденне. Для догляду за освітленим волоссям достатньо мити голову 2-3 рази на тиждень. Вода не має бути гарячою – оптимальна комфортна температура води має бути не вище 50°С, а після миття корисно сполоснути волосся прохолодною водою. Дуже гаряча вода стимулює роботу сальних залоз, себум виробляється швидше, голова брудниться швидше. 

Мийте волосся акуратно, без надмірних фізичних зусиль. Після миття обережно промокніть волосся м’яким рушником по всій довжині. Енергійне тертя волосся рушником не змусить його швидше сохнути, але пошкодить пасма та кінчики. 

Зверніть увагу на жорсткість води. Присутні в ній мінерали теж впливають на колір волосся. Якщо вода жорстка, краще мити голову кип’яченою водою.

Агресивні шампуні, або шампуні, що не відповідають типу волосся

Для блондинок – лише безсульфатні шампуні з максимально ніжним та безпечним складом. Кератин, гіалуронова кислота, амінокислоти та рослинні екстракти – все це в максимальній кількості має бути присутнє. Все інше – геть з полиць. 

Після шампуню варто скористатися кондиціонером, лише наносити його треба на волосся, а не на шкіру голови.

Недостатня увага до шкіри голови

Волосиста частина шкіри голови, як і весь шкірний покрив, потребує відлущування ороговілих частинок – це покращує мікроциркуляцію крові у клітинах та повітряний обмін у тканинах, та стимулює ріст волосся. Тому до процедури догляду за волоссям має входити регулярне скрабування шкіри голови.

Стайлінг, завивки та кучері. Без термозахисту.

Ослаблене знебарвлене волосся краще не піддавати активному фізичному впливу. Гаряча плойка чи щипці для завивки дозволяють створити фантастичну зачіску, але дуже шкодять пасмам. Обов’язково користуйтеся термозахисними засобами – вони обгортають кожну волосинку невидимою плівкою, яка захищає її від перегрівання і зневоднення. А ще всі подібні процедури слід робити на сухому волоссі: вологе волосся слабке, пасма швидко пересушуються, і такі пошкодження усунути буде вже складно.

Часті фарбування та відсутність тонування волосся

Щоб не стати володаркою жахливих жовтих пасм, волосся періодично слід тонувати. Додайте до етапів догляду за блондом використання тонуючих продуктів з фіолетовими або синіми пігментами. Додаткова порція холодного пігменту 1-2 рази на тиждень підживить ваш відтінок та подовжить час до наступного фарбування. Для тонування волосся можна обрати відтіночний шампунь, піну або спрей. 

Ігнорування посічених кінчиків

Знебарвлення волосся найбільше позначається на кінчиках. Щоб уникнути ламкості та посіченості раз на два чи три місяці підрізайте кінчики волосся. На довжині волосся це суттєво не позначиться, але волосся матиме здоровий та доглянутий вигляд. Пухнасті кінчики, що стирчать у різні боки, та «ялинка» по всій довжині волосся на холодному та теплому блонді досить помітні і не додають волоссю краси.

Що пропити для укріплення волосся після освітлення?

волосся вітаміниПісля освітлення важливо забезпечити волоссю належну вітамінну підтримку. Корисними будуть вітамінні та мінеральні комплекси, що містять необхідні для волосся поживні мікро- та макроелементи.   

  • Вітамін А. Бере участь у синтезі білків, формуванні клітинних і субклітинних мембран. Сприяє зволоженню шкіри голови, підтримує здоров'я шкіри та стимулює ріст волосся. Часто сухість волосся, поява лупи, ранні зморшки, проблеми зі шкірою пов'язані саме з дефіцитом вітаміну А.
  • Вітамін С. Має антиоксидантні властивості, які допомагають волоссю боротися зі стресом, що може виникати в результаті освітлення. Також сприяє зміцненню волосяних фолікул.
  • Вітамін Е. Зволожує та живить волосся, допомагає відновити його природний блиск і м'якість.
  • Вітамін B7 (біотин). Бере участь у багатьох важливих процесах в організмі, підтримує здоров'я шкіри, нігтів і волосся, необхідний організму для коректного функціонування ряду ферментів. Підвищує стійкість волосся до пошкоджень.
  • Вітамін D. Допомагає відновити структуру волосся та зміцнити його.

Вітаміни для волосся

Вітаміни Maxi-Hair Plus ТМ Кантрі Лайф є одним із кращих мультивітамінних комплексів для волосся, нігтів і шкіри. У складі комплексу необхідні для волосся вітаміни А, С, Е, В7 та цинк – мінерал, що напряму впливає на силу та міцність волосся, стимулює його ріст та запобігає випадінню.

Вітаміни для волосся, шкіри та нігтів Веганський мармелад - трендова новинка, спеціально розроблена дієтична добавка, яка містить у своєму складі вітаміни С, Е, та вітамін B7 для підтримки росту волосся. Комплекс сприяє виробленню кератину та колагену, регулює білковий та жировий обмін, підтримує нервову систему та має антиоксидантні властивості.

Часті питання про освітлене волосся

волосся питання

Чим зволожити освітлене волосся?

Для зволоження освітленого волосся можна скористатися наступними засобами:

Маски для освітленого волосся, що містять вологоутримуючі компоненти – пантенол, гіалуронову кислоту, гліцерин, алое, рослинні екстракти, арганову олію, вітамін Е. Вони чудово зволожують та розгладжують сухі пасма. 

Зволожуючі спреї та сироватки допоможуть волоссю утримати вологу протягом дня і запобігти його пересиханню.

Добре живлять та зволожують волосся натуральні олії: арганова, кокосова, реп’яхова, оливкова, олія жожоба, олія ши. Їх можна наносити на всю довжину волосся або лише на посічені кінчики. Олію зазвичай наносять на вологе волосся після миття голови.

Чи можна використовувати тонік на освітлене волосся?

Так, можна. Під час тонування фарбувальні пігменти не проникають вглиб волосся, а залишаються на поверхні – це робить тонування безпечним, але менш стійким. Тонування освітленого волосся коригує відтінок і додає йому насиченого кольору, усуває небажану жовтизну, склеює лусочки і робить пасма гладенькими та слухняними, полегшуючи процес розчісування.

Головна перевага тональних засобів – відсутність у складі аміаку та перекису водню.

Обирайте тоніки, що містять вологоутримуючі компоненти, наприклад, пантенол, гліцерин або екстракт алое вера та не містять сульфатів. Можна обрати відтіночний шампунь, спрей, піну чи бальзам.

Також, перед використанням будь-яких нових продуктів, рекомендується провести тест на алергію, особливо якщо волосся вже зазнало певного хімічного впливу внаслідок освітлення. Це допоможе уникнути подразнень шкіри голови та подальшого пошкодження волосся.

Як часто мити знебарвлене волосся?

Не частіше 2-3 разів на тиждень, щоб не змивати шкірний жир, що виконує захисну функцію.

Підберіть м’який шампунь з натуральними інгредієнтами і прозорою текстурою, який видалить забруднення і запобігатиме втраті кольору, вигорянню і пожовтінню. Кращими засобами вважаються ті, до складу яких входять натуральні масла, кератин, протеїн, екстракти лікувальних трав, а також живильні і утримуючі вологу компоненти. Після миття голови корисно буде ополоснути волосся відваром ромашки, кропиви, кореня лопуха, чи липовим цвітом та нанести бальзам.

Чи можна пофарбувати освітлене волосся у темний колір?

Освітлене волосся може стати платформою для різноманітних експериментів з кольором, включаючи зміну на темніший відтінок. Проте, перехід від світлого до темного вимагає обережного підходу і правильного вибору фарби для досягнення бажаного результату.

Перш ніж почати фарбувати освітлене волосся у темний колір, важливо врахувати кілька аспектів:

Пористість волосся. Освітлене волосся зазвичай має вищу пористість, що означає, що воно може вбирати фарбу швидше і інтенсивніше, ніж природне темне волосся. Це може вплинути на кінцевий вигляд кольору.

Попередні відтінки волосся. Попередній колір волосся також має велике значення при фарбуванні. Відтінки освітленого волосся можуть мати вплив на кінцевий результат фарбування у темний колір. Наприклад, якщо волосся має помаранчевий відтінок після освітлення, фарба може змішатися з цим відтінком, що призведе до непередбачуваного кольору.

Здоров'я волосся. Освітлене волосся часто потребує додаткового догляду і живлення, оскільки процес освітлення шкодить його структурі. Фарбування у темний колір може зробити волосся ще більш вразливим, тому важливо перед фарбуванням забезпечити його належну попередню підготовку і догляд.

Хоча пофарбувати освітлене волосся у темний колір технічно можливо, рекомендується це робити з професійним стилістом або колористом. Вони допоможуть вибрати правильний відтінок фарби та виконати процедуру фарбування безпечно і ефективно, забезпечуючи вам бажаний результат без шкоди для здоров'я волосся.


Відповідаємо на запитання у коментарях