Гриби рейші - секрет багатовікової популярності

Відмова від відповідальності

Сайт не дає ніяких заяв або гарантій, прямих або непрямих, відносно повноти, точності, достовірності або відповідності вмісту даного блогу для будь-якої конкретної мети. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем про будь-яких медичних й пов'язаних зі здоров'ям діагнозах і методах лікування. Інформація на цьому блозі не повинна розглядатися як заміна консультації з лікарем.

Гриби рейші - секрет багатовікової популярності

Зміст:

➦ Що таке гриби рейші?

➦ Властивості гриба рейші

➦ Топ 3 вибір покупців в Фітомаркет

➦ Гриб рейші в медицині

➦ Як правильно пити гриб рейші?

      ➦ Кілька простих рецептів від Фітомаркет

➦ Яку дозу приймати?

➦ Протипоказання

➦ Висновки

➦ Відповіді на популярні питання

Рейші часто рекламують як гриб довголіття або безсмертя. Він дуже цінується в Азії та протягом декількох тисячоліть традиційно використовується для підвищення життєвих сил і боротьби зі старінням. Завдяки досягненням сучасної науки дослідникам вдалося визначити потужні активні властивості гриба рейші.

Що таке гриби рейші?

Що таке гриби рейши?

Гриб рейша (Ganoderma lucidum або lingzhi), інша його назва «лин-чжи», «китайський гриб», «ганодерма» і «лакований трутовик», в дикій природі зустрічається вкрай рідко, виростає в основному в південних і південно-східних областях Азії в густих гірських лісах, зазвичай на стовбурах гниючих сливових дерев.

Він користується надзвичайною славою в Азії більше 2000 років і згадується в найстаріших письмових джерелах китайської фармакопеї (класичний гербарій Сен Нонг, опублікований в 56 р.до н.е.). Хоча китайці намагалися штучно вирощувати гриб протягом багатьох століть, вдалося це тільки на початку 1970-х років японським дослідникам. З цього моменту лакований трутовик став легко доступний звичайним людям, хоча до цього використовувався деякими обраними, які могли дозволити собі розкіш такої рідкості.

Лін-чжи має шляпку діаметром від 5 до 15 см в формі нирки, яка покрита деревною скоринкою від червонувато-коричневого до яскраво-червоного кольору і створює враження лакованого дерева. З цієї причини в Європі цей гриб користується естетичним інтересом, використовується в квітковому мистецтві та композиціях домашнього декору. Для цього його висушують, обробляють від комах і покривають лаком.

З боків шляпка примикає до пом'ятої циліндричної ніжці того ж відтінку і висотою від 5 до 20 см. М'якоть ганодерми темно-коричневого кольору з шкірястою консистенцією, що нагадує пробкову, гіркого смаку, без особливого запаху.

Через відсутність смаку гриб рейші не використовується в кулінарії. Традиційна китайська та японська медицини вважають, що його м'якоть є цінним тоніком для ци - життєвої енергії, що підтримує все тіло. В результаті цього в традиційній східній фармакопеї йому приписується глобальна дія адаптогенного типу: вважається, що такі речовини мають здатність зміцнювати все тіло і допомагають підтримувати оптимальне фізичне та ментальне здоров'я.

Властивості гриба рейші

Властивості гриба рейши


Близько 90% у складі рейші - вода, а залишок - протеїни (практично всі замінні і незамінні амінокислоти і аміди), клітковина, вуглеводи й жири (в основному ненасичені жирні кислоти), вітаміни групи В, С і D2, мінерали - калій, кальцій, фосфор, магній, селен, залізо, цинк, мідь, барій і навіть срібло. Він містить органічні й ганодермовие кислоти, кумарини, фітонциди, стерини. Найбільш важливими сполуками гриба є трітерпени, полісахариди (зокрема, β-D-глюкан), пептидоглікани, трітерпени, нуклеозиди (аденозин) і, особливо, германій - біологічно активна речовина, присутня практично у всіх органах і тканинах організму людини.

Такий унікальний склад визначає численні лікувальні властивості грибів рейші, головні з яких:

  • антиоксидантна та імуностимулююча активність
  • нормалізація гормонального обміну
  • насичення клітин і тканин киснем
  • поліпшення роботи серцево-судинної системи
  • потужна антигістамінна дія.

Ганодерма володвє знеболюючим та заспокійливим ефектом, розслаблює мускулатуру, пригнічує судоми, підвищує переносимість організмом нестачі кисню й низьких температур, викликає стійке зниження артеріального тиску, посилює діурез, має гепатопротекторну дію, заспокоює задишку, припиняє кашель, сприяє відходженню мокротиння.

Ганодермовие полісахариди знижують рівень цукру в крові, пригнічують розвиток пневмокока, стрептококів групи А, вірусу грипу.

Трітерпени рейши впливають на неспецифічний імунітет, в тому числі на компліментрарную активність і функцію макрофагів, покращують роботу печінки, сприяють детоксикації організму, заспокійливо діють на нервову систему, знімають болі та запалення.

Лакований трутовик містить органічного германію в 10 разів більше, ніж знаменитий женьшень. Саме ця біологічно активна речовина стимулює вироблення організмом інтерферону, допомагає виявити й знешкодити ракові клітини, покращує функцію імунної системи.

Топ 3 вибір покупців в Фітомаркет

Гриб Рейши капсули 120 шт
Гриб Рейши (Ganoderma lucidum) краплі 100 мл
Гриб Рейші, Шиїтаке, Майтаке капсули 120 шт.

Гриб рейші в медицині

Ганодерму високо цінують і культивують в країнах Південно-Східної Азії. Уже кілька тисяч років рейши рекомендують для відновлення здоров'я та збільшення тривалості життя. Культивування лин-чжи проводять виключно в медичних цілях. Сировиною для отримання біологічно активних речовин традиційно служать плодові тіла, значно рідше - вегетативний міцелій цього гриба.

Гриб рейші викликає великий інтерес в науковому співтоваристві. Деякі дослідники представляють його як адаптоген, тобто речовину, здатну підвищувати стресостійкість, концентрацію, працездатність і витривалість в разі втоми або стресу.

Численні дослідження вивчають його:

➦ протизапальну активність

➦ природний антигіпертензивний ефект

➦ гіполіпемічну дію

➦ антидіабетичний потенціал

➦ антиоксидантну і антивікову дію

Йому приписують антивікові, гепатопротекторні, гастропротекторні і нейропротекторні властивості. Дійсно, цей гриб здатний боротися з окислювальним стресом, тобто накопиченням гіперреактивних окислюють речовин, шкідливих для виживання клітин. Протидіючи цьому явищу, рейши захищає тіло, уповільнює старіння, допомагає виглядати молодше.

Гриб рейши в медицині


Іммуностимулююча активність

Крім своєї антиоксидантної активності, китайський гриб здатний стимулювати імунну систему. Іншими словами, він допомагає зміцнити захист організму від різних атак.

Дослідження показали, що деякі молекули, виявлені в грибі, можуть збільшувати активність білих кров'яних тілець, які називаються природними клітинами-кілерами та борються з інфекціями і раком в організмі.

Хоча більшість переваг рейші для імунної системи було помічено у хворих, деякі дані показали, що він може допомогти і здоровим людям. В одному дослідженні гриб поліпшив функцію лімфоцитів, що допомагає боротися з інфекціями і раком у спортсменів, які перебувають в стресових умовах. Однак інші дослідження у здорових дорослих не показали поліпшення імунної функції або запалення після 4 тижнів прийому екстракту рейші.

В цілому очевидно, що гриб рейші впливає на лейкоцити та імунну функцію. Необхідні додаткові дослідження, щоб визначити ступінь користі для здорових і хворих.

Антимікробні властивості

В ході досліджень було виявлено, що рейші особливо ефективний в боротьбі з інфекціями. Ця протиінфекційна активність пов'язана з його імуностимулюючими властивості, а також з його антибактеріальною та противірусною дєію.

Боротьба з раком

Рейші, добре вивчений в області профілактики, показав багатообіцяючі результати в боротьбі з раком. Дійсно, його активні компоненти мають здатність посилювати протипухлинну імунну відповідь. Це означає, що він може сприяти руйнуванню ракових клітин імунними клітинами, такими як NK-клітини (природні кілери) і цитотоксичні Т-лімфоцити.

Все більше і більше досліджень in vitro або на тваринах, як правило, підтверджують протипухлинне використання рейши, що просувається традиційною китайською медициною. Гриб містить речовини (полісахариди і трітерпени), здатні пригнічувати ріст пухлин, а також їх розповсюдження в організмі (метастазування). Ці ефекти спостерігалися при різних типах раку, включаючи рак грудей і рак простати. Фактично, одне дослідження за участю більше 4000, що вижили після раку грудей, показало, що близько 59% вживали гриб рейши. Деякі дослідження вивчали, чи може рейши бути корисним при раку простати через його впливу на гормон тестостерон. Інше дослідження показало, що рейши може збільшувати кількість лімфоцитів у людей з колоректальним раком.

Результати показують, що екстракт рейши може допомогти поліпшити якість життя людям з пізніми стадіями раку. Це також зміцнило б їх імунну систему, ослаблену хіміотерапією та променевою терапією. 

Артрит

Препарат, що містить рейші і 3 інших рослини, що традиційно використовуються в китайській медицині, був протестований на пацієнтах, що страждають на ревматоїдний артрит. Близько 30 з них брали, крім звичайного лікування, 4 г рейши і 2,4 г традиційної суміші в день. Через 24 тижні в групі лікування спостерігалося більше полегшення болю, ніж у контрольній групі. Однак тестування показників крові на артрит не показало різниці між двома групами.

Боротьба з перевтомою і зміцнення організму в цілому

Результати подвійного сліпого плацебо-контрольованого дослідження в Китаї за участю 132 людей з неврастенію (хронічною втомою) показують, що екстракт рейши більш ефективний, ніж плацебо в полегшенні симптомів цього стану. Дослідники виявили, що стомлюваність знизилася, а самопочуття покращилося після 8 тижнів прийому добавок.

Дослідження показало, що після 4 тижнів прийому порошку рейші знизилася стомлюваність і покращилася якість життя в групі з 48 тих, що вижили після раку грудей. Більш того, люди, які брали участь в дослідженні, також зазнали менше занепокоєння та депресії.

Захист серцево-судинної системи

Попередні клінічні випробування дали результати, які передбачають, що рейші може бути корисним для здоров'я серцево-судинної системи. Таким чином, у людей, які страждають на ішемічну хворобу серця, 12-тижневе лікування комерційним екстрактом ганнодерми дозволило зменшити такі симптоми захворювання, як серцебиття, біль у грудях, задишка. Крім того, це призвело до зниження уровня холестерину та діастолічного артеріального тиску. Такий гіпотензивний ефект також спостерігався іншими дослідниками у людей, схильних до гіпертонії. Однак інші дослідження на здорових людях не показали поліпшення цих факторів ризику серцевих захворювань.

Більш того, великий аналіз показав відсутність позитивного впливу на здоров'я серця після вивчення п'яти різних досліджень за участю близько 400 осіб. Дослідники виявили, що вживання грибів рейші протягом 16 тижнів не покращує рівень холестерину. Таким чином, необхідні додаткові дослідження в цій області.

Контроль рівня цукру в крові

Кілька експериментів показали, що молекули, виявлені в грибі рейші, можуть знижувати рівень цукру в крові у тварин. Деякі попередні дослідження на людях показали аналогічні результати. Однак були інші досліди, які не підтвердили цю перевагу: після оцінки сотень учасників дослідники не виявили ніяких переваг для цукру в крові натще. Змішані результати спостерігалися для цукру в крові після їжі. У деяких випадках рейші знижував рівень цукру в крові, але в інших випадках він був гірше, ніж плацебо. Знову ж таки, тут необхідні додаткові дослідження.

Інші дослідження

У 1990-х роках клінічне випробування, проведене за участю здорових людей, а також тих, що страждають на атеросклероз, призвело до висновку, що трутовик в обох випадках може пригнічувати агрегацію тромбоцитів. П'ятнадцять років потому друге дослідження, проведене в іншій лабораторії, спростувало ці дані про здорових людей. Тому питання про ці властивості рейші залишається відкритим.

У двох попередніх випробуваннях в Таїланді було показано, що ганодерма шіпригнічує протеинурию (надлишок білка в сечі) у пацієнтів з діабетом і важким захворюванням нирок.

Як правильно пити гриб рейші?

Кілька простих рецептів від Фітомаркет


Лін-чжи не отруйний, але до їстівних грибів не відноситься, його застосовують тільки в лікувальних і косметичних цілях у вигляді порошків, настоянок, екстрактів, таблеток, капсул. Крім того, його можна поєднувати з іншими активними інгредієнтами, в тому числі з популярними азіатськими грибами шиітаке і майтаке.

У традиційній китайській медицині для лікування використовується тільки м'якоть гриба (шляпка та ніжка), але деякі виробники добавок беруть також і міцелій, тобто волокна, що утворюються в результаті проростання спор. Однак, за словами французького фармацевта Жана-Іва Діон ця частина далека від лікувальної сили в порівнянні з м'якоттю гриба. У Китаї гриб рейші сушать, подрібнюють в порошок, відварюють, готують з нього суп чи чай, застосовують при розробці дієтичних добавок.

Найкраще вибирати гриб з Азії, вирощений в умовах дбайливого ставлення до природи. Дійсно, в дикій природі він вкрай рідко зустрічається не тільки через свою затребуваність, але також і через ендемічність середовища прозрастання: рейші зростає тільки в гірських лісах, тільки на двох-трьох стовбурах з декількох тисяч мертвих сливових дерев. Купувати продукти Reishi потрібно у перевірених постачальників, які пройшли суворий контроль на відповідність міжнародним стандартам.

Кілька простих рецептів від Фітомаркет

Гриб Рейші для схуднення

Використовують сухі гриби в молотом вигляді. Завдяки великій кількості хітину, порошок набухає в шлунку, дає відчуття ситості і перешкоджає всмоктуванню жирів. Його можна додавати в супи, салати та напої з розрахунку 3 чайні ложки в день. Для цього за 15-20 хвилин до їжі 1 ч.л. порошку розмішують в 100 мл рідини і випивають. Приймають три рази на день.

Зміцнення організму та профілактика раку

Прийом екстракту Reishi : 30-40 крапель (1 чайна ложка) розвести в 100 мл води, приймати дорослим 2-3 рази на день до їди. Курс прийому 30 днів. Перед застосуванням рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Прийом Reishi в капсулах: дорослим і дітям старше 14 років по 1 капсулі 2-3 рази на день за 20-30 хвилин до їжі. Капсулу слід запивати невеликою кількістю води. Термін вживання 4-8 тижнів. За призначенням лікаря дози і строки застосування можуть бути змінені. Перед застосуванням рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Імуностимулюючий напій на основі Рейші

Заварити міцний зелений чай. Потім підготувати відвар рейши. Для цього в 700 мл окропу покласти 1 грам подрібненого гриба, варити 1 годину. Змішати воду, в якій варився гриб, з заваркою зеленого чаю, відфільтрувати і пити злегка теплим.

Яку дозу приймати?

Яку дозу приймати?


Лікування рейші триває від однієї до трьох тижнів. Незважаючи на користь, не слід зловживати цим продуктом. Профілактична норма - 1-2 грами екстракту щоденного прийому для початку. Потім дозу можна повільно збільшувати в міру необхідності і довести до 12 грамів в день максимум, в середньому від 2 до 7 грамів.

Кількісне дозування залежить від особливостей організму, стану здоров'я, а також від того, чи приймаються ті або інші ліки одночасно. Безсумнівно, краще спочатку проконсультуватися з лікарем. Найвищі дози спостерігаються при вживанні самого гриба і можуть становити від 25 до 100 грамів.

Найчастіше використовують сушений екстракт. У цих випадках доза приблизно в 10 разів менше, ніж при вживанні самого гриба. Наприклад, 50 грамів гриба рейші можна порівняти приблизно з 5 грамами екстракту. Краще вживати екстракти рейши, стандартизовані по трітерпенам і полісахаридам. Це означає, що ці препарати мають фіксований зміст активних інгредієнтів.

Протипоказання

Лакований трутовик вживали без ризику протягом декількох тисячоліть. На сьогоднішній день при застосуванні рейши відзначені лише поодинокі і тимчасові побічні ефекти: свербіж, кровотеча з носа, діарея і сухість у роті, горлі і носі.

Однак в якості запобіжного заходу прийом препаратів з рейши не рекомендується:

❌ дітям, вагітним і годуючим жінкам

❌ гіпотонікам

❌ пацієнтам, які отримують антикоагулянтну терапію

❌ людям, які збираються на операцію.

Оскільки китайський гриб здатний знижувати кров'яний тиск, його використання протипоказано людям з низьким кров'яним тиском.Через можливу антикоагулянтну дію рейши не рекомендується пацієнтам з тромбоцитопенією, а також до і після операції або пологів. Однак слід мати на увазі, що інгібуючий ефект гриба на агрегацію тромбоцитів є спірним.

Взаємодія з ліками

Теоретично рейші можна додати до рослин і добавок, що володіють антикоагулянтною, антиагрегантною гіпотензивною або імуномодулюючою дією.

Висновки

Рейші - дуже популярний гриб в традиційній китайській медицині. Наука визнала багато його переваг, особливо з точки зору імунітету, раку, захисту серцево-судинної системи і болю в суглобах. Але не можна займатися самолікуванням або ставити собі діагноз. Перш ніж почати вживати даний продукт, необхідно звернутися до фахівця в галузі охорони здоров'я, щоб знайти безпечне рішення проблем зі здоров'ям.

Відповіді на популярні питання:

Що таке екстракт гриба рейші

Екстракт рейші (лакований трутовик, лінчжі, ганодерма) добувають з плодового тіла гриба методом сушіння.

Як подрібнити гриб рейші

Подрібнити рейши можна в кавомолці або натерти на дрібній тертці. Деякі споживачі вважають останній варіант кращим.

Де купити рейші

Купити ганодерму можна в інтернет-магазині Фітомаркет. Ми пропонуємо високоякісний екстракт і капсули, в вигляді самостійного засобу або у комплексі з іншими корисними грибами.

Як зберігати гриб рейші?

Зберігати готову сировину можна протягом 2 років в щільно закритих банках, в темному прохолодному місці, не допускаючи підвищення температури повітря вище 25 градусів і вологості вище 75%.

Як сушити гриб рейші

Гриби не миють, шляпки та ніжки ріжуть великими шматками. Спочатку їх розкладають на деко з пергаментом і піддають тепловій обробці при температурі 45°С протягом 3 годин. Потім пергамент змінюють, розкладають підсушені плодові тіла і продовжують сушити в духовці ще 3 години, але при температурі 75°С.

Обговорення


Новий коментар

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре