Гімнастика для шиї доктора Шишоніна

Відмова від відповідальності

Сайт не дає ніяких заяв або гарантій, прямих або непрямих, відносно повноти, точності, достовірності або відповідності вмісту даного блогу для будь-якої конкретної мети. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем про будь-яких медичних й пов'язаних зі здоров'ям діагнозах і методах лікування. Інформація на цьому блозі не повинна розглядатися як заміна консультації з лікарем.

Гімнастика для шиї доктора Шишоніна

Зміст:

➦ Для кого призначений курс гімнастики для шиї Шишоніна

➦ У чому суть методики та дещо про доктора Шишоніна

➦ Користь гімнастики Шишоніна

➦ Які вправи включені в комплекс

➦ 9 вправ з оновленого комплексу гімнастики для шиї Шишоніна з поясненнями

➦ Як часто робити гімнастику Шишоніна

➦ Переваги в порівнянні з іншими вправами

➦ Чи існують протипоказання до застосування методики

Гіпертонія - одне з найпоширеніших захворювань в світі. Згідно з офіційною статистикою смертність внаслідок її ускладнень становить 9 мільйонів чоловік щорічно. Після постановки діагнозу гіпертонія, доктор прописує пацієнту антигіпертензивні засоби, які необхідно системно вживати .

Але це не єдиний спосіб допомогти собі впоратися зі хворобою. Особливо з таким його проявом як головний біль. Сьогодні з'явився новий й абсолютно безпечний варіант боротьби з артеріальною гіпертензією - унікальна гімнастика для шиї доктора Шишоніна. У комплексі з гіпотензивною медикаментозною терапією ефект буде значно кращим. У даній статті ми поділимося з читачами нашого Fitobloga інформацією про цю інноваційну методику.


Для кого предназначений курс гімнастики для шеї Шишоніна?

Для кого предназначен курс гимнастики для шеи Шишонина


Даний варіант гімнастичних вправ перш за все призначений для людей, які страждають такими захворюваннями, як гіпертонія, остеохондроз, міжхребцеві грижі, больові синдроми шийного відділу та плеча. Крім того, вона підходить тим, хто веде сидячий і малорухливий спосіб життя, страждає від хронічних головних болів, болів в потилиці, оніміння рук і стрибків тиску.

Таким чином, лікувальна гімнастика Шишоніна рекомендується групам людей, які зайняті розумовою працею, офісним працівникам, усім тим, хто більшу частину часу проводить перед екранами моніторів в статичній позі, а також багато говорить по телефону, затискаючи апарат плечем. Вона підходить пацієнтам після операції, як частина реабілітаційного комплексу по поверненню рухливості шийного відділу, а також людям, що страждають від частих головних болів, викликаних черепним тиском.

Завдяки атравматичності, вправи абсолютно безпечні, їх правильне виконання не несе ніякої шкоди й гарантує максимальний ефект аж до повного лікування.

Про необхідність застосування гімнастики Шишоніна свідчать наступні діагнози:

 • остеохондроз шийного відділу
 • гіпертонія
 • вегето-судинна дистонія
 • погіршення когнітивних функцій (пам'яті, концентрації уваги)
 • цукровий діабет
 • тахікардія
 • розлад шлунково-кишкового тракту
 • невроз і хвороби психосоматичного характеру
 • поганий сон і підвищена сонливість
 • головні болі та мігрені
 • зниження фізичної та розумової працездатності
 • швидка стомлюваність і апатія
 • порушення рухливості шиї

У чому суть методики й дещо про доктора Шишоніна

У чому суть методики і трохи про доктора Шішоніна


Олександр Шишонін - лікар-реабілітолог, вертеброневролог, мануальний терапевт, кандидат медичних наук, автор унікальної методики лікування гіпертонії та ряду інших захворювань за допомогою спеціальної гімнастики для шиї. Його метод заснований на дослідженнях, які довели, що зміщення або підвивих атланта (першого шийного хребця) викликає здавлювання хребців і спазмування м'язами судин, що живлять головний мозок.

Раніше, коли людина жила в природних умовах, віна повинна була багато крутити шиєю по сторонах: у пошуках здобичі, побоюючись нападу або готуючись напасти самому. Сьогодні в умовах цивілізації ми мало рухаємося і вертимо шиєю, через що шийний відділ поступово дубіє. Порушується мікроциркуляція крові, погіршується харчування навколишніх тканин, міжхребцеві диски й зв'язки послаблюються, хребці стають нестабільними та стискають судини - порушується транспорт клітин крові та поживних речовин в м'язах, зв'язках, сухожиллях. Це сприяє розвитку остеохондрозу й утворенню міжхребцевих гриж. Зміщення хребців може бути викликано віковими дегенеративними змінами в хрящової тканини й травмами шиї.

В результаті цього погіршується кровотік, і мозок перестає отримувати необхідну кількість крові. Щоб компенсувати кисневе голодування, збільшується сила й частота серцевих скорочень шляхом підвищення тиску, так розвивається гіпертонія. Встановлено, що більшість випадків гіпертонії викликані саме результатом зміщення верхніх шийних хребців.

На думку багатьох лікарів, зі спазмом м'язів шиї пов'язані також головні болі й оніміння в верхніх кінцівках. Таке відбувається, коли людина інстинктивно утискує голову в плечі через стрес, внаслідок тривалого сидіння в одній позі з певним нахилом голови (наприклад, за комп'ютером, ноутбуком або смартфоном), незручного положення під час сну та, навіть, після невдалого руху.

Олександр Шишонін вважає, що в такій ситуації таблетки від тиску або головного болю марні, оскільки не усувають основну причину захворювання. Тут потрібен інший підхід - поліпшити здоров'я хребта. Досить привести в норму стан першого шийного хребця, як звільнені від передавлювання судини почнуть повною мірою підводити кров до головного мозку, і тиск нормалізується. Практичним шляхом було встановлено, що при вправленні атланта у пацієнтів не тільки поліпшувалася рухливість шиї, але також проходила артеріальна гіпертензія, яка мучила роками.

Звільнити затиснуті судини, відновити кровообіг, запобігти або усунути нестабільність атланта, а також будь-якого іншого зміщеного шийного хребця можна шляхом розслаблення й зміцнення м'язів шиї. Саме це і є метою гімнастики для шиї. Добірка вправ була складена в реабілітаційному центрі Бубновського групою лікарів на чолі з доктором наук Олександром Юрійовичем Шишоніним.

Користь гімнастики Шишоніна

Користь гімнастики Шішоніна


Зарядка для шиї по Шишоніну дозволяє зняти напруження з м'язів шийного відділу, стимулюючи кровотік в судинах. Так вирішується проблема дефіциту кисню в мозку - часта причина підвищеного тиску. Відновивши нормальне надходження крові до головного мозку, вдається вилікувати гіпертонію та зняти людину з лікарської терапії. Для цього треба займатися спеціальними вправами від місяця до півроку.

За допомогою гімнастики усувається спазм в потиличній області, тим самим:

 • нормалізується кровотік
 • поліпшується рухливість шиї
 • усуваються скачки тиску
 • проходять запаморочення
 • знімається головний біль
 • полегшується стан при остеохондрозі

Які вправи включені в комплекс?

Завдяки простоті виконання, гімнастика для шиї доступна всім і може виконуватися вдома. Перш, ніж приступити до занять, пропонуємо ознайомитися з декількома рекомендаціями від творця методики Олександра Шишоніна:

➦ Починати вправи слід через 1-1,5 години після їжі.

➦ Займайтеся перед дзеркалом, щоб побачити та вчасно виправити можливі помилки.

➦ Для початку розігрійте шийну зону, плечовий пояс і потилицю за допомогою самомасажу круговими рухами.

➦ Підвищувати навантаження слід поступово, починаючи з 3-5 вправ, кожне з яких повторювати не більше 5 раз.

➦ Контролюйте правильне початкове положення: спина пряма, плечі трохи назад, груди вперед, м'язи розслаблені, дихання рівне.

➦ Виконувати вправи потрібно без ривків, повільно та плавно, щоб не викликати м'язовий спазм.

➦ Не нехтуйте фінальними вправами на розтяжку.

➦ Слід мати на увазі, що на самому початку може з'явитися невеликий дискомфорт, який з часом зникає.

9 вправ з оновленого комплексу гімнастики для шиї Шишоніна з поясненнями

Вправа «Метроном»

Метроном


Вправа призначена для розробки, зміцнення і розтяжки бічних м'язів шиї.

Початкове положення: голову тримаємо прямо, погляд - вперед. Виконуємо почергові нахили голови вправо й вліво, трохи пружинючи в крайніх положеннях, як би намагаючись дотягтися вухом до плеча. Час утримання - по 10 секунд в обох напрямках. Виконувати по 5 підходів окремо для кожної сторони.

Вправа «Пружина»

Пружина


Вправа допомагає зміцнити верхній грудний відділ хребта й витягнути шийні хребці.

Початкове положення: голову тримаємо прямо, погляд - вперед. Виконуємо почергові нахили голови вниз і вгору. Спочатку підборіддя підтягуємо до шиї, утримуючи це положення протягом 10 сек, потім підборіддя тягнемо вгору також на 10 сек. Виконувати по 5 підходів в обох напрямках.

Вправа «Гусак»

Гусак


Покращує координацію і нормалізує кровотік в шийному відділі хребта.

Початкове положення: шию витягнути вперед, зафіксувавши голову. Потягнутися підборіддям спочатку до лівого плеча. У крайній точці положення зафіксуватися і виконати кілька пружних рухів протягом 8-10 сек, на зразок дій гусака, який чистить свої крильця. Потім повернутися в початкове положення і зробити те ж саме і з правого боку. Виконувати по 5 підходів окремо для кожної сторони з поверненням до первісної позицію.

Вправа «Погляд в небо»

Погляд в небо


Комплекс для опрацювання глибоких м'язів під потилицею.

Початкове положення: голову тримаємо прямо, погляд - вперед. Повільно повертаємо голову вправо до упору, потім зупиняємося і піднімаємо підборіддя, погляд - вгору. Фіксуємо положення на 10 сек. і повертаємося у вихідну позицію. Потім виконати те ж і для лівого боку. Виконувати по 5 підходів в обох напрямках.

Вправа «Рамка»

Рамка


Допомагає опрацювати, зміцнити і тримати в тонусі сходові м'язи шиї, що знаходяться з боків між ключицею і трапецієподібним м'язом.

Початкове положення: спина й голова знаходяться на одній лінії. Покладіть ліву руку на праве плече і підійміть лікоть лівої руки до рівня підборіддя. Поверніть голову вліво і опустіть підборіддя до лівого плеча. Зафіксуйтеся в цьому положенні на 10 секунд, потім повільно поверніть голову в початкове положення і опустіть ліву руку. Тепер те ж саме виконайте з правого боку, поклавши праву руку на ліве плече. Виконувати по 5 підходів окремо для кожної сторони з поверненням до первісної позицію.

Вправа «Факір»

Факір


Для опрацювання м'язів верхніх кінцівок і шиї, усунення м'язового спазму, поліпшення кровообігу.

Початкове положення: голова прямо, плечі назад. Підніміть руки над головою і з'єднайте їх, з легким зусиллям притискаючи долоні один до одного. Плавно поверніть голову спочатку в одну сторону, потім в іншу, фіксуючи в кожному положенні на 10 секунд. Виконувати по 5 підходів окремо для кожної сторони.

Вправа «Літак»

Літак


Ця вправа зміцнює м'язи плечового пояса - трапецієподібні й дельтоподібні. Покращує кровообіг в м'язах шиї.

Початкове положення: голова прямо, руки розведені в сторони. Плавно відвести руки назад, зафіксувати положення на 10 секунд, потім повільно повернути в початкове положення. Одну руку опустити нижче, а другу підняти вище. Знову відвести назад і затриматися на 10 секунд. Плавно повернутися у вихідне положення. Поміняти руки і виконати те ж саме. Виконувати по 5 підходів окремо для кожного положення.

Вправа «Чапля»

Чапля


Загальнозміцнююча вправа для м'язів шиї і грудного відділу хребта, усуває важкість у верхній частині спини.

Початкове положення: голова прямо. Потягнутися горілиць, руки відвести назад і трохи в сторони. Потягнутися руками вниз, відчуваючи розтягування в передній частині шиї, м'язах грудей, плечей, рук. Зафіксувати положення на 10 секунд і повернутися до початкового. Виконувати 5 підходів.

Вправа «Дерево»

Дерево


Завершальна, гармонізуюча вправа. Витягає хребет, покращує поставу і кровообіг мозку.

Початкове положення: сидячи на стільці або стоячи. Підняти руки вгору, вивернувши долоні до верху (до стелі) і тягнутися вгору 10 секунд. Виконувати 5 підходів.

Як часто робити гімнастику Шишоніна

Гімнастикою для шиї необхідно займатися мінімум 3 рази в тиждень з необхідною послідовністю по 5-7 повторів.

По завершенні комплексу шийної гімнастики рекомендується провести заключну стадію тренування - розтяжку:

1. Правою рукою взятися за ліву частину голови, покласти її на праве плече на 10 сек. Після чого повернутися в початкове положення. Повторити 3 рази для кожної сторони.

2. Обхоплюємо руками потилицю, намагаємося звести лікті разом, нахиляючи голову вперед. Фіксуємо на 10 сек. Виконувати 3 рази.

3. Як й попередня позиція, але тепер голова йде вліво, а потім вправо по діагоналі. Все інше - аналогічно.

Для підвищення ефективності лікування якомога більше ходити пішки (хоча б 2-3 години в день або сім кілометрів). Додатково рекомендовані віджимання в якості компенсації недоліку розвитку плечового пояса (по 20 віджимань в день, для початку з колін, по 3 - 4 підходи).

Переваги в порівнянні з іншими вправами

У порівнянні з іншими вправами у гімнастики Шишошіна є ряд значних переваг:

Універсальність. Комплекс вправ підходить всім людям з будь-яким рівнем фізичної підготовки.

Безпека. Всі вправи атравматични, неінтенсивні, виконуються плавно й повільно, що виключає шанс отримання травми.

Займає мало часу. На повний комплекс необхідно всього лише 20 хвилин 3 рази в тиждень.

Не вимагає спеціального приміщення. Гімнастику для шиї можна проводити в будь-якому місці, наприклад, вдома.

За відгуками тих, хто регулярно виконує шийні вправи по Шишоніну, вони не тільки поліпшили своє здоров'я і самопочуття за рахунок нормалізації кровотоку, але також зміцнили м'язи шиї і спини, поліпшили поставу і координацію рухів. Багато повідомляють про зниження болю в попереку, а жінки відзначають, що дана гімнастика також позитивно впливає на зовнішність: розгладжуються зморшки в зоні декольте і шиї, підтягується овал обличчя.

Чи існують протипоказання до застосування методики

Незважаючи на повну безпеку, шийна гімнастика Шишоніна, як і будь-який інший комплекс ЛФК, має свої протипоказання.

До них відносяться:

хвороба Бехтерева

головні болі без встановленої причини

спинальні інфекції

недавно перенесені операції на шиї

загострення остеохондрозу

діагностована пухлина в шийному відділі.

Крім того, якщо під час або після вправ з'являються мушки в очах, погіршується самопочуття, слід припинити гімнастику та звернутися за професійною допомогою.

Якщо Вас зацікавила тема цієї статті, висловіть свою думку, задайте питання або напишіть відгук.