Гриб веселка: користь та шкода загадкового гриба

Замовити вітаміни

Відмова від відповідальності

Сайт не дає ніяких заяв або гарантій, прямих або непрямих, відносно повноти, точності, достовірності або відповідності вмісту даного блогу для будь-якої конкретної мети. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем про будь-яких медичних й пов'язаних зі здоров'ям діагнозах і методах лікування. Інформація на цьому блозі не повинна розглядатися як заміна консультації з лікарем.

Гриб веселка: користь та шкода загадкового гриба

Зміст:

➦ Що таке гриб веселка

➦ Хімічний склад гриба веселка

➦ Корисні властивості гриба веселка

➦ Як приймати гриб веселка

➦ Гриб веселка - застосування в народній медицині

➦ Протипоказання та можлива шкода

➦ Гриб веселка: відгуки тих, хто приймав

➦ Висновки

Веселка або сморчок смердючий вже довгі роки привертає увагу не лише грибників, а й вчених, які працюють над створенням препаратів профілактичного та терапевтичного призначення на основі грибів та продуктів їхнього метаболізму. З давніх-давен цей знаменитий гриб фалічної форми використовувався і знахарями, і шарлатанами. Предки вважали його містичним, наділяючи цілющими та небезпечними властивостями. Що являє собою гриб Веселка, фото, опис, лікувальні властивості, кому він може бути корисний, а кому протипоказаний, а також наукові дослідження – у цій статті Фітоблога.


Що таке гриб веселка

Що таке гриб веселка

Веселка звичайна або сморчок смердючий (лат. Phallus impudicus), відомий у Китаї як wuqunsun, валежить до роду умовно їстівних грибів, що належать до сімейства веселкові або фалюсові (Phallus). Етимологія наукової назви "фалюс безсоромний" пов'язана з його яскраво вираженою зовнішньою формою. Безліч народних назв (смердючка, смердючий ріг, чортове або відьоме яйце, срамник, вискочка, панна) також відображають його зовнішній вигляд і характеристики на різних стадіях дозрівання.

Як виглядає гриб веселка і де росте

Веселка може досягати до 25-30 см у висоту. Її м'якоть за консистенцією схожа на холодець. Капелюшок має піднятий стільниковий вигляд від брудно-білого до сірого кольору і діаметр близько 2,5-5 см, ніжка 2-4 см завтовшки.

Спочатку гриб нагадує яйце і просто лежить на землі. Потім оболонка тріскається і утворюється плодове тіло. Коли веселка повністю виходить з яйцеподібної структури, то за формою схожа на дітородний чоловічий орган, що й послужило назві Phallus impudicus. Як тільки з'являється плодове тіло, молодий капелюшок виділяє споросодержащий липкий гель (глебу), що пахне гниллю. У слизової глебі, що покриває капелюшок гриба, містяться жовті спори (гімень).

Цікаво. У літературі є відомості про те, що швидкість зростання Веселки звичайної одна з найбільших у природі та може досягати 5 мм на хвилину. Цей показник перевищує швидкість зростання бамбука, який часто наводиться як хрестоматійний приклад абсолютного досягнення швидкості зростання у світі рослин.

Чи можна їсти гриб веселка?

Зрілий Phallus impudicus має запах падали та вважається отруйним, тому грибники обходять його стороною. Однак веселку можна вживати на стадії яйця, коли запах менш сильний. Внутрішній шар вирізують ножем і їдять сирим – він хрумкий і до смаку нагадує редис. У деяких провінціях Франції та Німеччини молоді веселки вживають свіжими, маринованими, у ковбасах, а в порошкоподібному вигляді використовують як афродизіак для великої рогатої худоби.

Гриб веселка: де росте в Україні?

У нас сморчок смердючий можна зустріти у листяних та змішаних лісах. Дуже часто його знаходять, наприклад, на Гуцульщині та в інших місцях Карпат.

Веселка також поширена у Великій Британії, Ірландії та більшій частині континентальної Європи, на Кавказі, у Сибіру, ​​на Далекому Сході, зустрічається також у Канаді. Росте у всіх типах лісів, особливо змішаних, а також у садах.

Хімічний склад гриба Веселка

Веселка цікава своїм хімічним складом і містить:

  • фітонциди. Допомагають знищити хвороботворні бактерії, віруси, грибки
  • Полісахариди. Стимулюють природний імунітет і сприяють підвищеному виробленню лімфоцитів.
  • Фітостероїди. Нормалізують гормональний фон, секрецію статевих гормонів у чоловіків та жінок.
  • Амінокислоти. Сприяють омолодженню організму, відновленню нормальних функцій внутрішніх органів та еластичності шкіри.
  • Антиоксиданти. Борються із вільними радикалами, виводять токсичні продукти з організму та уповільнюють процеси старіння.

У міцелії Phallus impudicus є:

► загальних вуглеводів: 50-54 %

► ендополісахаридів: 13-14 %

► хітину: 7-11 %

► сирого протеїну: 20-21 %

► істинного білка: 12-13 %

► ліпідів: 2-2,3 %

► загальних фенольних сполук: 0,46-0,82 %.

Дослідження показали, що Phallus impudicus багатий на поліфеноли, флавоноїди, містить вітаміни (А, В1, В2, С, Д, РР), мінерали (фосфор, кальцій, калій), ефірні олії, амінокислоти та інші біологічно активні речовини, які мають загальнозміцнювальну дію на організм, підвищуючи його тонус та життєву енергію.

У культурі веселки виявлено наявність ферментів вуглеводного (амілаза, целюлаза, ксиланаза, глюкозидазу), азотного (протеазу, нітрат-редуктазу) та ліпідного (ліпаза) обміну, а також ферментів окисно-відновних процесів (лакказу, тирозиназу). Такий склад здатний значно впливати на важливі процеси в організмі, в тому числі на імунну регуляцію, антиоксидантну активність, зниження рівня ліпідів у крові, інгібування пухлин тощо.

Корисні властивості гриба веселка

Корисні властивості гриба радуга

Використання їстівних та лікарських грибів для отримання біологічно активних сполук є перспективним напрямом розвитку сучасної мікології та біотехнології. Декілька експериментів та клінічних досліджень показують, що веселка гриби мають лікувальні властивості та здатні надавати терапевтичну дію в ряді захворювань.

Протипухлинні властивості

Згідно з дослідженнями українських учених Phallus impudicus знижує дисемінацію пухлинних клітин в організмі. Основною діючою речовиною є полісахарид PL-2, що міститься в соку веселки, що впливає на патологічну агрегацію тромбоцитів при пухлинному процесі.

Вчені вивчали вплив екстракту Веселки на розвиток саркоми у щурів-самців лінії Вістар. Для цього в крові тварин визначали рівні агрегації тромбоцитів, спонтанної внутрішньосудинної агрегації тромбоцитів, антиагрегаційної та антикоагулянтної активності судинної стінки. Відомо, що антитромбогенна активність судинної стінки в онкологічних хворих знижена. Порушення функціональних властивостей судинної стінки збільшує ймовірність метастатичного вогнища.

Результати показали, що сморчок смердючий впливає на функції тромбоцитів і стан судинної стінки у щурів-пухлинників і може надавати профілактичну дію, активно уповільнюючи процеси росту та розвитку ракових клітин в організмі.

Профілактика онкології

Є наукові дані, що свідчать про потенційну здатність Веселки у профілактиці онкозахворювань.

Китайці звернули увагу на цей гриб як засіб від раку губи. Серед іншого є інформація про доктора Каро з Берліна, який успішно лікував рак шкіри та рак внутрішніх органів за допомогою Phallus impudicus. Вчені виявили пряму дозозалежну протипухлинну дію субстанцій гриба Phallus impudicus щодо культивованих in vitro пухлинних клітин лінії К562, але не щодо нормальних клітин крові людини.

Один із наукових експериментів проводився в лабораторії експериментальної імунології та мікробіології кафедри імунології МГЕІ імені А.Д.Сахарова БДУ (Білорусь) з використанням зібраної в лісі веселки. Для отримання екстракту її настоювали на спиртовій основі протягом трьох місяців у темному місці і потім фільтрували. Даний екстракт був нанесений на злоякісні ракові клітинні лінії, всі спостереження фіксувалися. Вчені виявили пряму дозозалежну протипухлинну дію субстанцій гриба Phallus impudicus щодо культивованих in vitro пухлинних клітин лінії К562, але не щодо нормальних клітин крові людини.

Дослідження білоруських учених показало, що вживання водного екстракту веселки звичайної у профілактичному та лікувальному режимі значно збільшує, підданих загальному одноразовому опроміненню у дозі 7 Гр. При прийомі екстракту веселки мишами-носіями аденокарциноми Ерліха виявлено тенденцію до гальмування швидкості пухлинного росту та зниження обсягів пухлини, а також показано можливість підвищення ефективності протипухлинного алкілуючого препарату циклофосфану.

Профілактика ракових ускладнень

Phallus Impudicus з давніх-давен був народним засобом для пацієнтів із запущеним раком молочної залози. Одне з досліджень було присвячене ефекту Phallus impudicus у тромбопрофілактиці у хворих на рак молочної залози, що проходять хімієтерапію. та гормональне лікування.

Відомо, що злоякісні пухлини викликають підвищену схильність до згортання крові та тромбоутворення. Тромбоцити, що прилипають до поверхні пухлинних клітин, підвищують їхню стійкість. Утворення тромбу у вені є частою причиною смерті хворих на рак молочної залози.

Як показали дані досліджень, тривале вживання Phallus impudicus може запобігти тромбоемболічним ускладненням без побічних ефектів у хворих на рак молочної залози.

Профілактика лімфедеми

Phallus impudicus можна розглядати як засіб для профілактики лімфедеми. Дана патологія є частим і вкрай стресовим ускладненням після мастектомії з видаленням пахвової западини та післяопераційної променевої терапії. Іноді лімфатична обструкція проявляється лише через кілька років після лікування раку. Універсального ефективного засобу від цього виду ускладнень досі немає. Виявилося, гриб веселка може полегшити симптоми лімфедеми.

У порівняльному дослідженні 206 жінок проходили профілактичне лікування протягом двох років і перебували під наглядом протягом 6 років. У 92% жінок із профілактикою Phallus impudicus за цей термін лімфедема не з'явилася, а у контрольній групі патологія не розвинулася лише у 59% жінок.

Механізм дії екстракту Phallus impudicus можна пояснити регуляцією цитокінів та запальних молекул адгезії, зменшенням в'язкості ексудату, реканалізацією обструктивних лімфатичних судин, зменшенням внутрішнього тиску в тканинах та об'ємі руки.

Підтримує імунну систему

Веселка сприяє посиленню імунної функції організму, що виражається у виробленні перфоринів. Полісахариди, виділені з міцелію гриба, мають імуномодулюючі властивості як in vitro, так і in vivo в експериментальних тварин.

Дослідження ферментованого соку веселки, яке проводиться в Латвійській медичній академії (Рига, Латвія), показало, що однією з активних фракцій гриба є глюкоманнан, званий PI-2. Також були ідентифіковані стерини та фенолкарболові кислоти. У лабораторних випробуваннях на тваринах сік стимулював цитотоксичні Т-клітини та посилював активність природних кілерів (NK), демонструючи антистресову та адаптогенну активність, а також протипухлинний ефект при саркомі 180 та асцитній карциномі Ерліха, а також знижував гемотоксичні ефекти хімієтерапевтичного агента 5-ФУ.

Завдяки бета-глюканам у складі, веселка може підтримувати імунну систему, зменшуючи вразливість до бактерій та вірусів.

Знижує рівень глюкози в крові

З урахуванням неухильного зростання діабету серед населення, величезні зусилля вчених останнім часом спрямовані на пошук нових гіпоглікемічних препаратів із рослинної сировини, у тому числі лікувальних грибів, як важливого джерела біологічно активних речовин.

В Інституті біохімії біологічно активних сполук НАН Білорусі був проведений експеримент із використання гриба Веселки звичайної для впливу на піддослідних тварин з вираженою гіперглікемією. Для дослідження використовували полісахариди, виділені із спиртового екстракту плодових тіл гриба, а також ліофілізований спиртовий екстракт Веселки.

Результати досліджень показали, що «полісахариди гриба Веселка звичайна в дозах 10 мг/кг і 30 мг/кг, а також ліофілізат зі спиртового екстракту гриба (80 мг/кг), надають виражений гіпоглікемічний ефект у щурів з експериментальним діабетом, викликаним введенням стрептоз.

Антиоксидантна та антимікробна дія

Флавоноїди, що містяться у веселці, мають виражену антиоксидантну дію, захищаючи клітини організму від пошкоджень вільними радикалами.

Група вчених Санкт-Петербурзької державної хіміко-фармацевтичної академії (кафедри мікробіології та аналітичної хімії) встановила, що водні та водно-спиртові вилучення міцелію Phallus impudicus мають антиоксидантну активність, причому більш виражений ефект виявляють фракції водних витягів.

Крім того вчені виявили пряму антимікробну дію субстанції гриба Phallus impudicus щодо патогенних бактерій St. aureus, Kl. pneumonia, E. сoli, Pr. mirabilis, Ps. aeruginosa. Також вони визначили відсутність прямої цитотоксичної реакції та слабку ріст-стимулюючу дію субстанцією гриба Phallus impudicus на лімфоцити крові людини in vitro.

Підтримує здоров'я серцево-судинної системи

Відомі лікувальні властивості настоянки гриба при різних захворюваннях серцево-судинної системи. Флавоноїди та феноли веселки знижують рівень холестерину в крові, зміцнюють стінки судин, запобігаючи їх ламкості, сприяють покращенню кровообігу та нормалізації артеріального тиску, що важливо для здоров'я серця та судин. Вони ефективно борються із запальними процесами в організмі, зменшують ризик розвитку хронічних захворювань, у тому числі серцево-судинних.

Гриб підійде для лікування стенокардії, кардіоміопатії, артеріальної гіпертензії, ішемії, показаний при варикозному розширенні вен та тромбофлебітах. Вважається, що відновлювальний період після інфаркту пройде набагато швидше, якщо поєднувати стандартні медикаменти з прийомом настойки Веселки.

Покращує стан шкіри та волосся

Гриб Веселка здатний покращити стан шкіри та волосся, оскільки знижує запалення, що часто призводить до появи акне та інших шкірних проблем. Він ефективний також при атопічному дерматиті, вірусних бородавках, папіломах. Завдяки сильному антибактеріальному ефекту настоянка з гриба сприяє швидкому зняттю запального процесу, прискорює регенерацію пошкоджених тканин.

Мазь, що містить 10% полісахаридів сморчка смердючого, посилювала загоєння шкірних ран в експериментальних щурів, прискорюючи епітелізацію, скорочення та зростання грануляційної тканини порівняно з мазевою основою.

Веселка використовується для примочок і розтирань при псоріазі. Крім того, володіючи потужним противірусним ефектом, настоянка веселки може застосовуватися при простому вірусі герпесу 1 та 2 типів. Її приймають внутрішньо, а також прикладають м'якоть гриба до місць висипів. Активні речовини у складі гриба активують імунітет, допомагають краще загоювати відкриті виразки, а також знизити кількість рецидивів герпесу.

Допомагає у лікуванні патологій опорно-рухового апарату

Веселка гриб має виражену анальгетичну та протизапальну дію, що робить його цінним ресурсом для людей, які страждають від артриту, артрозу, ревматизму, остеохондрозу та інших захворювань опорно-рухового апарату та суглобів. Засіб використовують внутрішньо та зовнішньо. Застосування сприяє значному зменшенню больових відчуттів, зняття запалення, а також стимулює процеси відновлення пошкоджених тканин суглобів, покращуючи їх рухливість та функціональність.

Підтримує роботу травної системи

Феноли у складі сморчка смердючого виділяються своїми потужними протизапальними та антимікробними властивостями. Вони здатні позитивно впливати на травну систему, зменшуючи запалення і сприяючи відновленню слизової оболонки шлунка і кишківника. Веселка запобігає збільшенню виразки шлунка, стимулюючи швидке загоєння тканин. При виразці шлунка особливо ефективні настоянки на олії. Вони не мають дратівливого впливу як спиртові, а м'яко обволікають слизову.

Експерименти на щурах показують, що настойка Phallus impudicus на олії в дозі 0,3 мл/кг має противиразкову дію, зменшуючи пошкодження слизової оболонки шлунка ацетилсаліциловою кислотою. Настоянка не впливала на перистальтику кишківника і вказувала на домінування грибів над синтезом простагландинів.

Результати дослідження свідчать про те, що настойка Phallus impudicus має виражену протизапальну, знеболювальну, гастропротекторну дію, не впливає на перистальтику кишківника.

Підтримує здоров'я підшлункової залози та печінки

Активні компоненти гриба стимулюють регенерацію тканин печінки, нормалізують обмінні процеси та покращують вироблення травних ферментів. Використання спиртової настойки Phallus impudicus для хворих з патологіями підшлункової залози або печінки може бути протипоказаним. Рекомендований склад на воді, меді, рафінованих оліях.

Веселка допомагає при панкреатиті в гострій та хронічній формі. Її використовують при панкреонекрозі, муковісцидозі, панкреолітіазі. Засіб п'ють при злоякісних та доброякісних пухлинах залози, для полегшення стану при кістах. Показана веселка при діабеті панкреатогенного типу.

Знижує рівень стресу

Застосування веселки звичайної скорочує рівень стресу в організмі. З огляду психоемоційних перевантажень спостерігається підвищення рівня глюкози та лейкоцитів, скорочується кількість загального білка у крові. При споживанні гриба реєструється зворотна адаптогенна реакція: зниження рівня стресу. Прийом витяжки нормалізує показники крові до нормальних, покращує емоційний стан, допомагає впоратися із навантаженням на нервову систему.

Веселка в гінекології, урології та при статевому безсиллі

Яйця веселки включають до складу лікування від безпліддя, простатиту та імпотенції. При простатиті вона допомагає зняти запалення, усунути біль, прискорює відновлення передміхурової залози. Крім того, гриб ефективний при лікуванні кісти яєчника, міомі, ендометріозі, ерозії матки.

У своїй статті «Лікування лікарськими травами» лікар-онколог та натуропат Філіппова І.О із Санкт-петербурзького інституту фунготерапії стверджує, що «вже через 2 місяці після початку прийому веселки міоми та фіброміоми скорочуються у розмірах на чверть і затвердіння у грудях розсмоктуються». Для терапії урологічних та гінекологічних проблем використовують настоянки веселки на горілці або воді, свічки, мікроклізми, мазі, тампони, а також компреси, які застосовують місцево. Фітостероїди у м'якоті плодів за складом нагадують основний чоловічий статевий гормон – тестостерон. При курсовому вживанні спостерігається підвищення концентрації тестостерону, що потенційно сприяє покращенню еякуляції та тривалості статевого акту у чоловіків.

Однак цей факт є спірним. Щобільше, одне дослідження 2021 року про вплив Phallus impudicus на проліферацію та морфологію сперматогенних клітин показало, що лікування екстрактом цього «фертильного» гриба призводить до зниження якості сперматогенних клітин клітинно-специфічним чином, може сприяти порушенню сперматогенезу та погіршує чоловічу фертильність. При цьому протиракові властивості Веселки звичайної підтверджуються. Потрібні додаткові, ширші дослідження.

Як приймати гриб Веселка

Як приймати гриб Веселка

Веселка - один із популярних засобів фунготерапії. Найбільш поширеними лікарськими формами гриба є екстракт, настоянка на воді чи горілці, чай, сухий порошок у капсулах, а також мазь.

Як приймати гриб веселка при онкології?

Гриб використовують на будь-якій стадії раку, пухлинах різної локалізації, а також під час хімієтерапія для полегшення побічних реакцій. Застосовують настоянку веселки на горілці чи олії. Оптимальне дозування – по одній чайній чи столовій ложці тричі на день.

Настоянка рекомендована пацієнтам з ураженням легень, шлунка, печінки, для терапії раку аденоми простати та матки. Пити тривалими курсами з мінімальним терміном 2 місяці. Потім роблять перерву на пару тижнів.

Рецепт домашньої настойки з веселки на олії

200 мл олії підігрівають до 40 градусів, заливають 50 грамів подрібненої веселки або порошку. Настоюють 2 дні та починають приймати.

Рецепт домашньої настоянки з веселки на спирті

100 г вимитих і очищених грибів цілком або в розрізаному вигляді заливають 400 мл спирту. Після цього настоюють 2 тижні у скляній тарі із щільною кришкою у темному прохолодному місці.

Гриб Веселка в капсулах

Гриб Веселка в капсулах 120 шт.

Капсули Веселка від українського виробника ФітоБіоТехнології - дієтична добавка лікувально-профілактичної дії, що містить сухий порошок з міцелію гриба Phallus Impudicus та екстракт плодового тіла. Цей вид лікарської форми зручний для вживання. Порошок має ті ж лікувальні властивості, що й інші форми гриба, і може використовуватися для поліпшення загального стану здоров'я, а також для конкретних терапевтичних цілей.

Як приймати сухий порошок веселки в капсулах?

Дорослим та дітям старше 14 років пити по 1 капсулі 3 рази на день під час їжі. Капсулу слід запивати невеликою кількістю води. Термін вживання 4-8 тижнів. За призначенням лікаря дози та термін застосування можуть бути змінені. Перед застосуванням рекомендується проконсультуватись із лікарем. Не перевищувати добову дозу, що рекомендується.

Протипоказання: індивідуальна непереносимість, вагітність, період лактації, вік до 14 років, бронхіальна астма.

Екстракт грибів Веселка

Сморчок-Радуга гриби (Phallus impudicus ) краплі 100 мл

Краплі Сморчок-Веселка гриби від українського виробника ФітоБіоТехнології - дієтична добавка лікувально-профілактичної дії, яка є водно-спиртовим екстрактом міцелію Phallus Impudicus. Це концентрована форма гриба, яка забезпечує швидке засвоєння та максимальну ефективність. Екстракт можна використовувати як внутрішньо, так і зовнішньо для лікування різних захворювань. Завдяки своїй концентрованості екстракт є однією з найефективніших форм прийому веселки.

Як приймати екстракт гриба веселка?

Дорослі приймають спиртовий екстракт гриба по 30-40 крапель (1 чайну ложку) розведених у 100 мл води 2-3 рази на день до їди курсом у 30 днів. Перед застосуванням потрібна консультація лікаря.

Протипоказання: індивідуальна непереносимість, вагітність, період лактації, вік до 18 років. 

Більш конкретно, як приймати настоянку гриба веселка та інші препарати на його основі вказано у рекомендації до лікування певного захворювання чи інструкції до готового препарату.

Гриб веселка - застосування в народній медицині

Гриб веселка - застосування в народній медицині

У рецептах знахарів різних країн часто зустрічаються описи зілля на основі сморчка смердючого. Дізнаємось, які хвороби лікує гриб веселка в альтернативній народній практиці.

У середні віки з нього готували приворотне зілля, так званий «любовний напій». У 1777 році преподобний Джон Лайтфут писав, що жителі Тюрінгії називали невідкриті сморчки смердючі «яйцями привидів або демонів», їх сушили та подрібнювали на порошок, а потім змішували зі спиртними напоями й використовували як афродизіак. Проте наукових підтверджень цим переконанням немає.

В Австрії веселку застосовували як ліки проти подагри. Прибалтійська та слов'янська народна медицина радить використовувати Phallus Impudicus при болях у животі, захворюваннях нирок, для купання та обробки ран, як засіб при ревматизмі та подагрі.

Веселка звичайна давно використовується в Китаї, у зв'язці з кордицепсом, при запальних захворюваннях. Відома легенда, що знаменитий французький письменник Оноре де Бальзак за допомогою Веселки зміг вилікувати виразку шлунка.

У Північній Чорногорії селяни натирають Phallus impudicus шиї бугаїв перед змаганнями з кориди, намагаючись зробити їх сильнішими. Їм також годують молодих бичків, оскільки вони вважаються сильним афродизіаком.

Травники пропонують вживати сморчок смердючий в їжу сирим на незрілій стадії «яйця» як афродизіак, для лікування імпотенції та загального благополуччя. Продукт нарізають, заправляють сметаною і їдять як салат.

Для чого застосовується гриб веселка у фунготерапії?

Шанувальники альтернативних методів лікування вважають веселку дуже корисним грибом. За відгуками практикуючих, він лікує рак, захворювання шлунково-кишкового тракту, у тому числі шлункові виразки, підшлункову залозу, бактеріоз, допомагає при гастриті. Його використовують у терапії грижі, подагри, при мастопатії та від фіброміоми. Він вважається відмінним засобом проти деформації кісток, при артриті, варикозі, а також для підвищення потенції.

Веселка розріджує кров, знижує тиск і покращує гостроту зору, попереджаючи помутніння кришталика. Показанням до застосування є також післяопераційний період та падіння імунітету. Найчастіше сморчок використовують у комплексі з іншими методами лікування, а не як самостійний засіб.

Протипоказання та можлива шкода

Незважаючи на непривабливий зовнішній вигляд та смердючисть немає точних відомостей про токсичність веселки або алергічної реакції на неї. Хоча це цілком можливо на етапі зрілого гриба. При цьому потрібно визнати, що клінічних випробувань Phallus impudicus поки не так багато, щоб точно сказати, чим може бути шкідливий гриб веселка.

Перелік протипоказань стандартний

вагітність та період лактації

дитячий вік до 14 років

індивідуальна непереносимість

непереносимість компонентів лікарських засобів на основі раду (спирт, масло, мед).

Також необхідно враховувати можливу лікарську взаємодію препаратів веселки при одночасному прийомі з іншими медикаментами, наприклад, антикоагулянтну дію.

Гриб веселка: відгуки тих, хто приймав

Судячи з відгуків, які ми знайшли в інтернеті, а також від клієнтів по нашому зворотному зв'язку, ефект від прийому добавок з Phallus Impudicus тільки позитивний. Так, колишній працівник Чорнобильської атомної станції розповів, що препарати з веселкою допомогли йому впоратися із серйозними проблемами зі здоров'ям після аварії.

Є відомості, що після курсу прийому екстракту з веселкою візуально стали набагато менш помітними вени при варикозі. Багато хто повідомляє про покращення загального самопочуття: зникла сонливість, з'явилася енергія. При тривалих прийомах курсами (понад 2 роки) покращуються аналізи. При цьому про якісь неприємні побічні ефекти повідомлень немає.

Чим небезпечний гриб веселка?

На стадії «яйця» гриб веселка вважається безпечним, оскільки не токсичний і не викликає побічних реакцій. Його можна вживати в їжу, поки він не такий смердючий. У зрілому стані, на етапі розкладання веселка може викликати симптоми отруєння.

Лікувальні засоби Phallus Impudicus можна купити у вільному продажу, а також багато хто готує їх самостійно.

Лікарі попереджають, що трави та гриби для лікування раку можуть бути не менш небезпечними для організму людини, ніж препарати для хімієтерапії. 

Тому, перш ніж почати лікування веселкою потрібно проконсультуватися з лікарем, особливо якщо ви маєте якісь хронічні захворювання. Під час прийому препарату слід дотримуватись інструкції виробника та не перевищувати зазначених доз.

Висновки

Веселка-гриб або сморчок смердючий (Phallus Impudicus) здавна використовується в народній медицині європейських країн для лікування та профілактики онкологічних захворювань, хвороб шкіри, шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи, в гінекології та урології. Він досить рідко зустрічається у природі, тому досі вивчений недостатньо.

Попри те, що доказова медицина не визнає ефективності веселки, ряд наукових досліджень встановив, що плодові тіла Phallus Impudicus мають широкий спектр біологічної активність. У його складі виявлено майже 60 цілющих компонентів, включаючи полісахариди, пептиди, фосфоліпіди, глюкани, поліфеноли, вітаміни, ненасичені жирні кислоти та хітин.

У дослідах на лабораторних тваринах показано, що вживання екстрактів гриба має протипухлинну, радіопротекторну, імуномодулювальну, гіпоглікемічну, протизапальну та ранозагоювальну дію. Вважається, що така терапевтична активність гриба обумовлена ​​полісахаридами, що є глюкоманнани. Окремі випробування на людях також підтвердили лікувальні властивості раду, проте деякі останні дослідження повідомляють про можливий побічний ефект від лікування у вигляді зниження чоловічої фертильності.

Вчені вважають, що в сукупності полісахариди міцелію Phallus Impudicus є перспективною сировиною для розробки функціонального харчування, а також нових лікувально-профілактичних препаратів для покращення здоров'я та тривалості життя людини.

Щоб уникнути небажаних реакцій та для досягнення найкращого результату в лікуванні, важливо дотримуватися інструкцій виробника добавок і не забувати про необхідність консультації з лікарем перед початком використання продуктів на основі Веселки звичайної.

Якщо Вас зацікавила тема цієї статті, висловіть свою думку, запитайте або напишіть відгук.

Відповідаємо на запитання у коментарях

Обговорення


Новий коментар

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре