Котячий кіготь - корисні властивості, побічні ефекти і дозування

Відмова від відповідальності

Сайт не дає ніяких заяв або гарантій, прямих або непрямих, відносно повноти, точності, достовірності або відповідності вмісту даного блогу для будь-якої конкретної мети. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем про будь-яких медичних й пов'язаних зі здоров'ям діагнозах і методах лікування. Інформація на цьому блозі не повинна розглядатися як заміна консультації з лікарем.

Котячий кіготь - корисні властивості, побічні ефекти і дозування

Зміст:

➦ Що таке Котячий кіготь

➦ Корисні властивості Котячого кігтя

➦ Застосування Котячого кігтя

➦ Кращі дієтичні добавки "Котячий кіготь" в Фітомаркет

➦ Скільки приймати Котячий кіготь

➦ Протипоказання й побічні ефекти

➦ На що звернути увагу при виборі добавки

Рослина з цікавою назвою «Котячий кіготь» звернула увагу дослідників ще в 70-х роках минулого століття. Вчені підмітили, що жителі місць, де вона зростає, не хворіють на рак. Виявилося, що Котячий кіготь має дивовижні лікувальні властивості й може використовуватися для вирішення широкого спектра проблем зі здоров'ям. Пропонуємо ближче познайомитися з цією диво-рослиною, дізнаємося, як вона працює та кому варто скористатися її перевагами для здоров'я.;

Що таке Котячий кіготь?

>Что такое кошачий коготь


Котячий кіготь (uncaria guianensis, котячий кіготь, уна де гато, савентаро, перуанська ліана) - витка рослина до 30-50 метрів в довжину і до 20 см в діаметрі з корою темно-червоного кольору, що належить до сімейства маренові. У дикій природі зустрічається в тропічних лісах Амазонки, в Перу і в цілому в Латинській Америці. Назву отримала за гострі пагони-шипи, якими вона чіпляється за дерева: на вигляд вони схожі на кігтики кота. 

Опис складу

За змістом активних речовин котячий кіготь - унікальна рослина, одна з найбільш антиоксидантних на планеті. Як відомо, старіння клітин, виникнення серцево-судинних захворювань, раку та інших вікових хвороб пов'язано з накопиченням вільних радикалів в організмі. Природа подбала про нас, надавши в якості протидії речовини-антиоксиданти, молекули яких допомагають боротися з окислювальним стресом, запобігаючи його шкідливий вплив на клітини. Вчені рекомендують всім щодня дотримуватися антиоксидантної дієти і добавка Котячого кігтю зможе нам в цьому допомогти.

Рослина містить потужні активні інгредієнти цілющої дії: антиоксидантні та фенольні сполуки, алкалоїди, дубильні речовини, ситостероли, проантоціанідіни й тритерпенові глікозиди. У лікувальній практиці використовують листя, коріння та кора рослини.

Корисні властивості Котячого кігтя

>Полезные свойства кошачьего когтя


Численні дослідження та клінічні випробування показали наступні корисні властивості цієї рослини:

➤   Антиоксидантна. Рослина здатна боротися з накопиченням гіперреактивних окислюючих речовин, шкідливих для виживання клітин. Ця антиоксидантна сила є активом для захисту організму і боротьби з передчасним старінням тканин.

➤  Імуностимулююча. Це однин з найпотужніших імуномодулюючих рослин в світі. Такий ефект пов'язаний з дією алкалоїдів, що містяться в котячому кігтю. За словами дослідників, ці натуральні активні інгредієнти зміцнюють імунну систему за рахунок декількох механізмів дії.

➤  Протизапальна. Котячий кіготь традиційно використовувався для лікування різних запальних реакцій. Зокрема, він допомагає для полегшення запальної болю в суглобах, для боротьби з гастритом і запалень органів статевої системи;

➤  Протипухлинна. Має здатність до зупинки росту й апоптозу клітин злоякісних новоутворень.

➤ Кардіопротекторна. Перешкоджає утворенню холестерінових бляшок у кровоносних судинах, допомагає нормалізувати артеріальний тиск. 

➤ Противиразковий. Стимулює загоєння мікротравм на слизовій оболонці шлунка і дванадцятипалої кишки.

➤ Детоксикаційної. Покращує очищувальну функцію печінки, сприяє прискоренню виведення токсичних продуктів метаболізму.

➤ Антипаразитарного. Активно знищує молоді форми гельмінтів, глисти, усуває прояви алергічних реакцій, викликаних паразитами.

Виходячи з усього цього, в 1995 році Котячий кіготь отримав статус лікарської рослини, занесеного в книгу Міжнародної Фармакопеї.

Може підвищити вашу імунну систему

Котячий кіготь - відомий іммунностімулятор. В Амазонії його зазвичай використовують для підвищення імунітету, боротьби з інфекціями і поліпшення захисних функцій організму. Дослідження виявили алкалоїди (оксіндоли) з противірусними властивостями у внутрішній корі рослини. 

>Може підвищити вашу імунну систему


Перуанська ліана допомагає від застуди та вірусних хвороб, таких як: бронхіт, ларингіт, ГРВІ, грип. Есперіменти in vitro і на тваринах показали, що добавки уна де гато стимулюють імунну систему, надають протиракову дію, пригнічуючи проліферацію ракових клітин або запускаючи загибель аномальних клітин (апоптоз). Згідно з дослідженнями, прийом 350 мг перуанської ліани двічі в день вплинув на імунну систему 20 добровольців за рахунок підвищення ефективності їх вакцинації проти пневмококу.

На жаль, існує дуже мало клінічних даних, що підтверджують ці ефекти у людей, необхідно провести додаткові дослідження, щоб визначити точні властивості рослини відносно імунної системи.

Може полегшити симптоми остеоартриту

Кілька клінічних випробувань котячого кігтя на людях з колінним остеоартритом або ревматоїдним артритом дали обнадійливі результати. У разі остеоартриту щоденний прийом 100 мг екстракту рослини знизив біль в суглобах, викликану рухом, з першого тижня лікування. Однак він не чинив ніякого впливу на біль в спокої або на пухлину суглобів. Інші позитивні результати щодо болю в суглобах і їх скутості були отримані при поєднанні екстракту котячого кігтя (300 мг) і маку (1500 мг). Дослідники прийшли до висновку, що ця рослина допомагає стимулювати механізми регенерації хрящової тканини. 

Може полегшити симптоми ревматоїдного артриту

Перуанська ліана успішно пройшла випробування на людях з ревматоїдним артритом. На додаток до звичайного лікування сульфасалазином або гідроксихлорохіном учасники дослідження приймали 60 мг екстракту котячого кігтя в день. Через 24 тижні вони зазнали більше полегшення болю, ніж ті, хто приймав плацебо. Після 52 тижнів лікування вони також відзначили зменшення набряку суглобів.

Таким чином, люди, які страждають на ревматоїдний артрит, можуть використовувати цю траву в якості харчової добавки для полегшення симптомів захворювання. 

Має протизапальну дію

Протизапальні властивості Котячого кігтя були доведені низкою досліджень і роблять його однією з найефективніших добавок для природної боротьби із запаленнями. Сьогодні ліану Перу широко використовують в традиційних і алопатичних ліків для запобігання і полегшення болю, зокрема, в контексті хронічних запалень, в тому числі і у спортсменів. При зовнішньому застосуванні її застосовують для зупинки кровотечі і прискорення загоєння ран і опіків.

Допомогае при онкології

Котячий кіготь здавна використовувався при лікуванні різних видів раку в місцях його природного ореолу зростання. Виходячи з цього він став предметом серйозних клінічних досліджень в контексті лікування даної смертельної недуги.

Характер складу й перші отримані результати дозволяють припустити, що він допомагає уповільнити зростання ракових клітин в організмі, викликаючи феномен апоптозу (загибелі) пухлинних клітин .

Вважається, що активні компоненти рослини сприяють розмноженню Т-лімфоцитів, які усувають зростання ракових клітин і вірусів. Крім того, антиоксидантні сполуки рослини також є ефективними в запобіганні розвитку раку.

Випробування екстракту Котячого кігтя в дозі 250 або 350 мг в день показало захисний ефект проти мутацій ДНК у 12 здорових добровольців, що є елементом на користь протиракових властивостей рослини.

Котячий кіготь для суглобів

>Может повысить вашу иммунную систему


Клінічні випробування змогли виявити значний вплив рослини на біль, пов'язану з ревматоїдним артритом, а також при остеоартриті колінного суглоба. Регулярне вживання Котячого кігтя допомагає зменшити біль в суглобах, особливо під час руху. Однак, незважаючи на виражену протизапальну та знеболювальну дію на суглоб, він не зменшує його набряк. При цьому його комбінація з іншими рослинами, що ростуть в Перу, виявляється більш ефективною при лікуванні скутості і болю в суглобах.

Інші властивості Котячого кігтя

Ця рослина представляє великий інтерес для вчених, тому її клінічні дослідження тривають. Але вже сьогодні відомо, що перуанська ліана може бути ефективною щодо хвороби Лайма, допомагає полегшити негативні побічні ефекти променевої терапії. Відомо, що вона здатна загоювати слизові оболонки і підходить для усунення різних проблем з травленням, в тому числі виразки, запалень та інфекцій внутрішніх органів, є потужним гепатопротектором. 

Застосування Котячого кігтя

Індіанці Амазонки вважають Uncaria tomentosa священною рослиною і століттями використовували її кору для профілактики і лікування захворювань травного тракту, застуди, артриту, імпотенції і раку. 

Завдяки антиоксидантним, протіопухолевим, іммунномодулюючим і протизапальним властивостям, сьогодні перуанська ліана застосовується в складі комплексної терапії наступних захворювань:

 • кісток і суглобів (артрит, артроз, ревматизм, бурсит, остеоартроз);
 • проблем шлунково-кишкового тракту (гастрит, коліт, діарея, запор);
 • застуди та вірусні інфекції (ГРВІ, вушні запалення, грип);
 • різні види злоякісних новоутворень;
 • паразитарних і дріжджових інфекцій;
 • серцево-судинних захворювань і цукрового діабету;
 • гінекології (профілактика перинатального інфікування, кольпіт, мастопатія);
 • кіст різного походження (фіброміома, простатит, аденома)
 • фізичної перевтоми (м'язові болі)
 • відновлення функцій організму після після променевої та хіміотерапії
 • зниження потенції у чоловіків. 

Котячий кіготь застосовують як детоксикант при алкогольних, респіраторних, хімічних і медикаментозних отруєннях, для поліпшення показників крові, прискорення метаболізму, усунення алергічних реакцій.

Кращі дієтичні добавки "Котячий кіготь" в Фітомаркет

Котячий кіготь капсули №180
Котячий кіготь Cat's Claw Now Foods 500 мг вегетаріанські капсули № 100
Котячий кіготь таблетки №80

Скільки приймати Котячий кіготь?

Дієтична біодобавка «Котячий кіготь» випускається у формі капсул, таблеток, рідких екстрактів і чаю. В даний час немає конкретних рекомендацій щодо приймання та дозування, оскільки це залежить від виду інгредієнту, що використовується в складі.

Наприклад, харчова добавка, приготовлена ​​з кори Uncaria tomentosa, може пропонуватися в дозуванні 1680 мг в день. Чай п'ють по 1 склянці на день, капсули приймають по 1-2 штуки тричі на день. Препарат рекомендується вживати за півгодину до їди, лікування котячого кігтя проводять короткочасно (максимум 1 місяць). Курс і спосіб застосування слід узгоджувати зі своїм лікарем або діяти згідно з інструкцією до препарату. 

Важливо! Препарати котячого кігтя не можна поєднувати з хіміотерапією, слід припинити їх прийом за кілька днів до початку лікування, та відновити через тиждень після закінчення терапії.

Протипоказання й побічні ефекти

Традиційно травники не рекомендують давати Котячий кіготь дітям до 12 років, вагітним і годуючим жінкам, а також тим, хто планує вагітність,оскільтки ця рослина має протизаплідну і абортивну дію. Що стосується шкоди й токсичності, то ця рослина має низький потенціал навіть при пероральному введенні.

Протипоказанням до вживання перуанського ліана є:

❌аутоіммунні захворювання

❌подозреніе на нефропатію

❌трансплантація шкіри або органів

❌туберкулез

❌артеріальние порушення

Не рекомендується вживати БАДи на основі рослини перед відвідуванням стоматолога, при прийомі ліків проти згущення крові, а також жінкам з гормональними проблемами,оскільки котячий кіготь має виражену антиестрогенну дію.

Негативні реакції, пов'язані з вживанням котячого кіготю при дотриманні звичайних дозувань, виникають рідко. Побічні ефекти традиційні: шлунково-кишкові розлади, запаморочення, нудота, висип та найчастіше зникають після відміни препарату.

Добавки перуанської ліани можуть пригнічувати дію деяких ліків, тому їх не рекомендується приймати одночасно з:

➦ імунодепрессантами

➦ варфарином

➦ протираковій терапії

➦ препаратами проти ВІЛ

➦ імуноглобулінами

➦ гормональними ліками (наприклад, для щитовидки).

На що звернути увагу при виборі добавки

Наші рекомендації по вибору добавки «Котячий кіготь» наступні:

☰  звертайте увагу на виробника, віддаючи перевагу відомим, перевіреним часом брендам

☰  важливо, щоб сировина, яка використовується при виготовленні добавки, пройшла відповідну перевірку

☰  препарат повинен мати міжнародну сертифікацію й бути зареєстрованим на території України.

В нашому інтернет-магазині дієтична добавка Котячий кіготь представлена ​​кількома відомими виробниками: Now Foods (США), Healthyway Production Inc (США), а также Элит-Фарм (Украина). Дані продукти відрізняються кількістю активної речовини, додатковими інгредієнтами в складі, мають документи, що підтверджують оригінальність походження й сертифікацію в Україні.

Якщо Вас зацікавила тема цієї статті, висловіть свою думку, задайте питання або напишіть відгук.

Обговорення


Новий коментар

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре