Альфа ліпоєва кислота для схуднення і не тільки, чи існує реальна користь?

Відмова від відповідальності

Сайт не дає ніяких заяв або гарантій, прямих або непрямих, відносно повноти, точності, достовірності або відповідності вмісту даного блогу для будь-якої конкретної мети. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем про будь-яких медичних й пов'язаних зі здоров'ям діагнозах і методах лікування. Інформація на цьому блозі не повинна розглядатися як заміна консультації з лікарем.

Альфа ліпоєва кислота для схуднення і не тільки, чи існує реальна користь?

Зміст:

➦ Показання до застосування ліпоєвої кислоти

➦ Властивості альфа-ліпоєвої кислоти

     ➦ Ліпоєва кислота для схуднення

     ➦ Альфа ліпоєва кислота та цукровий діабет

     ➦ Інші переваги для здоров'я

➦ Як приймати ліпоєву кислоту

➦ В яких продуктах міститься

➦ Як вибрати АЛК, вибираємо кращі добавки в Фітомаркет

➦ Чи є шкода від АЛК?

➦ Висновки

Кожен день ми піддаємося впливу мільйонів окислюють речовин, таких як забруднене повітря, сигаретний дим, сонячна радіація. Навіть наш організм постійно виробляє вільні радикали за допомогою дихання і інших метаболічних процесів. А вони, як відомо, є головною причиною передчасної старості та її супутників-хвороб. Захист організму від окисного стресу забезпечує специфічна група з'єднань - антиоксиданти. Про один з них - альфа-ліпоєву кислоту - наша стаття.


Показання до застосування ліпоєвої кислоти

>Показання до застосування ліпоєвої кислоти


Альфа-ліпоєва кислота (вона ж ліпоєва, тіоктова, ALA, тіоктацід, ліпоат, вітамін N) - це органічна сірковмісна сполука, антиоксидант, тип жирної кислоти, яка виробляється в мітохондріях клітин, а також синтезується тваринами та рослинами. Вона добре розчиняється в жирах і воді, легко абсорбується ліпідними шарами шкіри і здатна боротися, як з існуючими вільними радикалами, так і гальмувати утворення нових на зовнішній мембрані і всередині клітини.

Дана речовина була відкрита в середині минулого століття і спочатку вважалася вітаміном. Пізніше було встановлено, що ліпоєва кислота синтезується організмом і з віком її концентрація в сироватці крові знижується.

Одна з основних завдань вітаміну N - боротися з окислювальною дією вільних радикалів, що зменшує запалення і уповільнює процеси старіння (антивіковий ефект).

Вчені встановили зв'язок між дефіцитом ALA і захворюваннями печінки, а також виявили її антиоксидантні та гіпоглікемічні властивості. Зокрема, ліпоєва кислота сприяє швидкому засвоєнню глюкози клітинами, здатна відновлювати клітини печінки і перешкоджає її жировому переродженню. Крім того, вона бере участь в процесі перетворення глюкози в паливо для організму (енергетичний метаболізм), підвищує концентрацію вітамінів Е і С, позитивно впливає на обмін вуглеводів і жирів в організмі.

Такі якості ліполевої кислоти привернули увагу лікарів з різних областей, насамперед, гастроентерологів, ендокринологів та неврологів. Препарати на основі тіоктаціду застосовують для лікування уражень печінки, серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та його ускладнень, лікують глаукому, використовують в терапії та профілактики остеопорозу.

Ліпоат зменшує активацію процесів апоптозу, обумовлену етанолом, тому вона використовується при лікуванні алкогольної полінейропатії.

Здатність ALA поліпшити жировий обмін і забезпечити організм додатковою енергією є привабливим фактом для бодібілдерів. Прийом альфа-ліпоєвої кислоти благотворно впливає на загальний стан здоров'я спортсмена, допомагає запобігти втраті м'язової тканини, поліпшити функцію м'язів, а, значить, підняти спортивні результати.

Антиоксидантні та гіпоглікемічні якості тіоктаціду зацікавили також жінок. Його почали використовувати як засіб для схуднення, а також у складі ін'єкцій, кремів, сироваток та інших косметичних препаратів з ефектом омолодження.

Властивості альфа-ліпоєвої кислоти

Властивості альфа-ліпоєвої кислоти

Альфа-ліпоєва кислота - супер-антиоксидант, який захищає нерви і клітини організму, значно зменшує мітохондріальний знос і підвищує рівень енергії, таким чином покращує параметри довголіття при старінні людини. Її спобность впливати на запалення, апоптоз, кровотік, ендотеліальну дисфункцію, активацію нейротрансмітерів, метаболічні процеси обумовлює її широке застосування в різних областях медицини.

Антиоксидантну дію ліпоєва кислота реалізує двома способами: безпосередньо за рахунок нейтралізації вільних радикалів, а також шляхом стимулювання вироблення в організмі глутатіону - потужного природного антиоксиданту з детоксицирующими властивостями.

Біохімія впливу ALA на організм схожа з вітамінами групи B. Її головною коферментной функцією є участь в окислювальному декарбоксилюванні а-кетокислот, зокрема, в перетворенні пірувату в ацетат і двоокис вуглецю. Реакції цього типу катализируются багатокомпонентними ферментними системами за участю декількох коферментів і включають багато стадій. При нестачі піруват дігідрогеназного комплексу в тканинах буде накопичуваться молочна кислота. Це відбувається, наприклад, при інтенсивному фізичному навантаженні, коли наших дихальних ферментів стає недостатньо і ми закислюємось.

Ліпоєва кислота запобігає окисленню, продовжує дію вітамінів C і E і коферменту Q10, бере участь в біосинтезі глутатіону в печінці, а також забезпечує організм необхідною енергією. У клітинах тіоктацід перетворюється в дигідроліпоєву кислоту, яка має захисні властивості по відношенню до клітинних реакцій. Завдяки антиоксидантним властивостям, вона допомагає запобігти старінню клітин і підтримує оптимальне функціонування серця, печінки і мозку, покращує чутливість до інсуліну. Крім того, тіоктова кислота входить до складу ферментів, відповідальних за перетворення амінокислот з розгалуженим бічним ланцюжком - ліцин, изолицин і валін.

Цікавою особливістю альфа-ліпоєвої кислоти є її хелатируюча властивість. Це означає, що вона може з'єднуватися з токсичними металами (ртуть, миш'як, залізо), а також з іншими формами вільних радикалів і виводити їх з організму.

Ліпоєва кислота для схуднення

Ліпоєва кислота для схуднення


Альфа-ліпоєва кислота впливає на втрату ваги різними способами. Завдяки властивості покращувати метаболізм глюкози вона широко використовується у людей, які страждають ожирінням. Дослідження показали, що, ALA допомагає поліпшити композицію тіла, зменшує жир на животі, сприяє до 8% втрати ваги і додатково допомагає знизити високий кров'яний тиск. Все це - побічні ефекти її здатності покращувати чутливість до інсуліну.

Дослідження на тваринах свідчать, що альфа-ліпоєва кислота знижує активність ферменту AMP-активованої протеїнкінази (AMPK), яка знаходиться в гіпоталамусі мозку, таким чином притуплюючи почуття голоду.

З іншого боку, придушення активності AMPK може збільшити кількість калорій, що спалюються тілом в стані спокою. Тварини, яким давали альфа-ліпоєву кислоту, спалювали більше калорій. Однак дослідження на людях показують, що ліпоєва кислота лише незначно впливає на втрату ваги. В ході експерименту було встановлено, що група, яка приймала добавку ALA протягом 23 тижнів, втрачала в середньому на 1,27 кг більше, ніж ті, хто приймав плацебо. Таким чином, встановлено, що альфа-ліпоєва кислота незначно знижує відсоток жирових відкладень і целюліту, а максимальний ефект досягається тільки в поєднанні з правильним харчуванням і фізичними навантаженнями.

Альфа ліпоєва кислота і цукровий діабет

Альфа-ліпоєва кислота дуже ефективна при лікуванні діабету 2 типу. Встановлено, що вона сприяє зниженню рівня цукру в крові, як у тварин, так і у людей до 64%. Глікемічний контроль ALA покращує чутливість до інсуліну.

Дослідження у людей з метаболічним синдромом показали, що ліпоєва кислота здатна знизити інсулінорезистентність і рівень глюкози в крові натщесерце і HbA1c. Вчені вважають, що вона допомагає нормалізувати рівень цукру в крові, стимулюючи процеси видалення жиру, накопиченого в м'язових клітинах, що в іншому випадку знижує ефективність інсуліну.

Ліполіева кислота має властивість запобігати глікозилюванню білків і, таким чином, запобігати перетворенню глюкози і галактози в сорбіт. Накопичення сорбіту пов'язано з певними патологіями, які виявляються у людей з діабетом, в тому числі з катарактою. Крім того, доведено, що вона полегшує симптоми пошкодження нервів і знижує ризик діабетичної нейропатії та ретинопатії (ушкодження очей), яка може виникнути при неконтрольованому діабеті.

Важливо! Перш ніж використовувати альфа-ліпоєву кислоту в якості лікування від діабету, необхідно проконсультуватися з лікарем, оскільки вона може взаємодіяти з вашими ліками.

Незважаючи на те, що ліпоєва кислота допомагає контролювати рівень цукру в крові, вона не вважається повноцінним засобом терапії діабету, але може бути рекомендована на етапі преддіабету.

Інші переваги для здоров'я

Дослідження показали, що ліпоєва кислота має наступні позитивні ефекти:

 • збільшує енергію
 • зміцнює імунну систему
 • запобігає старінню клітин
 • підвищує продуктивність пам'яті та роботу мозку
 • покращує зір
 • захищає нервову систему
 • відновлює пошкоджені клітини печінки
 • допомагає схуднути
 • нормалізує кров'яний тиск
 • надає детокс-ефект
 • знижує холестерин і рівень цукру в крові

На відміну від вітамінів, ліпоєва кислота ефективна, як в жирі, так і в воді, що робить її ідеальною для захисту тканин мозку. Оскільки вона здатна долати гематоенцефалічний бар'єр, це один з небагатьох антиоксидантів, які можуть запобігти пошкодженню вільними радикалами мозок. Також вважається, що вона допомагає зміцнити сполучні зв'язки між нервовими клітинами, що позитивно впливає на чутливість і час реакції.

У клінічному відкритому дослідженні 56 хворих з алкогольною полинейропатиєю виявлено зниження позитивної і негативної невропатичної симптоматики на тлі прийому препарату в дозі 300 мг щодня, причому ALA виявилася більш ефективною, ніж тіамін.

Може зменшити старіння шкіри

Може зменшити старіння шкіри


Відомо, що всі антиоксиданти мають антивікову дію. Нестабільні молекули руйнують клітинну тканину, викликаючи загибель клітин і прискорюючи старіння організму. За допомогою антиоксидантів можна уникнути пошкоджень, клітини залишаються цілими і можуть відтворюватися протягом більш тривалого періоду часу.

Альфа-ліпоєва кислота входить до складу омолоджувальної косметики, а також може застосовуватися як самостійний засіб для обличчя. Анти-ейдж ефект вітаміну N обумовлений здатністю перешкоджати гликації колагену, який відповідає за пружність дерми. Відомо, що цукор сприяє передчасному старінню шкіри. В результаті надмірного вживання вуглеводів відбувається процес гликації, коли залишки цукрів склеюються з волокнами колагену і еластину, від чого шкіра втрачає свою підтягнутість. ALA запобігає цьому процесу і уповільнює старіння шкірних покривів.

Омолоджувальний ефект ліпоєвої кислоти для шкіри підтверджується дослідженнями на людях, які показали, що нанесення крему, що містить альфа-ліпоєву кислоту, зменшує тонкі лінії, зморшки, пігментні плями і шорсткість шкіри без побічних ефектів.

Альфа-ліпоєва кислота проникає у внутрішні шари шкіри і забезпечує антиоксидантний захист від шкідливого сонячного УФ-випромінювання. Крім того, вона підвищує рівень інших антиоксидантів, таких як глутатіон, які допомагають захистити шкіру від пошкоджень і можуть зменшити ознаки старіння.

Може сповільнити втрату пам'яті

Втрата пам'яті - поширена проблема серед літніх людей. Вважається, що пошкодження від окисного стресу відіграє вирішальну роль в цьому недугу. З урахуванням антиоксидантних властивостей альфа-ліпоєвої кислоти, були проведені дослідження на її здатність уповільнювати прогресування розладів, що характеризуються втратою пам'яті.

Встановлено, що ALA надає підтримку функції мозку і інших органів, уповільнює прогресування хвороби Альцгеймера, нейтралізуючи вільні радикали і пригнічуючи запальні процеси. У фібробластах пацієнтів з хворобою Альцгеймера виявлено виражений оксидативний стрес, пов'язаний з мітохондріальною дисфункцією. У терапії хвороби Альцгеймера альфа-ліпоєва кислота розглядається як один з методів нейропротекции.

Для пам'яті


Таким чином, встановлений комплексний характер дії ліпоєвої кислоти на когнітивні функції, повсякденну активність, емоційний і соматичний стан у пацієнтів із церебральними судинними подіями. Позитивний ефект був продемонстрований щодо наслідків травматичних пошкоджень мозку, хвороб Альцгеймера і Паркінсона.

Крім того, експерименти на тваринах показали здатність ліпоєвої кислоти в запобіганні втрати слуху у людей похилого віку, а також потенційні переваги при лікуванні глаукоми.

Однак досліджень про зв'язок альфа-ліпоєвої кислоти і втрати пам'яті недостатньо, тому перш ніж використовувати її для лікування, необхідні додаткові дані.

Сприяє здоровій роботі нервів

Дослідження показали, що вітамін N сприяє здоровому функціонуванню нервів. Він уповільнює прогресування синдрому зап'ястного каналу на ранніх стадіях. Цей стан характеризується онімінням або поколюванням в руці, викликаним защемленням нерва. Крім того, було встановлено, що прийом альфа-ліпоєвої кислоти до і після операції з приводу синдрому зап'ястного каналу покращує результати одужання. Ще однією важливою дією альфа-ліпоєвої кислоти є здатність полегшити симптоми діабетичної невропатії, що виникає у вигляді гострого нервової болю при неконтрольованому діабеті.

Дослідження, проведені співробітниками МДУ, також виявили, що ліпоєва кислота відновлює пошкоджену структуру мозкової тканини, запобігає загибелі нервових клітин і підвищує їх стійкість до нейродегенеративних змін.

Оскільки ALA грає важливу роль в збільшенні вироблення клітинної енергії, вона може бути природним засобом від синдрому хронічної втоми. Деякі порівняно недавні дослідження показали, що ліпоат може бути корисним в якості натурального засобу від головних болів і мігрені: доза 600 мг в день знижує інтенсивність і частоту їх виникнення.

Зменшує запалення

Хронічне запалення пов'язане з різними захворюваннями, включаючи рак і діабет. Було показано, що альфа-ліпоєва кислота знижує кілька маркерів запалення шляхом регулювання цитокінів - сінгальних молекул. Згідно з аналізом 11 досліджень, вона значно зменшує рівень запального маркера С-реактивного білка (СРБ) у дорослих з високим рівнем СРБ. У дослідженнях в пробірках альфа-ліпоєва кислота знижувала маркери запалення, включаючи NF-kB, ICAM-1, VCAM-1, MMP-2, MMP-9 і IL-6.

У пілотних дослідженнях встановлено, що АLA зменшує загибель клітин внаслідок оксидативного стресу, але стимулює процеси апоптозу в різних ракових клітинах. У лабораторному експерименті показано, що вона інгібує проліферацію клітин раку молочної залози людини і активує в них процес апоптозу (загибелі). Такі ж результати були отримані для клітин раку легені.

Вітамін N зміцнює імунну систему нарівні з іншими антиоксидантами, такими як вітамін С, біофлавоноїди або омега-3, стимулює вироблення інтерферону проти інфекцій, запалень, алергії та інше.

Може знизити фактори ризику серцевих захворювань

Завдяки здатності знижувати високий кров'яний тиск, нормалізувати ліпіди крові за рахунок зменшення холестеринових бляшок в судинах альфа-ліпоєва кислота може бути корисною для поліпшення функції серцево-судинної системи.

Дослідження, проведені в лабораторії, на тваринах і людях, показали, що антиоксидантні властивості ліпоєвої кислоти можуть знизити кілька факторів ризику серцевих захворювань. По-перше, прийом тіоктової кислоти знижує окислювальний стрес, який може збільшити ризик серцевих захворювань. По-друге, вона покращує ендотеліальну дисфункцію - стан, при якому кровоносні судини не можуть правильно розширюватися, що також підвищує ризик серцевого нападу та інсульту. Крім того, ALA має здатність регенерувати вітамін Е - антиоксидант, який також благотворно впливає на серцево-судинну функцію.

Експериментальним шляхом було доведено, що введення ліпоєвої кислоти зменшувало розміри атеросклеротичних бляшок в черевній аорті, що супроводжувалося зменшенням вмісту жирових і запальних клітин в стінці аорти. Застосування ALA покращує судинну реакцію на ангіотензин II, ацетилхолін і інсулін, зменшує вільнорадикальне пошкодження міоцитів внаслідок оксидативного стресу при ішемії міокарда.

Альфа-ліпоєва кислота в бодібілдингу

В бодібілдингу


Відомо, що інтенсивні спортивні тренування збільшують виробництво вільних радикалів, а це означає, що кількість ендогенних антиоксидантів, таких як глутатіон або вітамін Е, буде знижено, що призведе до посилення окисного стресу і пошкодженню тканин. Високий окислювальний стрес змінює регуляцію м'язового скорочення і навіть може впливати на білки міофібрил.

Добавки з ліпоєвою кислотою забезпечують захист організму від надлишку вільних радикалів, які атакують його під час фізичної активності. ALA збільшує активність мітохондрій, знижує перекисне окислення і сприяє синтезу енергії. Вона допомагає мобілізувати глюкозу в м'язові клітини, покращує її використання і знижує м'язову втому.

Як приймати ліпоєву кислоти

У продажу можна знайти альфа-ліпоєву кислоту в таблетках, капсулах і ампулах. Норма в день для дорослих 200-400 мг, максимум 600 мг, краще натщесерце. Однак навіть великі дозування (1200-2400 мг), що приймаються, наприклад, при розсіяному склерозі, не роблять негативного впливу на здоров'я.

Для профілактики і схуднення. Можна приймати 100 -200 мг на добу, які краще розділити на кілька прийомів до або після їди.

Для спортсменів. У період стандартних тренувань рекомендовано по 50-100 мг 3 рази на добу перед фізичними навантаженнями, а під час інтенсивних навантажень можливе збільшення до 600 мг.

Для лікування. При гострих порушеннях роботи печінки, підшлункової залози та жовчного міхура - стандартний прийом по 50-100 мг 3-4 рази на добу за 30 хвилин до їди. При серйозній інтоксикації дозування збільшується до 200 мг в день також в кілька прийомів. Хворим на цукровий діабет визначена свое дозування - 200-600 мг до 1200 мг. У будь-якому випадку тривалість курсу прийому і дозування повинен визначати лікар.

Для омолодження. Альфа-ліпоєва кислота входить до складу косметичних засобів, але її можна використовувати і в чистому вигляді на зразок сироватки від зморшок, наносячи рідку речовину на шкіру обличчя. Проникаючи через пори, вона покращуює стан дерми, усуває ознаки старіння, вирівнює тон.

У яких продуктах міститься

У яких продуктах міститься


Ліпоєва кислота - це жирне сірковмісна речовина. У природі вона зустрічається в двох формах: R-ліпоєва кислота, пов'язана з амінокислотою лізин, і S-ліпоєва кислота. Перший варіант виробляється в організмі людини. Обидві форми міститься в багатьох харчових продуктах, в організмі тварини її найбільше в нирках, серце і печінці.

Рейтинг продуктів з високим вмістом альфа-ліпоєвої кислоти:

➦ яловичина і свинина (особливо субпродукти);

➦ яйця (жовток);

➦ жито, пшениця й рис;

➦ шпинат;

➦ білокачанна й брюссельська капуста;

➦ молоко, сметана, вершки, сир;

➦ печериці;

➦ квасоля;

➦ горошок;

➦ томати.

На жаль, прийом їжі не призводить до суттєвого підвищення ліпоєвої кислоти в крові, тоді як прийом добавок в 1000-кратному збільшує її зміст. І хоча цей ефект досить швидко проходить (буквально протягом декількох годин), з урахуванням високої користі альфа-ліпоєвої кислоти, доцільно приймати її у вигляді дієтичних добавок.

Як вибрати АЛК, вибираємо кращі добавки в Фітомаркет

Как выбрать

Назва препарату

Бренд, країна

Кілкість активної сполуки

Показання до приймання

Переваги

Альфа-липоєва кислота (Alpha Lipoic Acid) 100мг

ТМ Нау Фудс / Now Foods

США

100 мг, 120 капсул

Сприяє схудненню, уповільнює процеси старіння, захищає клітини печінки і мозку від оксидантного стресу

Містить вітаміни-антиоксиданти С і Е, що володіють додатковим ефектом омолодження .

Завдяки синергії, дія всіх трьох компонентів посилюється.

Підходить веганам, не містить глютену, молока, яєць.

Active Lipoic Acid (Липоєва кислота) 300 мг

ТМ Кантрі Лайф / Country Life, США

300 мг, 60 таблеток

Збільшує фізичну витривалість, сприяє виведенню важких металів, знижує ризик захворювання на рак і серцевими хворобами, попереджає утворення катаракти та діабетичної нейропатії

Альфа-ліполевая кислота представлена в двох формах: звичайній і у вигляді натрієвої солі R-ліпоєвої кислоти, що володіє підвищеною засвоюваністю.

Крім цього препарат містить хорошу дозу біотину (1000 мг) і кальцію, не містить глютену і дріжджів

Нутрикоэнзим Q-10 Альфа-Липоєва кислота

Солгар / Solgar®, США

50 мг, 60 капсул

Для профілактики серцево-судинної недостатності, атеросклерозу, ішемічної хвороби серця, артеріальної гіпертензії, підвищення запасу життєвої енергії в період втоми.

Препарат створений за допомогою запатентованої нано-технології Нутри-Нано ™, яка дозволяє в кілька разів підвищити всмоктування, та, відповідно, й ефективність коензиму Q-10 і альфа-ліпоєвої кислоти.

Meta Lipoate® 300 Metagenics (Мета Липоєйт)

Metagenics Ink, США/Бельгія

300 мг, 60 таблеток

Рекомендована хворим з метаболічним синдромом Х і цукровим діабетом 2 типу. Допомагає контролювати рівень цукру в крові, підвищує чутливість до інсуліну, зменшує ризики виникнення ускладнень від діабету.

Містить лікувальну дозу ліпоєвої кислоти

Більше товарів у категорії Альфа ліпоєва кислота

Кожен з представлених препаратів має певні переваги. Виходячи зі співвідношення «ціна-якості» пропонуємо звернути увагу на добавку Active Lipoic Acid (Ліпоєва кислота) Country Life 300 мг, яка вигідно відрізняється від інших хорошим дозуванням, наявністю легко засвоюваній форми R-альфа-ліпоєвої кислоти, додатковими компонентами (біотин і кальцій ) в складі і демократичною ціною.

Чи є шкода від АЛК?

Ліпоєва кислота вважається абсолютно безпечною при правильному прийомі. Тільки в дуже високих дозах (понад 2400 мг в день) можуть виникнути побічні ефекти, такі як біль в животі, нудота, блювота, запаморочення або алергічні шкірні реакції у вигляді висипу, які зникають після припинення прийому. Потрапивши на шкіру, вона може викликати подразнення.

Експерти вважають, що використання вітаміну N протягом тривалого періоду часу не має побічних ефектів. Це було доведено в рамках одного дослідження, яке тривало понад 2 роки. Випадки передозування кислотою зустрічалися при прийомі внутрішньовенним способом і виражалися мігренню, болями, кишковими розладами, запамороченнями і слабкістю. Однак лікарі не рекомендують прийом ліпоєвої кислоти дітям, вагітним і годуючим жінкам.

Сумісність з ліками

Оскільки ліполева кислота здатна впливати на рівень цукру в крові, особам з діабетом слід проконсультуватися з лікарем перед використанням добавки. Також до початку прийому необхідна консультація в разі проблем з щитовидною залозою, дефіцитом тіаміну, іншими хронічними захворюваннями.

Важливо! Альфа-ліпоєва кислота взаємодіє з багатьма хімічними сполуками і здатна знижувати ефект від деяких ліків. Прийом її з діабетичними препаратами може спровокувати гіпоглікемію.

Альфа-ліпоєва кислота може знижувати дію наступних ліків:

✔ хіміотерапевтичних препаратів

✔ антибіотиків та протизапальних засобів

✔ транквілізаторів і ліків від остеоартриту

✔ препаратів для лікування серцево-судинної системи.

У зв'язку з хелатируючою здатністю, вона не сумісна з залізовмісних препаратами, а також з препаратами магнію і кальцію. У період ALA-терапії протипоказаний прийом алкоголю.

Висновки

Альфа-ліпоєва кислота - універсальний антиоксидант, який набуває все більшого застосування в повсякденній клінічній практиці. Будучи гепатопротектором, вона з успіхом використовується при лікуванні хронічного гепатиту, цирозу печінки і хронічних інтоксикацій; стимулює утворення Т-хелперів і перешкоджає загибелі тимоцитів; зупиняє розвиток катаракти, захищає мозок від вільнорадикального ушкодження і уповільнює прогресування порушень пам'яті.

Препарати з вітаміном N можуть застосовуватися з метою профілактики і лікування атеросклерозу, діабету, артеріальної гіпертензії, хвороби Альцгейнера і деяких видів раку, використовуються в анти-ейдж практиці, показані для тих, що худнуть, а завдяки здатності виробляти енергію, підвищують спортивні досягнення у бодібілдерів.

Пошук нових точок ефективного застосування цієї корисної сполуки триває, але й сьогодні стає ясно, що покупка альфа-ліпоєвої кислоти може стати ефективним вкладенням у власне здоров'я.

Якщо Вас зацікавила тема цієї статті, висловіть свою думку, задайте питання або напишіть відгук.

Інші статті по темі

Обговорення


Новий коментар

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре