Вітамін Е для обличчя - для чого потрібен і як використовують

Відмова від відповідальності

Сайт не дає ніяких заяв або гарантій, прямих або непрямих, відносно повноти, точності, достовірності або відповідності вмісту даного блогу для будь-якої конкретної мети. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем про будь-яких медичних й пов'язаних зі здоров'ям діагнозах і методах лікування. Інформація на цьому блозі не повинна розглядатися як заміна консультації з лікарем.

Вітамін Е для обличчя - для чого потрібен і як використовують

Зміст:

➦ Як вітамін E впливає на шкіру обличчя

➦ Що потрібно знати про вітамін Е в харчових продуктах

➦ Готові добавки з вітаміном Е для шкіри обличчя

➦ Як використовують вітамін Е в косметиці

➦ Приклади косметичних засобів з вітаміном Е

➦ Чи існують протипоказання до токоферолу?

➦ Висновки

Вітамін E об'єднує ціле сімейство з 8 токоферолів і токотрієнолів, які належать до категорії незамінних нутрієнтів, що не синтезуються організмом, тому повинні надходити в нього ззовні. Він міститься в яєчних жовтках, олійному насінні, авокадо, зелених листових овочах, помідорах, цілозернових крупах і рослинних оліях. Цей жиророзчинний вітамін дуже корисний для шкіри, надаючи антиоксидантну та протизапальну дію на клітини епідермісу, ефективно бореться зі старінням. Саме тому вітамін Е часто використовують в різних косметичних формулах.

Як вітамін E впливає на шкіру обличчя 

Як вітамін E впливає на шкіру обличчя


Вітамін Е називають вітаміном «краси та молодості». Цей жиророзчинний нутрієнт входить до складу клітинних мембран, надає епідермісу еластичність і пластичність, захищає клітини шкіри від старіння.

Старіння тіла в цілому і шкіри зокрема багато в чому пов'язано з окислювальним стресом, викликаним вільними радикалами. Коли кількість оксидантів, викликаних ультрафіолетовим промінням, забрудненням навколишнього середовища, курінням, неправильним харчуванням і способом життя, перевищує природні антиоксидантні властивості організму, клітини та, зокрема, їх ДНК, ушкоджуються. Шкідливий процес з віком погіршується. На шкірному рівні це пошкодження проявляється зморшками, плямами, почервонінням і навіть раком.

Клітинні мембрани - перша лінія, тому що вони складаються з жирних кислот, дуже чутливих до окислення. Вітамін Е діє як пастка для вільних радикалів, обмежуючи ланцюгову реакцію окисного стресу. Ось чому він дуже часто використовується в антивіковому догляді та захисті від сонця, зміцнюючи захисні механізми шкіри від агресії.

Встановлено, що вітамін Е має такі властивості:

  • надає загальну антиоксидантну дію
  • зволожує і пом'якшує епідерміс
  • регенерує тканини
  • має протизапальну дію
  • зміцнює шкірний бар'єр, волосся й нігті
  • захищає від сонячних променів
  • покращує кровообіг в судинах
  • попереджає старіння шкіри

Токоферол оптимізує доставку поживних речовин в шкіру та здійснює її детоксикацію. Він грає дуже важливу роль в загоєнні та регенерації шкірних тканин, активізує мікроциркуляцію крові, що позитивно відбивається на волосяних цибулинах - звідси його висока репутація щодо росту волосся та зміцнення нігтів.

Вчені звернули увагу, що у щурів з виразками на тілі присутні зміни в поперечних зв'язках шкірного колагену і спостерігається дефіцит вітаміну Е. Незважаючи на те, що точну причину таких ефектів не встановили, однак ці дослідження можуть говорити про важливість вітаміну Е для здоров'я та молодості шкіри.

Дослідження на гризунах також  показали, що використання альфа-токоферолу або альфа-токоферол ацетату до опромінення ультрафіолетом дозволяє знизити перекисне окислення ліпідів в клітинах епідермісу. При місцевому нанесенні вітамін Е значно підвищує фотозахист шкіри. Блокуючи частину променів UVB, вітамін Е запобігає появі сонячних опіків, обмежує запальні реакції, такі як почервоніння, еритема і набряк, тому є обов'язковим компонентом протисонцевих засобів для шкіри.

Косметика, багата на вітамін Е, здатна регенерувати зневоднену шкіру, а шляхом поліпшення обмінних процесів прискорює загоєння шкірних тканин. Токоферол забезпечує шкіру необхідним жиром для відновлення комфорту і сяйва. Надаючи відмінне зволоження, він знижує нечутливу втрату води, сприяє природному виробництву колагену, таким чином підтримуючи еластичність епідермісу.

Гіперпігментація 

Завдяки здатності токоферолу блокувати УФ-промені, він попереджає пігментацію, яка виникає в результаті сонячного випромінювання. Крім того, вчені стверджують, що ця речовина здатна загальмувати виробництво мелатоніну в шкірі, тобто виникнення пігментних плям.

Вітамін Е усуває подразнення і лущення, вирівнює тон і часто входить до складу вітбілювальної косметики поряд з вітаміном С, альфа-арбутином і іншими компонентами, ефективними в боротьбі з гіперпігментацією і темними колами під очима.

Дослідження на шкіри тварин показали, що спільне застосування двох антиоксидантів вітаміну С і Е до УФ-опромінення допомагає уникнути сонячних опіків і пошкоджень ДНК, знизити пігментацію та придушити еритрею.

Освітлює чи вітамін Е шкіру? Згідно ряду дерматологічних досліджень, засоби з вітаміном Е в складі здатні освітлювати пігментні плями, вирівнювати колір обличчя та роблять менш помітними розтяжки та рубці.

Профілактика старіння і зморшок на обличчі 

Профілактика старіння і зморшок на обличчі

На цей рахунок є суперечливі дані. Одні дослідження показали, що місцеве нанесення похідних вітаміну Е на шкіру протягом 2-4 тижнів сприяє її зволоженню та розгладженню зморшок. Це пов'язують з тим, що вітамін Е стимулює вироблення колагену - структурного білка, що додає тканинам механічний опір розтягуванню, таким чином запобігає появі зморшок. Крім того, завдяки своєї антиоксидантної дії він захищає шкіру від незворотних ушкоджень, викликаних наявністю вільних радикалів.

Однак інші дослідження продемонстрували, що токоферол здатний запобігати утворенню нових зморшків, однак не може істотно скоротити ті, що вже виникли. При аналізі раціону японських жінок вчені не виявили чіткий взаємозв'язок цього нутрієнта з формуванням зморшок.

Попри недостатність певних даних про вплив вітаміну Е на дану естетичну проблему, косметологи рекомендують включати креми та маски, збагачені вітаміном Е, в свій рутинний догляд для запобігання утворенню тонких ліній і зморшок.

Протизапальні властивості 

Проведені дослідження показали протизапальні та регенераційні властивості вітаміну Е. Лабораторні досліди на мишах встановили, що дві форми вітаміну Е - альфа-токоферол ацетат і гамма-токотриенол - здатні знижувати синтез інтерлейкіну - протизапального цитокіну, а також зменшувати індукцію циклооксигенази-2 (ЦОГ-2 ) і НАДФН-оксидази, викликану ультрафіолетом. Причому такий вплив спостерігається як при оральному прийомі, так і при місцевому застосуванні вітаміну.

Він працює проти всіх захворювань, що викликають подразнення та запалення шкіри, таких як дерматит, екзема і псоріаз, а також допомагає загоєнню ослабленої та зневодненої шкіри.

Деякі лабораторні дослідження продемонстрували, що альфа-токоферол ацетат здатний частково запобігати виникненню еритеми, набряків і гіперкератозу при нанесенні до або відразу ж після опромінення.

На сьогоднішній день накопичено достатньо вірогідних даних про успішне застосування похідних вітаміну Е в терапії хронічних дерматологічних захворювань, як в поєднанні з іншими вітамінами, так і в монотерапії.

У косметичних цілях можна використовувати рідкий вітамін Е з капсул, змішуючи його зі звичайними зволожувальними кремами.

Робить губи м'якими та гладкими 

Як природний зволожувач шкіри, вітамін Е надає пом'якшувальну дію на суху шкіру губ. Підвищуючи захисний бар'єр епідермісу, він оберігає губи від негативного впливу атмосферних факторів: сонця, вітру, морозу. Сприяючи виробленню колагену, робить їх більш пухкими та гладкими.

Що потрібно знати про вітамін Е в харчових продуктах

Що потрібно знати про вітамін Е в харчових продуктах


Бувши жиророзчинною речовиною, вітамін Е міститься в основному в жирах і найбільше - в рослинних оліях. Фрукти, насіння олійних культур, проростки та насіння овочів, рослинни олії є одними з основних його джерел. Через розмір споживаних порцій (від 100 г до 200 г) овочі є другим харчовим джерелом токоферолу. У той час, як порція масла містить до 10 г (90% добової норми) вітаміну Е, 150 г вареного шпинату покриває лише 25% потреби дорослої людини.

Найбагатшим джерелом вітаміну Е є масла зародків пшениці, соняшникова, оливкова, соєва, кукурудзяна, а також виноградних кісточок. Його багато в горіхах, насінні, паростках цілозернових злаків. Від 12 до 18% нутрієнту можна отримати з овочів і фруктів. Найбільше токоферолу міститься в шпинаті, броколі, бататі, спаржі й каштанах.

Що ще корисно знати про вітамін Е? Цей нутрієнт не боїться високих температур, однак чутливий до світла та кисню, тому продукти з високим вмістом токоферолу слід зберігати в темному місці ретельно закоркованими.

Рекомендована добова норма вітаміну Е складає 12 мг в день. Це значення, яке служить орієнтиром для маркування харчових продуктів в Європі незалежно від віку та статі цільової аудиторії. А передозуванням вважають споживання більше 300 мг вітаміну Е на добу.

Готові добавки з вітаміном Е для шкіри обличчя 

При нераціональному або обмеженому харчуванні рекомендується приймати вітамін «молодості» у вигляді добавок, які покращують стан шкіри, діючи зсередини. Встановлено, що в поєднанні з іншими антиоксидантами його ефект посилюється, тому найбільш доцільно приймати вітамінні комплекси.

У нашому каталозі представлений великий вибір вітчизняних і закордонних добавок, що містять вітамін Е як в монодозах, так і в складі з іншими мікронутрієнтами.

Назва продукту

Короткий опис 

Переваги

Перфектил Плюс, Vitabiotics, Великобританія


Комплекс мікронутрієнтів для здоров'я шкіри, волосся і нігтів. Містить Нутри-Дермальні капсули для максимального догляду за шкірою й таблетки Перфектил для живлення більш глибоких шарів епідермісу, волосяних фолікул та зміцнення нігтьового ложа.

У складі препарату Вітамін Е, комплекс антиоксидантів, незамінні жирні кислоти, коензим Q10, натуральні масла: бурачнику та зерен чорної смородини.

Даний комплекс надає потужну омолоджуючу дію на шкіру, стимулює обмінні процеси в клітинах епідермісу, прискорює ріст волосся й нігтів.

Спеціальне драже Мерц №60


Полівітамінне драже створено на основі рекомендацій лікарів і дієтологів для здоров'я, нігтів, волосся та шкіри.

У складі вітаміни й мінерали в високо засвоюваній формі. Вітамін Е представлений альфа-токоферол ацетатом.

Комплекс поліпшує стан шкірних покривів, насичує нігтьову пластину мінералами, забезпечує здоров'я й красу волосся.

Вітамін E капсули №60


Додаткове джерело вітаміну Е в монодозі. Сприятливо впливає на стан шкіри, сповільнюючи старіння клітин, пов'язане з окисленням, прискорює відновлення організму після важких фізичних навантажень.

Препарат містить біологічно активну форму вітаміну Е у вигляді d-альфа токоферол ацетату, отриману з олії зародків соняшнику. Є 100% натуральним, виробляється тільки з природних джерел, підходить веганам.

Олія зародків пшениці 0.35л


Унікальний суперконцентрат вітамінів, амінокислот і більше десятка біологічно активних речовин і мікроелементів. Може використовуватися для приготування різноманітних холодних і гарячих страв, салатів, вінегретів, соусів, каш і т.п, а також в косметичних цілях для догляду за шкірою і волоссям.

Природне джерело вітаміну Е в найбільш активній формі - альфа-токоферолу з максимальною концентрацією цього вітаміну в порівнянні з іншими фітооліями. Продукт виготовлений за новітньою вітамінно-зберігаючою технологією з ядер зародків пшениці.

Вітамінно-мінеральний комплекс Maxi hair Plus для зростання і зміцнення волосся 120 капсул


Один з кращих мультивітамінних комплексів для шкіри, волосся та нігтів, який, вже третє десятиліття перебуває в топі доглядових засобів.

Вітамін Е представлений в формі сукцинат d-альфа-токоферілової кислоти. У поєднанні з вітаміном С і біотином забезпечує антиоксидантний ефект, покращує еластичність шкіри, допомагає в боротьбі з зовнішніми ознаками старіння, зміцнює волосся та нігті.

Дані препарати містять вітамін Е як окремо, так і в комплексі з іншими мікронутрієнтами, мають бездоганну якість, всі виробники давно й успішно присутні на світовому та вітчизняному фармринку. При виборі продукту пропонуємо орієнтуватися на виробника, поставлені цілі та ціну.

Якщо підбирається добавка для догляду за шкірою, то доцільно віддати перевагу вітамінним комплексам, в складі яких крім вітаміну Е є інші компоненти, що позитивно впливають на стан шкірних покривів і волосся. До таких належить Вітамінно-мінеральний комплекс Maxi hair Plus для зростання та зміцнення волосся від Country Life (США), Перфектил Плюс, Vitabiotics (Великобританія). З метою отримання хорошої дозировки токоферолу для загального оздоровлення організму, можна купити Вітамін E в капсулах від Country Life або Олію зародків пшениці від Агросільпром (Україна). Останній варіант буде більш бюджетним.

Як використовують вітамін Е в косметиці

Вивчивши списки косметичних продуктів, неможливо не помітити, що вітамін Е включений в багато доглядових засобів, особливо в креми для  омолоджування та засмаги. Він може бути представлений у вигляді:

➦ токоферол ацетату (tocopheryl acetate) - складний ефір оцтової кислоти (менш чутливий до світла та кисню, ніж токоферол);

➦ токоферол лінолеату (tocopheryl linoleate) - складний ефір лінолевої кислоти;

➦ токоферол лінолеату / олеату (tocopheryl linoleate / oleate) - суміш ефірів лінолевої та олеїнової кислот;

➦ токоферол никотинату (tocopheryl nicotinate) - складний ефір нікотинової кислоти;

➦ токоферол сукцинату (tocopheryl succinate) - складний ефір бурштинової кислоти;

➦ сумішшю токоферолу та соєвого гліцину - охоплює переваги обох інгредієнтів.

Вітамін Е можна наносити безпосередньо на шкіру в складі з іншими компонентами доглядових засобів. Дерматологи не рекомендують використання альфа токоферол ацетату в чистому вигляді, оскільки це може спровокувати алергічну реакцію або подразнення. Він відмінно доповнить домашні косметичні суміші для догляду за сухою, зневодненою та зрілою шкіри, в тому числі до або після перебування на сонці.

Рідкий токоферол також можна використовувати для шкіри голови в якості маски перед миттям шампунем. Крім того, його можна додавати в креми і бальзами, щоб продовжити термін їх зберігання, оскільки вітамін Е надає ефект не тільки на шкіру, але і на інші компоненти косметичних продуктів, захищаючи їхній склад від впливу кисню.

Вітамін Е на обличчі в якості нічного лікування 

Вітамін Е на обличчі в якості нічного лікування


Вітамін Е входить до складу багатьох нічних кремів і сироваток. Це пов'язано з тим, що через досить густу консистенцію таких продуктів, активні компоненти вбираються епідермісом повільно протягом 6-8 годин, що забезпечується нічним відпочинком. Днем можна використовувати сироватки, що містять токоферол, оскільки вони мають більш легку структуру.

При використанні вітаміну Е в якості лікування шкіри слід брати дерматокосметіку, що містить більш високу концентрацію токоферолу (понад 1%), але тільки після консультації з дерматологом.

Традиційно в якості ефективного омолоджуючого нічного засобу залишаються олії, що містять вітамін Е. Проте, застосовуючи їх в домашньому догляді слід враховувати камедогенність використовуваних компонентів. Так, конопляна або соняшникова олія володіють більш низькою камедогенносью в порівнянні з кокосовою або лляною.

Для забезпечення максимальної ефективності від використання вітаміну Е в нічному догляді слід дотримуватися наступних правил:

➤ починати догляд не менше ніж за 30 хвилин до відходу до сну

➤ наносити засоби на попередньо очищену шкіру

➤ використовувати суміш натуральних олій та вітаміну Е

➤ засіб делікатно розподілять на шкірі обличчя по масажних лініях

➤ почекати 30 хвилин і промокнути надлишки серветкою.

В якості базових можна використовувати олію жожоба, виноградних кісточок або шипшини. Таке «промаслювання» рекомендується проводити кілька разів на тиждень як частина рутинного нічного догляду за шкірою обличчя.

Втирання в шкіру 

Для уповільнення старіння шкіри, проти зморшок рекомендується періодично втирати в проблемні зони вітамін Е в поєднанні з будь-яою базовою олією (оливковою, мигдальною, персиковою, жожоба, виноградних кісточок, зародків пшениці, і т.д.).

Для сухої, старіючої шкіри підійде суміш рожевої (оливкової або мигдальної) олії та токоферолу. Такий продукт буде стимулювати вироблення колагену.

Для догляду за шкірою навколо очей можна використовувати суміш з 10 мл масляного розчину вітаміну Е і 50 мл оливкової олії. Даний склад вбивати подушечками пальців в область навколо очей, промокнути залишки серветкою.

Існує думка, що втирання продуктів з високим вмістом вітаміну Е сприяє розсмоктуванню рубців і усунення шкірних висипань. Однак, даний ефект не має достатньої доказової бази.

Додавання крапель вітаміну Е в нічний крем або в живильні і зволожуючі маски дозволяє підвищити їх ефективність, дасть додатковий ефект захисту шкіри від негативного впливу атмосферних чинників, а також сприяє кращому збереженню продукту.

Домашні рецепти від Фітомаркет 

Домашні рецепти від Фітомаркет


Великою популярністю у жінок користуються домашні засоби, що містять вітамін Е. Можна використовувати ампульний токоферол або масляний розчин. У першому випадку капсулу потрібно акуратно проколоти голкою і змішати її вміст з іншими компонентами. У випадку з рідким вітаміном Е використовують піпетку. Зберігати аптечний вітамін Е необхідно в захищеному від світла місці.

Маска для обличчя з петрушкою від зморшок

Подрібнити корінь петрушки в блендері, додати дрібно нарізану зелень і вміст однієї капсули вітаміну Е. Нанести маску щільним шаром. Можна використовувати на все обличчя і шию, в тому числі на зону навколо очей, рота, декольте. Маску видалити через 30 хв. Така маска розгладжує дрібні зморшки, знімає набряклість, надає шкірі свіжий сяючий вигляд.

Маска з червоною глиною від прищів

Змішати глину (17 г), токоферол (2 мл), і пару крапель олії анісу. Розбавити суміш теплим зеленим чаєм. Наносити круговими рухами по масажних лініях. Змити через 20 хвилин мінеральною водою з олією мандарина. Маска глибоко очищає, бореться із запаленнями і прищами, відновлює нормальний рівень рН.

Маска з вітаміном Е і гліцерином

Змішати обидва інгредієнта в однакових пропорціях і круговими рухами втирати в шкіру обличчя. Дати вбратися протягом 30 хвилин, потім видалити залишки маски сухою серветкою, не змиваючи. Використовувати в якості нічного догляду для сухою та комбінованою шкірою. Маска пом'якшує дерму, видаляє ороговілі клітини і лущення, вирівнює колір обличчя, ефективна проти дрібних зморшок. Вранці шкіра буде ніжною та сяючою.

Маска з вітаміном Е для шкіри навколо очей

Змішати одну частину 5% токоферолу з 5 частинами оливкової олії. Нанести на 15-20 хвилин, потім видалити сухою серветкою. Підходить для щоденного використання. Розгладжує дрібні зморшки в області очей.

Приклади косметичних засобів з вітаміном Е  

З огляду на сприятливий вплив вітаміну Е на шкіру, не дивно, що він є одним з найбільш поширених компонентів косметичних засобів, призначених для зволоження і живлення шкіри, захисту її від УФ-випромінювань, а також антивікового догляду.

Представляємо найбільш затребувані косметичні препарати з вітаміном Е з каталогу Фітомаркет:

Вітамін Е крем-антиоксидант для обличчя ТМ Лібрідерм / Librederm 50 мл

Крем-антиоксидант з вираженими зволожуючими властивостями спеціально створений для догляду за шкірою. Містить активний компонент Tocopheryl Acetate. Забезпечує миттєве зволоження, дарує м'якість і гладкість після нанесення. Легка текстура крему не створює "ефекту плівки" швидко вбірається, не залишає блиску і є прекрасною основою під макіяж.

Антивіковий крем для обличчя з маслом кактусових зерен Najel 50 мл

Антивіковий зміцнюючий крем NAJEL - ефективний проти зморшок, забезпечує пружну, гладку й зволожену шкіру. Містить оливкову олію, багату на вітамін Е, олію насіння опунції (кактуса), відому своєю антивіковою дією на шкіру, а також екстракти рослин, які надають додатковий анти-ейдж ефект.

Денний зволожуючий крем для сухої та чутливої ​​шкіри Bioselect 50мл

У його складі 87,11% органічних інгредієнтів, в тому числі олія ши і зародків пшениці, які містять велику кількість вітаміну Е для молодості шкіри та захисту її від УФ-випромінювання. Крем також збагачений вітамінами A, B, D, P, лецитином і поліненасиченими жирними кислотами, які забезпечують комплексне живлення шкіри.

Топікрем (Topicrem Calm +) заспокійливий захисний крем SPF 50 40мл

Активні компоненти засобу добре заспокоюють, зволожують і відновлюють шкіру, гарантуючи комплексний догляд. У складі препарату вітамін Е в формі токоферолу і токоферил ацетату, які блокують згубну дію променів типу UVA і UVB.

Спрей захисний для волосся Антиоксидант Інсайт / Insight 100 мл

Органічний спрей захисний для волосся від відомого італійського виробника професійної косметики Інсайт створений на основі натуральних інгредієнтів: кокосової, гідрованої оливкової та соняшникової олії, а також масла фундука (лісового горіха), сої та жожоба, містить токоферол (вітамін Е), що забезпечує живлення і зміцнення волосяних цибулин.

Чи існують протипоказання до токоферолу?

На відміну від багатьох інших вітамінів, немає підстав вважати, що надлишок вітаміну Е може надавати токсичну дію на організм. Однак через обмеженість досліджень на цю тему абсолютної впевненості в безпеці тривалого прийому вітаміну Е у великих дозах немає.

Перш ніж почати застосування токоферолу в чистому вигляді або у складі доглядового засобу, варто перевірити у себе наявність алергії на  речовину. Для цього кілька крапель розчину вітаміну Е слід нанести на зап'ясті і, якщо протягом години не з'явиться подразнення, почервоніння або печіння в місці нанесення, можна включати вітамін молодості в склади масок. А в разі алергічної реакції, краще замінити його на натуральні компоненти (овочі, фрукти, молочні продукти), які містять вітамін Е в меншій концентрації, ніж аптечні форми.

Висновки 

Вітамін Е недарма називають вітаміном молодості. Його використання як зовнішньо, так і зсередини, сприяє підтримці еластичності й пружності шкіри, допомагає уповільнити процеси старіння, надає шкірі гарне сяйво. Виходячи з цього, варто використовувати будь-які косметичні засоби на його основі в своєму рутинному догляді, а також не забувати регулярно вживати в їжу продукти або сапліменти, багаті даними нутрієнтом.

Якщо Вас зацікавила тема цієї статті, висловіть свою думку, задайте питання або напишіть відгук.

Обговорення


Новий коментар

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре