Пивні дріжджі: реальна користь або ж шкода?

Відмова від відповідальності

Сайт не дає ніяких заяв або гарантій, прямих або непрямих, відносно повноти, точності, достовірності або відповідності вмісту даного блогу для будь-якої конкретної мети. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем про будь-яких медичних й пов'язаних зі здоров'ям діагнозах і методах лікування. Інформація на цьому блозі не повинна розглядатися як заміна консультації з лікарем.

Пивні дріжджі: реальна користь або ж шкода?

Зміст:

➦ Що таке пивні дріжджі

➦ Види пивних дріжджів

➦ Склад пивних дріжджів

➦ Користь пивних дріжджів

➦Пивні дріжджі у таблетках

➦ Пивні дріжджі для набору ваги

➦ Пивні дріжджі в боротьбі з прищами

➦ Пивні дріжджі в косметології

     ➦ Пивні дріжджі для обличчя

     ➦ Пивні дріжджі для волосся

➦ Як правильно пити пивні дріжджі?

➦ На що звернути увагу при виборі дріжджів

➦ Чи є протипоказання при прийомі?

➦ Висновки

➦ Три питання про дієтичну добавку пивні дріжджі

Напевно, ви чули про користь для здоров'я пивних дріжджів. Багато приймають їх від вугрів і лупи, а деякі дієтологи вважають суперпродуктом і призначають у вигляді добавок. Яку користь може нам дати цей натуральний продукт? Яка насправді його ефективність, а кому не варто його приймати? Спробуємо розібратися в цій статті.

Что такое пивні дріжджі?

>Что такое пивные дрожжи?


Справжні пивні дріжджі - це «живий» матеріал, що складається з непатогенних мікроскопічних грибів класу сахароміцетів Saccharomyces cerevisiae (Saccharo означає «цукор», myces - «гриб», а cerevisiae - «пиво»). Ці мікроорганізми розміром від 6 до 10 мікрон (1 мікрон = одна тисячна міліметра) переварюють цукор і крохмаль зернових, створюючи середовище, багате на білки та вітаміни, в основному групи B. Пивні дріжджі мають гіркуватий смак, відповідають за ферментацію (бродіння) сусла і здавна використовувалися при випічці хліба й в виробництві пива

Про те, що дріжджі - живі організми вперше заявив видатний французький вчений-хімік і мікробіолог Луї Пастер. Він визначив існування їх видів і рас та довів, що спиртове бродіння - не хімічні реакція, а біологічний процес.

Виділити та розмножити чисту дріжджову культуру вперше вдалося в другій половині XIX століття датському хіміку Емілю Хансену, що поклало початок бурхливого розвитку пивоваріння в Європі. Вивчення складу даного продукту дозволяє стверджувати про його безперечну користь для організму людини та більш широкі можливості застосування.

Види пивних дріжджів

Пивні дріжджі можуть бути активними і неактивними. Останні виробляються шляхом нагрівання до температури понад 40°С і є продуктом пивоварної промисловості. Життєву енергію вони отримують за рахунок бродіння - особливого способу розкладання цукрів, виділяючи при цьому спирт і вуглекислий газ. Саме цю властивість здавна використовувало людство для приготування харчових і алкогольних продуктів, про що відомо ще з давньошумерского і давньоєгипетського джерел. Іннактивовані дріжджі є недорогою дієтичною добавкою, що містить ряд корисних нутрієнтів. Капсули, таблетки, пластівці або сухий порошок є пребіотиком - їжею для живих мікроорганізмів кишечника.

Активні дріжджі не є залишками пивоваріння, виходять без підігріву, шляхом повільного висушування при температурі не вище 40 ° C. Ця жива культура називається також дріжджами буларді, розводиться для терапевтичних цілей і вважається корисним пробиотиком для регенерації кишкової флори (в 1 г живих дріжджів міститься 10 млрд. клітин.).

Пивні дріжджі часто доповнюють корисними нутрієнтами: вітамінами та мінералами. Для цього їх вирощують в середовищі, багатому певною сполукою. Наприклад, вони можуть бути збагачені хромом, селеном, кремнеземом або магнієм. Мікроорганізми харчуються мінералом, який таким чином інтегрується в молекули, з яких вони складаються. Потім дріжджі піддають сушці при високій температурі, в результаті утворюється мінерал, який легше засвоюється організмом, ніж якби він був у формі чистих кристалів, оскільки з'єднаний з белкамі.Так отримують суперпродукт, що містить вітаміни, мінерали, амінокислоти і полісахариди активних дріжджів, але без їх пробіотичної активності.

Залежно від температури, при якій протікає бродіння, пивні дріжджі діляться на ельові - верхового (теплого) і лагерні - низового (холодного) бродіння. Лагери володіють більш чистим смако-ароматичним профілем, а елі - більш фруктовим або пряним смаком і ароматом.


Склад пивних дріжджів

>Что такое пивные дрожжи?


У складі пивних дріжджів:

 • 6 вітамінів групи B, а також Е, К, Н, РР
 • 17 амінокислот, більшість з яких незамінні
 • ненасичені жирні кислоти (арахідонова, олеїнова і лінолева)
 • мінерали: калій, хром, кальцій, селен, фосфор, цинк, залізо, натрій, сірка, мідь і інші.

Оболонка клітини грибка пивних дріжджів містить 18% полісахаридів, клітинна мембрана складається з ліпідів, ліпопротеїнів і протеїнів. Внутрішньоклітинні складові - ітоплазма, нукліолі, органічні сполуки багаті білком, включаючи 8 незамінних амінокислот (лейцин, ізолейцин, лізин, метіонін, фенілаланін, валін, триптофан і треонін), нуклеїнові кислоти і продукти їх метаболізму, пептиди, вітаміни, мінерали, а також ферменти : β-фруктофуранозідаза, протеиназа, глюкозидаза.

Хімічний склад і харчова цінність пивних дріжджів на 100 г

Нутрієнт

Кількість

% від норми в 100 г

100% норми

Калорійність

260 кКал

15.4%

648 г

Білки

19.18 г

25.2%

396 г

Жири

1.8 г

3.2%

3111 г

Вуглеводи

7.81 г

3.6%

2804 г

Харчові волокна

13 г

65%

154 г

Вітамін В1, тіамін

12 мг

800%

13 г

Вітамін В2, рибофлавін

10 мг

555.6%

18 г

Вітамін В4, холин

36 мг

7.2%

1389 г

Вітамін В5, пантотенова кислота

12 мг

240%

42 г

Вітамін В6, пірідоксин

15 мг

750%

13 г

Вітамін В9, фолаты

22 мкг

5.5%

1818 г

Вітамін Е, альфа токоферол, ТЭ

3 мг

20%

500 г

Вітамін Н, біотін

10 мкг

20%

500 г

Вітамін К, філлохінон

60 мкг

50%

200 г

Вітамін РР, НЭ

15 мг

75%

133 г

Калій, K

342.4 мг

13.7%

730 г

Кальций, Ca

237.6 мг

23.8%

421 г

Магній, Mg

12.8 мг

3.2%

3125 г

Натрій, Na

216.5 мг

16.7%

600 г

Сірка, S

13.8 мг

1.4%

7246 г

Фосфор, P

20 мг

2.5%

4000 г

Хлор, Cl

16.8 мг

0.7%

13690 г

Залізо, Fe

17.8 мг

98.9%

101 г

Йод, I

0.16 мкг

0.1%

93750 г

Марганець, Mn

3.2 мг

160%

63 г

Мідь, Cu

3.2 мкг

0.3%

31250 г

Молібден, Mo

11.4 мкг

16.3%

614 г

Цинк, Zn

10.3 мг

85.8%

117 г

Пивні дріжджі багаті біологічно активними інгредієнтами, в тому числі тими, що не синтезуються організмом. Це забезпечує їм високу харчову цінність і особливу репутацію в нутрікосметиці.

Користь пивних дріжджів

>Польза пивных дрожжей


Відомий французький дієтолог Стефан Тетарт називає пивні дріжджі суперпродуктом і радить вживати щодня в якості їжі: в салаті, соусах і супах, смажених овочах і т.п. Вони також широко використовуються в фітотерапії через свої численні переваги.

Позитивна дія на організм:

 • зміцнення імунітету
 • поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту
 • пробудження апетиту
 • прискорення обміну речовин
 • нарощування м'язової маси
 • нормалізація роботи нервової, ендокринної та серцево-судинної систем
 • лікування шкіри, нігтів і волосся
 • відновлення організму при авітамінозі, фізичному або емоційному виснаженні
 • полегшення стану при діабеті, гіпертонії та атеросклерозі

Джерело поживних речовин

Больша кількість нутрієнтів робить пивні дріжджі ідеальною добавкою в разі невеликого дефіциту поживних речовин, а висока концентрація білка - найкращим продуктом для вегетаріанських, веганських, флексітаріанскіх, палео-і кето- дієт, а також ефективним спортпітом. Прийом пивних дріжджів допомагає впоратися з анемією, авітамінозом, підтримувати рівень енергії під час інтенсивних розумових і фізичних навантажень.

Для нервової системи і мозку

Пивні дріжджі містять великий комплекс вітамінів групи B, а також магній, які важливі для нормальної роботи нервової системи, діяльності головного мозку, поліпшення когнітивних функцій. Вживання дріжджовий добавки допомагає при стресі, головних болях, сезонної депресії та симптомах ПМС.

Для шкіри, волосся й нігтів

Дріжджові бактерії лікують різноманітні шкірні недуги типу екземи, вугрової висипки, дерматозу й навіть псоріазу. Вітаміни групи B є компонентами, необхідними для синтезу кератину, який становить більше 95% структури волоса, а також верхнього шару епідермісу. Чим більше в організмі цих активів, тим більше синтезується кератину, який сприяє здоров'ю шкірних покривів.

Дріжджові грибки ефективні проти вугрової висипки. Вони «виїдають» цукор з пір, насичують епідерміс вітамінами, забезпечуючи здорову шкіру. Крім цього, пивні дріжджі усувають тріщини в куточках губ, стимулюють ріст волосся, перешкоджають їх ламкості й випаданню, усувають лупу, зміцнюють нігтьову пластину.

При вагітності та годуванні

Цей продукт абсолютно не протипоказаний вагітним і годуючим жінкам. Рекомендується як джерело фолієвої кислоти, важливою для стабільного протікання вагітності, правильного розвитку плоду, а також в боротьбі з такими недугами, як нудота й блювота. Після пологів дріжджі сприяють секреції молока, оскільки містять галактогени, а також допомагають в боротьбі з післяпологовою втомою та депресією.

Поліпшення кишкової флори

Здуття живота часто є ознакою повільного травлення й млявого кишківника. Живі пивні дріжджі - дуже хороший активатор травлення, оскільки містять штам бактерій Saccharomyces cerevisiae, який стимулює бактеріальну флору, діючи як пробіотик.

Щоденний прийом активних дріжджів в якості дієтичної добавки дуже швидко усуває синдром подразненного кишківника, здуття живота, коліт та інші симптоми розладу травлення. Дріжджові бактерії стійкі до антибіотиків і кислотності шлунка, відмінно впливають на регенерацію кишкової мікрофлори, підвищують метаболізм вуглеводів і жирів.

Спортсменам

Багато тренерів і спортивні лікарі рекомендують спортсменам-силовикам приймати пивні дріжджі для набору маси тіла. Дійсно, будучи хорошим джерелом білка цей продукт підходить для нарощування додаткової м'язової маси, а також завдяки вітамінам групи В ефективний в боротьбі з фізичною втомою.

Зміцнюють імунітет і борються з інфекціями

Пивні дріжджі містять безліч антиоксидантів, включаючи глутатіон, бета-1,3-глюкан, а також полісахариди, такі як трегалоза й маннан. Вони роблять позитивний вплив на імунну систему, борючись з окислювальним стресом - основною причиною старіння та різних вікових захворювань.

У складі пивних дріжджів цинк і селен, відомі своєю потужною антиоксидантною і імуномодулюючою активністю. Більш того, бета-1,3-глюкан, як і селен, є добрим союзником в боротьбі з надлишковим холестерином.

Пивні дріжджі та діабет

Діабет - дуже поширене захворювання, яке небезпечно серйозними ускладненнями, такими як невропатія нижніх кінцівок, інсульт, ниркова недостатність та інфаркт міокарду. З огляду на великий вміст хрому в складі пивних дріжджів, можна припустити їх ефективність для профілактики та лікування діабету, так як відомо, що хром має здатність знижувати рівень інсуліну, а, значить, цукор в крові.

У дослідженні 1997 року оцінювався вплив високих доз хрому в порівнянні з плацебо на людей, які страждають на діабет 2 типу. Отримані результати показали, що додавання хрому позитивно впливає на рівень HbA1c (глікозильований гемоглобін), інсуліну, глюкози і холестерину. У 2006 році інші дослідники вивчали вплив пивних дріжджів, збагачених хромом, на глюкозу, інсулін, ліпіди крові та на окислювальний стрес у людей, які страждають на цукровий діабет 2 типу. Припустили, що ця добавка безпечна та може надавати благотворний вплив на кров, рівень цукру і окислювальний стрес.

Інше дослідження в 2013 року виявило вплив пивних дріжджів на ліпопротеїни сироватки та артеріальний тиск також у пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу. Клінічне випробування тривало 12 тижнів, було подвійним сліпим за участю 90 осіб, випадковим чином розділених на дві групи: одна з них отримувала 1800 мг пивних дріжджів в день, а інший - плацебо. Автори дослідження прийшли до висновку, що пивні дріжджі, крім звичайного лікування діабету, можуть знизити систолічний та діастолічний артеріальний тиск у пацієнтів з діабетом.

Результати цих досліджень дуже обнадіюють. Однак необхідні додаткові клінічні випробування, щоб краще визначити вплив пивних дріжджів на діабет, а також дозування, необхідне для отримання позитивного ефекту.

Пивні дріжджі у таблетках

Добавки із вмістом пивних дріжджів

Беруть участь в обміні речовин, нормалізують вуглеводний, білковий та жировий обмін організму, покращують травлення, позитивно позначаються на роботі шлунково-кишкового тракту загалом, сприяють роботі підшлункової, допоможуть позбутися токсинів, покращивши стан організму загалом.
Створений на основі автолізату пивних дріжджів, посилений необхідними вітамінами, мікроелементами, незамінними амінокислотами та антиоксидантами. Стимулює основні метаболічні, енергетичні, обмінні процеси у клітинах, сприяючи комплексному оздоровленню шкіри, нігтів та волосся.
Поповнює організм цінною формою білка, а також вітамінами, амінокислотами та мікроелементами, які нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту, сприяють виведенню токсинів, підвищують імунітет, покращують стан шкіри, нігтів та волосся.

Пивні дріжджі для набору ваги

Пивні дріжджі не здатні цілеспрямовано наростити жировий прошарок або м'язову тканину. Будучи по суті потужним пробіотиком, вони відновлюють баланс кишкової флори, стабілізують метаболізм і забезпечують організм важливими нутрієнтами. Відповідно, нормалізується сон, поліпшується апетит, а вся травна система починає працювати краще й легше засвоює поживні речовини. Таким чином, люди з низьким коефіцієнтом маси тіла  поправляються. Це означає, що пивні дріжджі можуть використовуватися спортсменами-професіоналами з метою нарощування м'язової маси і показані для дітей з низькою масою тіла.

Щоб збільшити м'язи й набрати вагу здоровим способом, не накопичуючи шкідливий жир, необхідне дотримання двох умов: правильне дозування й інтенсивні фізичні навантаження.

Наприклад, вживання пивних дріжджів з розрахунку 2 г в день недостатньо для істотного набору ваги. Ця доза рекомендована тільки тим, хто хоче просто користуватися перевагами даного продукту для здоров'я, не додаючи у вазі. Потрібну дозу може порекомендувати лікар, спортивний тренер або фахівець-дієтолог.

Пивні дріжджі в боротьбі з прищами

>Пивные дрожжи в борьбе с прыщами


Неактивні пивні дріжджі визнані відмінним союзником при лікуванні хронічних вугрів і фурункульозу. Як це працює?

Дуже часто висипання на шкірі пов'язані з неправильним функціонуванням сальних залоз внаслідок порушень в роботі шлунково-кишкового тракту. Прищі з'являються, коли пори шкіри закупорені шкірним салом або омертвілою шкірою. Іноді це призводить до бактеріальної інфекції, яка викликає запалення і, як наслідок, який виступає прищ. Ці бактерії переносяться повітрям і потрапляють на шкіру, коли ми торкаємося особи нечистими руками.

Пивні дріжджі мають очисні та антибактеріальні властивості, тому ідеально підходять для догляду за шкірою й запобігання появи прищів. Крім того, завдяки прийому пивних дріжджів мікрофлора шлунка та кишківника наповнюються корисними бактеріями, виводяться токсини, поліпшується травлення, що також позитивно позначається на шкірі.

З іншого боку, дріжджова культура містить амінокислоти, мікроелементи (цинк, сірку й фосфор), а також вітаміни групи В, які усувають запалення і підвищують бар'єрну функцію епідермісу. Декспантенол (або вітамін B5), зі свого боку, надає протівоугреву дію, а ніацин ефективний проти акне й запалень.

Відомий французький нутріцолог, автор книги «Пивні дріжджі розумні!» Алікс Леліе-Делькур радить лікувати акне за допомогою пивних дріжджів, проте попереджає, що спочатку може виникнути зворотний ефект - з'являться нові прищики. Це нормально, так організм звільняється від токсинів. Потрібно продовжити лікування й результат не змусить себе чекати: ви отримаєте здорову, красиву, рівну шкіру.  

Пивні дріжджі в косметології

Використання пивних дріжджів в косметичних цілях відомо ще з давніх часів. З їх допомогою здавна лікували укуси комарів, шкірні висипання, розгладжували зморшки, а також покращували вигляд волосся й нігтів.

Багатство пивних дріжджів вітаміном B, калієм, кальцієм, магнієм і мікроелементами (селен, цинк, мідь і т. д.) робить його незамінною дієтичною добавкою для краси. Корисні нутріеніти допомагають зміцнити волосся й нігті, а також очистити і збалансувати жирну та суху шкіру, борються з такими проявами старіння шкіри, як зморшки та пігментація. Сьогодні у продажу можна зустріти пивний шампунь, омолоджуючі креми й маски на основі дріжджових бактерій.

За допомогою пивних дріжджів можна організувати повноцінний, ефективний і бюджетний догляд за шкірою, волоссям і нігтями в домашніх умовах. Маски для обличчя з пивних дріжджів очищають шкіру, усувають прищі, розгладжують зморшки, звужують пори, роблять шкіру еластичною та пружною. Цей живий продукт також входить до складу масок для волосся й нігтів, забезпечуючи їх здоров'я та гарний вигляд.

М'які або ламкі нігті свідчать про брак поживних речовин або можуть бути пов'язані з наслідками агресивного манікюру, який послаблює нігті. Для їх здоров'я необхідні вітамін B6, кальцій, залізо та магній. Всі ці нутрієнти містяться в пивних дріжджах. Крім того, пивні дріжджі активують синтез кератину, який є одним з основних компонентів нігтя. Завдяки поживним якостям пивних дріжджів нігті стають менш ламкими, швидше відростають і краще виглядають. Пивні дріжджі також допомагають поліпшити стан нігтьової пластини та запобігти її розшарування.

Рецепт догляду за ламкими нігтями

Візьміть будь-яку форму пивних дріжджів і змішайте її з такою ж кількістю теплої води. Зачекайте 30 хвилин, щоб дріжджі розчинилися в воді, потім нанесіть на нігті. Залиште суміш на руках на 15 хвилин, потім змийте.

Пивні дріжджі для обличчя

>Пивные дрожжи в косметологии


Пивні дріжджі - визнаний універсальний засіб по догляду за шкірою обличчя. Вони підходять власникам як жирної, так і сухої шкіри, дуже ефективні для в'янучої шкіри. Надають очищаючу, поживну, зволожуючу дію та затримують старіння. Завдяки ферментам, які виділяються в процесі життєдіяльності дріжджових грибків, відбувається регенерація клітин шкіри, органічні кислоти служать для підтримки здорового рН балансу, вітаміни групи В і мікроелементи живлять епідерміс, забезпечують гарний колір обличчя, пружність і еластичність шкіри.

Існує безліч рецептів, які можуть допомогти в боротьбі з недоліками шкіри обличчя. Найпростіший спосіб - розтовкти 3-4 таблетки пивних дріжджів в порошок, додати трохи теплої води, розмішати до отримання консистенції густої сметани і нанести на очищене обличчя на 15 хвилин.

Маска для жирної шкіри

До базового рецепту додати 1/2 чайної ложки лимонного соку. Дану маску найкраще накладати ввечері, щоб уникнути попадання сонячних променів, а вранці користуватися сонцезахисними кремами з метою уникнення можливої пігментації.

Маска для сухої шкіри

Змішайте пивні дріжджі з невеликою кількістю теплої води і дайте суміші постояти 15 хвилин. В іншій мисці збийте яєчний жовток і 1 столову ложку рослинної олії (наприклад, кокосової, огірочника, авокадо або зародків пшениці) виделкою. З'єднайте обидва компонента і нанесіть на обличчя. Залиште на 15 хвилин, потім ретельно змийте теплою водою.

Маска для в'янучої шкіри

10 грам порошку пивних дріжджів розвести базовим маслом, наприклад, оливковим, кокосовим, касторовим, лляним. Тримати на обличчі 20-30 хвилин, після чого змити маску прохолодною водою.

Для усунення прищів в базовій рецепт можна додати перекис водню, який забезпечить відбілюючий ефект.

Наносити маску потрібно на чисту розпарену шкіру, тоді пори особи будуть максимально відкриті, і корисні бактерії зможуть глибоко проникнути в пори.

Пивні дріжджі для волосся

>Пивные дрожжи для волос


Випадання волосся при збереженні розумних меж - це нормальний процес. Однак різні чинники можуть погіршити ситуацію. Волосся випадає через стрес, втому або різкого перепаду температури. Така проблема виникає внаслідок нестачі поживних речовин, наприклад, через дієти або в зимовий період, а також при порушенні травлення.

Пивні дріжджі можна використовувати для стимулювання росту волосся, вживаючи всередину і використовуючи в складі масок. Вітаміни групи B, біотин та інші активні компоненти в складі перешкоджають деструктивним процесам в цибулинах, завдяки чому поліпшується зовнішній вигляд волосся та активізується їх зростання. Сприяючи синтезу кератину, пивні дріжджі зміцнюють волосся по всій довжині, усуваючи їх ламкість, надаючи еластичність і блиск.

У своїй книзі про користь пивних дріжджів Алікс Леліе-Делькур дає простий і ефективний рецепт для зміцнення та краси волосся: вилийте вміст половини пакетика пекарських дріжджів в невелику миску, додайте 2-3 столових ложки теплої води. Залиште на 30 хвилин, потім перемішайте. Змочіть волосся, нанесіть цей препарат на корені та злегка помасажуйте шкіру голови кінчиками пальців. Через 30 хвилин все ретельно змийте теплою водою.

Як правильно пити пивні дріжджі?

Щоб побачити ефективність добавки на фізичному рівні, споживання пивних дріжджів необхідно проводити протягом кількох місяців. У день рекомендується приймати від 3 до 5 г харчової добавки, оскільки ця кількість забезпечує 100% денної норми вітаміну B9 і 71% вітаміну B1. Продукт потрібно приймати після їди, запиваючи повною склянкою води. Курс повторюють кілька разів, виходячи з особливостей організму, перерва між курсами - не менше 3-х місяців.

Одним з найбільш зручних варіантів харчових дріжджів - в таблетках. В інструкції до препарату написане дозування. Наприклад, пивні Дріжджі Brewer's Yeast американського бренду Now Food приймають по 3 таблетки 3 рази на день. Прийом добавки покращує травлення та загальний стан організму, усуває втому, допомагає позбутися токсинів.

Як спортпіт пивні дріжджі рекомендується приймати по 500 мг на добу (від 8 до 16 таблеток), або 1-2 столових ложки порошку, посипаючи їм основну їжу, або в рідкому вигляді - додаючи в нього гейнер чи протеїн.

Проти псоріазу приймають рідкі живі пивні дріжджі по 1 столовій ложці 1-2 рази на день, за 30-40 хвилин до їди, запиваючи водою або розводять в 1/2 склянки теплого молока.

З метою поліпшення мікрофлори через прийом антибіотиків, приймати пивні дріжджі потрібно до і після антибіотикотерапії. Це пов'язано з тим, що антибіотики інактивують дріжджові грибки, тому їх одночасне застосування значно знижує ефективність останніх.

На що звернути увагу при виборі дріжджів

>Что такое пивные дрожжи?


У продажу пивні дріжджі представлені у вигляді пластівців, капсул, таблеток, в сухому порошковому, а також в рідкому вигляді. Всі вони мають однакові властивості, але відрізняються особливостями зберігання. Рідка речовина має самий короткій термін зберігання, не більше 8 годин при кімнатній температурі. Порошкоподібний продукт можна зберігати довго. Найпопулярніший варіант - таблетований. Саме в такому вигляді пивні дріжджі частіше продають у вигляді дієтичних добавок.

Щоб не помилитися в якості добавки, рекомендуємо купувати їх в спеціалізованому магазині або аптеці. Зверніть увагу на склад і вибирайте той продукт, в якому на 100 г найбільше вітамінів B1 і B9.

Можна вибрати пивні дріжджі, збагачені різними елементами з метою додаткових переваг для здоров'я. Наприклад, пивні дріжджі з янтарною кислотою покращують роботу м'язів, що може бути корисно для спортсменів, з цинком - підвищують імунітет, з йодом - забезпечують здоров'я щитовидки, з залізом - підвищують гемоглобін і лікують анемію. Великий асортимент саме такіх добавок представлений в нашому інтернет-магазині Фітомаркет.

Чи є протипоказання при прийомі?

При дотриманні інструкції до препарату та рекомендацій лікаря споживання пивних дріжджів абсолютно безпечно для здоров'я. Люди з проблемами кишківника можуть іноді відчувати здуття живота або гази на початку прийому добавки. Це відчуття має зникнути через кілька днів. Передозування викликає такі ж симптоми.

Протипоказання до вживання пивних дріжджів:

❌ діти до 3 років;

❌ запальні захворювання кишечника (хвороба Крона, виразковий коліт і т. п.)

❌ хвороби нирок

❌ алергія на глютен і біогенні аміни

❌ важка імуносупресія

При алергічної реакції, яка характеризується почервонінням, сверблячкою і набряком тканин, прийом пивних дріжджів слід припинити.

Через великий вміст нуклеїнових кислот пивні дріжджі не рекомендуються вживати людям похилого віку. Вагітним така добавка не заборонена, але перш, ніж почати прийом, краще всього проконсультуватися у лікаря.

Взаємодія з ліками

Протигрибкові препарати можуть знизити ефективність пивних дріжджів.

Оскільки пивні дріжджі містять тирамін, вони не рекомендуються людям, що приймають антидепресанти, анальгетики або інгібітори. Це може викликати раптове підвищення артеріального тиску, сильний головний біль або нудоту.

Висновки

Пивні дріжджі - популярний продукт, який широко використовується в фітотерапії. Вони корисні при тимчасовій втомі, для поліпшення спортивних результатів, є відмінним союзником в боротьбі зі старінням клітин, ефективні при розладах травлення через дисбаланс кишкової флори, ідеальні для поліпшення краси шкіри, волосся та нігтів. Перевагою цього засобу є безпека і відсутність побічних ефектів при дотриманні правил вживання.

Три питання про дієтичну добавку пивні дріжджі

Чи допомагають пивні дріжджі схуднути?

Самі по собі пивні дріжджі не є засобом для схуднення, але їх вживання покращує метабоізм, додає енергію, що сприяє зниженню ваги.

Від пивних дріжджів росте жир?

У харчовому відношенні пивні дріжджі в основному складаються з білка, тому не сприяють відкладанню жиру. Однак, активні пивні дріжджі можуть викликати здуття живота в результаті бродіння. Щоб цього не сталося, рекомендується вживати дезактивовані пивні дріжджі.

Чи викликають пивні дріжджі запор або діарею?

Зазвичай ні. Однак, якщо їх вживання призводить до одного з цих симптомів, значить, така дієтична добавка вам не підходить і потрібно використовувати інші засоби при порушенні травлення.

Обговорення


Новий коментар

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре