Преображення обличчя: чи можна прибрати щоки?

Замовити вітаміни

Відмова від відповідальності

Сайт не дає ніяких заяв або гарантій, прямих або непрямих, відносно повноти, точності, достовірності або відповідності вмісту даного блогу для будь-якої конкретної мети. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем про будь-яких медичних й пов'язаних зі здоров'ям діагнозах і методах лікування. Інформація на цьому блозі не повинна розглядатися як заміна консультації з лікарем.

Преображення обличчя: чи можна прибрати щоки?

Зміст:

➦ Розуміння причин збільшення щік

➦ Як прибрати щоки природними методами

➦ Косметичні та косметологічні процедури

➦ Медичні методи корекції форми обличчя

➦ Профілактичні заходи та підтримання результатів

➦ Висновки

Не всім від природи дістається тонке, рельєфне обличчя та красиво окреслені вилиці. І хоча пухкі щічки нерідко виглядають досить мило, багато хто мріє позбутися їх. До того ж скупчення жиру на обличчі є фактором, що сприяє віковому птозу тканин, провисанню овалу, появі брилів та бульдожих щік. У цій статті ми зібрали для вас найбільш дієві методи, поради та рекомендації, дотримуючись яких ви зможете схуднути на обличчі здоровим способом, прибрати жир зі щік і привести обличчя до тонусу.


Розуміння причин збільшення щік

Розуміння причин збільшення щік

Мати товсті щоки при зайвій вазі – це логічно, але округле обличчя буває навіть у людей худорлявої статури. Розглянемо найпоширеніші причини цього явища.

Генетичні фактори

Генетика здатна впливати на структуру та форму обличчя. У деяких людей круглі щоки бувають через особливості будови черепа та особливості рис обличчя, які передаються у спадок. Це можуть бути, наприклад, грудки Біша – невеликі локалізовані жирові відкладення, розташовані між щоками та вилицями. І якщо «хом'ячі щічки» були у вашої бабусі чи тітки, то цілком можливо, що цей генетичний дефект було передано і вам. На утворення пухких щік може впливати також неправильний прикус: підшкірно-жирова клітковина розподіляється нерівномірно, формуючи друге підборіддя та об'ємні щоки.

Вплив способу життя

Дуже часто опухлість на обличчі пов'язана зі способом життя. Погане харчування, відсутність режиму дня та фізичної активності, стреси та недосипання надають вирішальний вплив на зовнішній вигляд. Так, надмірне вживання алкоголю може призвести до накопичення рідини на обличчі, через що воно виглядатиме більш роздутим. Такий самий ефект має і високе споживання солі. Це пояснює чому навіть у дуже худих людей можуть бути пухкі щоки.

Зв'язок зі здоров'ям

Стан здоров'я практично завжди відбивається на обличчі. Одутлість, що надає обличчю округлого вигляду, може виникати внаслідок затримки води в тканинах і є ознакою низки захворювань.

Причинами великих щічок можуть бути:

  • остеохондроз шийного відділу хребта
  • проблеми у роботі сечовидільної та серцево-судинної систем
  • запальні процеси, травми чи операції, що мають локальний характер
  • інфекції
  • алергічні реакції
  • гормональні порушення
  • вагітність
  • побічний ефект при прийомі деяких ліків, наприклад, кортизолу.

Вікові зміни

Кожна людина має свій тип старіння, тобто схильність до певних вікових дефектів. Наприклад, у людей з дрібноморщинистим типом рано з'являються зморшки. Слов'янки часто старіють за деформаційним типом, схильним до повноти. Щоки та підборіддя – частина обличчя, де жир має тенденцію відкладатися. Згодом м'язи обличчя слабшають і не можуть створювати міцний каркас для шкіри. Вона починає провисати, через що щоки здаються більше.

Як прибрати щоки природними методами

Як прибрати щоки природними методами

Вправи для обличчя

Щоб зменшити щоки, потрібно привести м'язи обличчя до тонусу. Для цього варто включити до свого розпорядку дня вправи для лиця. Звичайно, за 1 день позбутися жирових накопичень або одутлості не вийде, але регулярний фейсфітнес дійсно здатний зробити щоки менше.

5 ефективних вправ для схуднення обличчя в домашніх умовах:

Перерахування голосних алфавіту. Базова вправа, яка зарекомендувала себе як одна з найкращих для втрати об'єму щік. Вимовляйте літери А – Е – І – О – У, напружуючи при цьому відкривання та закривання рота та губ. Намагайтеся залучити якомога більше м'язів, добре артикулюючи. Повторіть 15 разів поспіль 10 підходів.

Риб'ячий рот. Весела дитяча вправа, ефективна для зменшення щік. Потрібно сильно втягнути щоки та відкрити губи, стиснувши їх: затримайте на 10 секунд, відпустіть і повторіть 10 разів.

Надування щік. По черзі надувайте і здувайте щоки, переміщуючи повітря з однієї щоки до іншої. Вправа робиться протягом 1-2 хвилин.

Відкриття рота. Відкрийте рот якомога ширше. Залишайтеся в цьому положенні 5 секунд, розслабтеся, потім повторіть 10 разів. Виконуйте цю вправу 3 рази у день.

Фейсфітнес зміцнює м'язи обличчя та тонізує шкіру, сприяючи більш стрункому та пружному вигляду. Плюси методу, крім ефективності – вправи можна виконувати вдома у будь-який зручний час та абсолютно безплатно.

Дієта та харчування

Спеціальної дієти, від якої худнуть щоки, немає. Розподіл жирових відкладень при наборі ваги може відбуватися по-різному. Традиційно воно зачіпає ділянку живота, талію, груди та щоки. Худаючи, ми втрачаємо жир на всьому тілі, у тому числі й на обличчі. Таким чином, воно стане більш витонченим, коли все тіло стане тоншим. Хоча неможливо передбачити, яка область схудне першою.

Рекомендації, які допоможуть схуднути та прибрати щоки:

✓ Дотримуйтесь збалансованої дієти, що сприяє зниженню ваги.

✓ Скоротіть споживання калорій, уникаючи оброблених продуктів з високим вмістом цукру та жиру.

✓ Віддавайте перевагу їжі, багатій на поживні речовини, таким як фрукти, овочі, нежирні білки та цільнозернові злаки.

Гідратація та її роль

Пухле обличчя може бути ознакою нестачі води в організмі, що призводить до її затримки. Важливо підтримувати адекватний рівень гідратації, випиваючи щонайменше 1,5 літра води протягом дня.  За наявності захворювання рівень гідратації має визначати лікар.

Косметичні та косметологічні процедури

Косметичні та косметологічні процедури

Позбутися дефектів зовнішності, у тому числі пухких щік візуально можна за допомогою косметики, яка замаскує цей недолік. Естетична косметологія пропонує способи усунення проблем зовнішності медичним шляхом.

Контуринг та макіяж

Швидко створити ілюзію більш витонченого обличчя здатна візуальна корекція. Підібравши правильну зачіску, макіяж та аксесуари можна приховати великі щоки. Сучасні техніки макіяжу, такі як контуринг і хайлайтинг справді творять дива, дозволяючи візуально змінити форму лиця: збільшити або зменшити вилиці, приховати об'ємні щоки та брили, створити ілюзію більш витонченого обличчя.

  • Контуринг. За допомогою бронзатора створіть тіні під вилицями, щоб отримати ефект запалих щік.
  • Хайлайтінг. Використовуючи хайлайтер акцентуйте верхню частину вилиць, це відверне увагу від товстих щік.

Професійні косметологічні процедури

Серед косметологічних процедур, застосовуваних для зменшення об'єму обличчя, найбільш популярні такі:

Масаж. Може бути класичним, лімфатичним, ліфтинговим, вакуумним за допомогою банок, ролика або скребка Гуаша. Масаж активізує рух лімфи, стимулює процес кровообігу, прискорює обмінні процеси, зменшує затримку рідини, усуває набряклість, зміцнює м'язи та підвищує пружність шкіри обличчя. Зайвий жир на лиці зникає за кілька місяців.

Мікроструми. Процедура заснована на вплив низькочастотного електричного струму наднизької амплітуди на шкіру та підшкірні структури (клітинні мембрани, підшкірно-жирову клітковину, м'язи, лімфатичні та кровоносні судини). Сприяє підтяжці шкіри, лімфодренажу, покращенню рельєфу обличчя.

Фонофорез. Процедура полягає у введенні активних протинабрякових та лімфодренажних засобів у глибокі шари шкіри під дією високочастотного ультразвуку. Зменшення об'ємів на обличчі відбувається шляхом усунення набряклості та пастозності.

RF-ліфтинг. Радіохвильовий метод догляду за тілом для отримання ефекту підтяжки та зменшення об'єму підшкірно-жирової тканини. Шляхом нагрівання глибоких шарів шкіри він стимулює виробництво колагену, покращує пружність, еластичність та тонус шкіри, допомагає моделювати чіткий овал, зменшує щоки, усуває друге підборіддя.

Ультразвукова підтяжка обличчя. Атравматична апаратна методика, яка зачіпає тканини на глибокому рівні та підтягує в'ялі щоки.

Медичні методи корекції форми обличчя

Медичні методи корекції форми обличчя

Хірургічні втручання

За допомогою пластичної хірургії можна позбавитися багатьох естетичних дефектів, у тому числі змінити форму обличчя. Це найшвидший спосіб прибрати пухкі щоки. Операція з корекції щік призначена для пацієнтів, у яких щоки великі, попри збалансоване харчування та нормальну вагу.

Контурна пластика вилиць та нижньої третини обличчя. За допомогою щільних філерів, які вводяться в вилицю і злегка збільшують її, відбувається перерозподіл об'ємів лиця, і воно виглядає більш витонченим і підтягнутим.

Ін'єкції липолитиков. За допомогою спеціальних препаратів руйнуються локальні жирові відкладення в області щік.

Ін'єкції ботоксу. Шляхом розслаблення ботулотоксином жувальних м'язів, що тривалий час перебувають у гіпертонусі, можна зменшити видимість великих щік.

Бішектомія. Полягає у видаленні кульок Біша або жирових тіл, розташованих на рівні щік через внутрішню частину рота. Операція допомагає запобігти опущенню тканин обличчя, усунути важку нижню частину лиця.

Ліпоскація. Видаляє жир з обличчя, що міститься у підшкірних шарах, у зоні овалу та підборіддя. Для цього проводиться забір жиру, який відсмоктують через невеликі проколи, зменшуючи об'єм обличчя.

Keybody-Lipo. Інноваційний метод видалення жиру шляхом біомодуляції фотонного світла, що спеціально впливає на жирові клітини. Під дією фотонного світла у клітинній мембрані створюється тимчасова пора, що призводить до вивільнення ліпідного вмісту клітин. Вивільнені жири потім виводяться лімфатичною системою організму протягом кількох днів.

Консультація з фахівцем

Приділяючи пильну увагу правильній діагностиці, домашньому та регулярному професійному догляду за шкірою, можна вчасно помітити та усунути різні дефекти, у тому числі та накопичення жиру на обличчі. Спочатку варто пройти консультацію у косметолога, який оцінить проблему, зможе визначити причину пухких щік і знайти оптимальне рішення для усунення цього естетичного недоліку. При необхідності лікар  направить пацієнта до інших фахівців: дерматолога, стоматолога, терапевта, хірурга.

Профілактичні заходи та підтримка результатів

Значення регулярного догляду за шкірою

Щоденний догляд за обличчям, необхідний кожній дівчині, включає очищення шкіри вранці та ввечері, правильне зволоження і щоденний захист від сонця. Використання певних продуктів, таких як антивікові сироватки або креми з активними інгредієнтами (гіалуронова кислота, вітамін С тощо) допомагає розв'язувати конкретні проблеми шкіри. У поєднанні з легким масажем вони підвищують пружність та еластичних шкірних покривів, виводять зайву рідину, усувають набряклість, запобігають накопиченню жиру на обличчі, в'ялість та провисання шкіри.

Важливість фізичних вправ

Регулярні фізичні вправи є ключовою частиною сприяння загальній втраті ваги, включаючи зменшення надлишкового жиру на обличчі. Фізичні вправи, особливо вранці, покращують кровообіг і збільшують вироблення сечі, що сприяє виведенню рідини.

Вибирайте заняття для серцево-судинної системи, такі як біг, плавання або танці, які збільшують частоту серцевих скорочень та спалюють калорії. Додавання вправ зі зміцнення м'язів, таких як тренування з вагами, тонізує м'язи обличчя та покращує зовнішній вигляд хлопцю. Підтягнути шкіру при схудненні допоможуть різні методики, що моделюють, наприклад, йога для обличчя.

Підтримка здорового способу життя

Крім збалансованого харчування та фізичної активності, для запобігання утворення жирових відкладень на обличчі необхідно дотримуватися правил здорового способу життя:

● скоротіть споживання алкоголю

● кидайте палити

● обмежте вміст солі та цукру в раціоні

● уникайте вживання оброблених продуктів, таких як соуси, м'ясне асорті, готові страви, фастфуди, консерви, солодка та солона їжа з великим вмістом трансжирів

● висипайтесь

● керуйте своїм рівнем стресу, оскільки він здатний впливати на тіло, включаючи накопичення жиру у певних областях, у тому числі й на обличчі.

Висновки

Схуднення обличчям – загальна мета багатьох людей, які бажають покращити свою зовнішність. Треба прийняти той факт, що деякі обличчя від природи мають круглу форму, що не є недоліком. Найчастіше причинами даної естетичної проблеми буває надмірна вага, проблеми зі здоров'ям та неправильний спосіб життя.

За 5 хвилин зігнати жир з обличчя без операції неможливо. На це знадобиться наполегливість та час. Дотримуючись збалансованої дієти, виконуючи масаж і вправи для обличчя, регулярно займаючись спортом, обмежуючи вживання алкоголю та солі, а також керуючи рівнем стресу, можна досягти позитивних результатів і поступово позбутися круглих щік. Крім того, до послуг сучасної людини досягнення апаратної косметології, що впливає на тканини обличчя, а також косметика, що маскує дефекти зовнішності. Кардинально та швидко розв'язувати проблему можна лише за допомогою хірургії. Вибрати оптимальний варіант допоможе консультація фахівця.

Якщо Вас зацікавила тема цієї статті, висловите свою думку, запитайте чи напишіть відгук.

Відповідаємо на запитання у коментарях

Обговорення


Новий коментар

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре