Селен актив при щитовидці: як приймати

Відмова від відповідальності

Сайт не дає ніяких заяв або гарантій, прямих або непрямих, відносно повноти, точності, достовірності або відповідності вмісту даного блогу для будь-якої конкретної мети. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем про будь-яких медичних й пов'язаних зі здоров'ям діагнозах і методах лікування. Інформація на цьому блозі не повинна розглядатися як заміна консультації з лікарем.

Селен актив при щитовидці: як приймати

Зміст:

➦Правильне харчування при хворобах щитовидки

➦Як вживати селен і в яких дозах

➦Норма споживання селену Головним мікроелементом для правильної роботи нашої ендокринної системи завжди вважався йод. Лікарі призначають цю добавку у вигляді БАДу, ламінарії або морських водоростей. Але в той час як позитивний вплив йоду вже давно доведений факт, користь прийому селен актив при захворюваннях щитовидної залози відкрили всього лише півстоліття тому. Виявилось, що селен бере участь в утворенні гормонів, виробляє особливі ферменти, які відповідають за перетворення одних форм гормонів в їх засвоюванні активні форми. Вживаючи в розумних дозах йод, селен і вітамін Е - ми забезпечуємо організму повний комплекс підтримки ендокринної системи.

Правильне харчування при хворобах щитовидки

Насамперед ендокринологи при постановці діагнозу гіпо- або гіпертиреозу радять скорегувати раціон. Важливо щоб харчування було повноцінним, та включало багато продуктів з високим вмістом йоду і селену. Цей незамінний мікроелемент знаходиться в грунті, воді та рослинах у вигляді органічних і неорганічних сполук. Як і йод він міститься в морській солі, морепродуктах, субпродуктах, борошні грубого помелу і крупах. Проблема полягає в тому, що кількість селену в харчових продуктах дуже залежить від якості ґрунту та того, чим живилися тварини, що робить його дозу в певних продуктах непостійною.

Крім цього селен активно виводиться з організму з кавою та алкоголем. Відзначається його низька концентрація в організмі курців, а також при щоденному вживанні рису і яєць. Біологічні добавки з селеном можуть розв'язувати питання його дефіциту, забезпечивши щитовидку усіма необхідними мінералами для нормальної роботи. При нестачі селену в організмі спостерігаються такі проблеми:

✅Больові відчуття в суглобах

✅Погіршення стану волосся і нігтів

✅Погіршення роботи печінки та внутрішніх органів

✅Зниження імунітету

✅Порушення вироблення гормонів

Популярні продукти з селеном

Як вживати селен і в яких дозах

прийом селену

Достатня кількість елемента в організмі матері захистить її не тільки від передчасних пологів і проблем на останніх місяцях вагітності, але і дозволить малюкові сформувати хороший імунітет і здорову щитовидку. Селен не просто виводить токсини та оберігає організм від передчасного старіння, він є структурним елементом щитовидки. Мікроелемент відповідає за синтез гормонів, без яких не функціонує жодна система в нашому тілі. Доведено користь прийому елемента для лікування аутоімунних станів, а також для нормалізації вироблення гормонів Т4 і Т3.

Норма споживання селену

Норма споживання селену встановлена ​​в районі 50-55 мкг на добу. Не рекомендується споживати менш як 40 мкг, оскільки це може викликати серйозний дефіцит елемента. Максимальна допустима доза 300-350 мкг на добу, може бути призначена лікарем після детальної консультації та обстеження хворого. При споживанні великої кількості мікроелемента відбувається надлишок і отруєння організму. Стан називається селеніт і супроводжується нудотою, блювотою і болями в шлунку.

Деякі дослідження підтвердили, що низький рівень елемента в крові в поєднанні з дефіцитом йоду асоційований з підвищеним ризиком формування як дифузного зоба, так і вузлів у щитовидній залозі. Приймати селен рекомендується як для лікування, так і в якості профілактики будь-яких проблем з ендокринною системою.

Автор блога

Автор:

Штатний копірайтер

Ця стаття була написана досвідченим копірайтером у сфері здоров'я та краси.

Обговорення


Новий коментар

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре