Мішки під очима - що означають і як від них позбавитися

Відмова від відповідальності

Сайт не дає ніяких заяв або гарантій, прямих або непрямих, відносно повноти, точності, достовірності або відповідності вмісту даного блогу для будь-якої конкретної мети. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем про будь-яких медичних й пов'язаних зі здоров'ям діагнозах і методах лікування. Інформація на цьому блозі не повинна розглядатися як заміна консультації з лікарем.

Мішки під очима - що означають і як від них позбавитися

Зміст:

➦ Що таке мішки під очима і як вони виглядають?

➦ Причини появи мішків під очима

➦ Мішки під очима у дитини

➦ Як позбутися від хронічних мішків під очима?

➦ Профілактика мішків під очима, що в наших силах?

➦ Коли звертатися до лікаря?

➦ Висновки

Мішки під очима - проблема, яка зустрічається часто. Стреси, неповноцінний сон, похибки в харчуванні впливають на утворення набряків і темних кіл під очима, характерних для периорбитальной гіперпігментації. Набряклість вік не тільки негативно позначається на зовнішності, надаючи обличчу втомлений вигляд і додаючи вік, але може вказувати на більш серйозний стан.

Що таке мішки під очима і як вони виглядають?

Что такое мешки под глазами и как они выглядят


Мішки під очима - мультифакториальне явище, яке має генетичну схильність, зустрічається однаково як серед чоловіків, так і серед жінок. Шкіра в області очей особливо тонка і ніжна, тому не дивно, що рідина і жир скупчуються саме в цьому місці, змушуючи повіки ставати одутлими.

Причини появи мішків під очима

Виділяють величезну кількість фізіологічних чинників виникнення мішків під очима: спадковість, вживання великої кількості рідини, солі, перевтома. Але не варто забувати, що дана проблема також може сигналізувати про захворювання органів і систем людського організму.

Ниркові набряки

При захворюваннях нирок причиною виникнення ниркових набряків, переважно вранці, є втрата білка, що в свою чергу призводить до переміщення рідини в тканини і утворенню сильного набряку. Дана симптоматика характерна для таких захворювань нирок, як гломерулонефрит і пієлонефрит у важкій стадії.

Захворювання печінки

При дисфункціях печінки відбувається порушення синтезу білка - альбуміну, що і сприяє накопиченню рідини в тканинах з подальшим набряком повік. Дане явище характерне для людей з цирозом і хронічними гепатитами.

Проблеми з серцем

При захворюваннях серця його насосна функція погіршується. Це призводить до накопичення надмірної рідини в тілі людини, а значить і виникнення набряку навколо очей.

Лікарські набряки

Також затримувати воду в організмі можуть певні лікарські препарати, наприклад, оральні контрацептиви. Комбіновані гормональні контрацептиви складаються з двох гормонів - естрогену і прогестерону, в організмі змінюється лише кількість прогестерону, який і уповільнює виділення рідини.

Старіння 

Періорбітальна клітковина або жирова тканина, яка утримується очноямковою перегородкою (сполучною мембраною) відокремлює очне яблуко від очниці. З настанням старіння маса периорбитальной клітковини зростає, в зв'язку з чим перегородка не справляється зі своїм завданням, і жирова тканина переміщається за межі очниці.

Хронічна втома і брак сну 

Неповноцінний сон і синдром хронічної втоми піддають організм постійному стресу, через що відбувається посилене вироблення кортизолу, який призводить до затримки рідини. Регулярний недосип сприяє появі темних мішків під очима в цій зоні. 

Косметика і алергічна реакція

Іноді компоненти косметичних засобів організм сприймає за антигени і у відповідь виробляє антитіла. При повторному контакті з антигеном відбувається руйнування клітини, що містить алерген і як наслідок вивільняється гістамін з подальшим утворенням набряку. 

Нездоровий спосіб життя

При надмірному вживанні алкогольних напоїв відбувається підвищення кровообігу в судинах, що змушує кров посилено надходити на віки з подальшим набряканням в цій зоні.

Вживання солоної, гострої, смаженої їжі також сприяє затримці рідини в організмі і утворення набряків під очима, особливо після сну.

Психосоматика 

Механізм виникнення такий, як при нестачі сну: вивільняється кортизол, який стимулює приплив крові до шкіри обличчя з подальшим утворенням набряку навколо очей.

Інші причини 

Викликати набряклість вік і мішки під очима може також кон'юнктивіт, що виникає на тлі алергії, інфекції або механічного пошкодження очей, в тому числі і від носіння очних лінз. Причиною мішків під очима можуть бути ендокринні порушення, а також період місячних у жінок.

Мішки під очима у дитини

Мешки под глазами у ребенка


Поява мішків під очима у немовляти обумовлено порушенням функціонування органів і систем, але також не варто забувати, що білі мішки під очима не завжди є приводом для паніки, спочатку варто розібратися чому ж у здорової дитини може виникнути дана проблема.

Фізіологічні фактори виникнення мішків під правим і лівим оком у немовляти:

➤ Спадковість. Виникнення мішків під очима може виступати, як проста анатомічна особливість, що передається з покоління в покоління, що не несе ніякої загрози. 

➤ Фізіологічна набряклість при народженні. Оскільки головка малюка піддається посиленому тиску під час пологів, відбувається порушення кровообігу на деякий проміжок часу, що веде за собою виникнення припухлості очей. Як правило, до двох місяців іноді пізніше мішки під очима у грудничка зникають.

➤ Вживання великої кількості солі. Можливо дитина зловживає солоними, смаженими, гострими продуктами, які затримують воду в організмі. Варто просто відкоригувати його харчування.

➤ Неповноцінний відпочинок. Тривале проведення часу в гаджетах, недолік сну, вплив стресових факторів - сприяють появі набряклості і темних кіл під очима. 

➤ Плач. Набряки після сліз виникають через підвищений тиск в капілярах.

Найпоширеніші патологічні причини мішків під очима у дітей

✔ Запальний процес в області очі або механічна травма.

✔ Кон'юнктивіт, халязион, ячмінь, очний герпес - захворювання очей, які можуть супроводжуватися великим набряком.

✔ Гострі респіраторні інфекції. Мішки здуваються в області очей в результаті запалення і порушення відтоку рідини з тканин.

✔ Захворювання серцево-судинної системи, нирок, печінки. Важливо поспостерігати за станом вашої дитини, це допоможе визначити наявність симптоматики основного захворювання.

✔ Ендокринна патологія (гіпотиреоз). Характерним проявом даного захворювання є набряклість, своєчасне звернення за допомогою до фахівця допоможе вирішити проблему. 

✔ Анемічний синдром. Сині мішки і темні кола під очима можуть виникнути через дефіциту гемоглобіну в крові, шкіра в області очей стає особливо прозорою.

✔ Алергія. Прищі на мішках під очима можуть бути викликані чим завгодно: продуктами харчування, вовною, пилом, укусами комах.

Якщо надувся мішок під очима у дитини та підлітка варто:

➦ Нормалізувати раціон харчування (помірно вживати солоні і смажені продукти, включити в раціон кисломолочну їжу, м'ясо, рибу, а також їжу багату вітамінами і мінералами).

➦ Вести активний спосіб життя, займатися спортом, гуляти на свіжому повітрі.

➦ Виключити вплив алергенів (використовувати менше алергенної косметичної продукції, частіше проводити вологе прибирання в будинку).

➦ Забезпечити здоровий повноцінний сон не менше 8 годин.

Якщо подглазнікі утворилися на тлі серйозного захворювання, необхідна якісна консультація лікаря і своєчасне лікування.

Як позбутися від хронічних мішків під очима?

На ринку існує безліч засобів, які прибирають (грижі повік) мішки під очима, допомагають освітлити область навколо очей, позбавляють від набряклості, але навіть найкращі препарати не завжди сприяють поліпшенню стану і усунення мішків під очима. Підтримання здорового способу життя в сукупності з використанням медикаментозних методів, засобів народної медицини, а також маніпуляцій в косметології допоможе позбутися від мішків під очима за короткий термін.

Народні методи і домашні засоби

Народна медицина, як правило, заснована на багаторічному досвіді людей, тому для початку варто спробувати популярні народні методики терапії. 

Прикладіть пакетик чаю

Прикладіть пакетик чаю


Завдяки вмісту дубильних речовин і поліфенолу, чайний компрес позитивно впливає на стан шкіри під очима, нормалізує кровообіг, усуває набряклість, захищає шкіру від дії ультрафіолетових променів, має протизапальну дію, а також уповільнює процеси старіння.

Спосіб приготування:

Заваріть два чайних пакетика на 3-5 хвилин, дайте охолонути в холодильнику протягом 20 хвилин. Потім вичавіть зайву рідину і розмістіть чайні пакетики на очах, повністю накривши орбітальну область очей, на 15-30 хвилин.

Холодний компрес

Використання холодного компресу допоможе значно звузити кровоносні судини, що не тільки поліпшить колір обличчя, але і позбавить від пухлини під очима. Щоб домогтися охолоджуючого ефекту можна прикласти до місця набряку будь-які підручні засоби холодної температури, які є вдома, це може бути охолоджена чайна ложка, мокра холодна ганчірка, мішечок заморожених овочів.

Перед застосуванням оберніть компрес м'якою тканиною, щоб шкіра не замерзла. Вам потрібно всього лише прикласти компрес на кілька хвилин до настання результату.

Примочки з лікарських трав

Можна використовувати компреси з відвару шавлії, які допоможуть позбавити від проблеми водяних мішків під очима, а також поліпшать якість шкіри.

Спосіб приготування:

1 чайну ложку сухої сировини залити половиною склянки окропу. Настояти 10-15 хвилин, процідити. Розділити відвар на 2 порції, одну остудити. Накладати на повіки спочатку ватні тампони, змочені в гарячому, а потім в холодному відварі. Зволожити шкіру кремом.

Скибочки огірка 

Как избавиться от хронических мешков под глазами?


Не секрет, що огірок має протизапальні, зволожувальні, протинабрякові властивості. Існує велика кількість масок, лосьйонів, кремів, виготовлених на основі цього овочу. 

Щоб ефект від його застосування був яскраво вираженим потрібно:

  • помістити огірок в холодильник на кілька годин для охолодження;
  • порізати на кружальця;
  • помістити скибочки огірка на повіки на 15-20 хвилин;
  • прибрати огірок з повік, просушити шкіру з подальшим зволоженням.

Процедуру рекомендовано виконувати кожен день.

Якщо рецепти народної медицини в лікуванні мішків під очима не є ефективними можна звернутися до ін'єкційних методик (уколів краси) або блефаропластиці (операції з видалення мішків під очима).

Профілактика мішків під очима, що в наших силах?   

Поліпшить харчування 

Улучшите питание


Включіть в раціон продукти, що містять колаген або стимулють його вироблення

Кістковий бульйон і холодець, авокадо, лляні насіння, риба і молюски - джерела Омега-3, а також фрукти і овочі, багаті вітамінами і антиоксидантами, забезпечують синтез колагену і сприяють його відновленню. Отримати колаген в чистому вигляді можна також з дієтичних добавок. Кращим варіантом вважається гідролізований колаген морського походження.

Вживайте вітамін С 

У зв'язку з віковими змінами система м'язів в людському організмі слабшає, тому обвисла шкіра навколо очей зустрічається часто. Відомо, що вживання вітаміну С здатне допомогти організму засвоювати гіалуронову кислоту, що забезпечує створення більш здорового кольору обличчя, усунення темних мішків і припухлостей під очима.

Популярними джерелами вітаміну С є цитрусові, полуниця, червоний перець, капуста брокколі або сінтетичні добавки.

Вживайте продукти, багаті залізом 

Дефіцит заліза, так звана залізодефіцитна анемія, може супроводжуватися блідістю шкірних покривів, а також виникненням темних мішків під очима. Джерела заліза: червоне м'ясо, свинина і птиця, морепродукти, боби, листові зелені овочі, такі як капуста і шпинат, родзинки, абрикоси та інші сухофрукти, крупи, хліб і макаронні вироби, горох.

Мінімізуйте вживання солі

Як говорилося раніше, надмірне вживання солі сприяє затриманню рідини в організмі, що в подальшому викликає набряк. Добова норма вживання солі повинна становити не більше 2300 міліграмів (1 чайна ложка).

Не зловживайте кофеїн і алкогольні напої

Алкоголь призводить до зневоднення організму, що є однією з причин виникнення мішків і темних кіл під очима, негативно впливає на роботу печінки, сердцево-судинної системи.

Для поповнення організму корисними мікронутрієнтами, вживайте дієтичні добавки та вітамінні комплекси, що сприяють нормалізації гідробалансу в організмі.

Питний колаген ОМ-Х плюс від Dr. OHHIRA №10. У його складі пептиди і трипептиди колагену I, II, III типу, отримані з тіла вільно плаваючих риб, морський еластин, гіалуронова кислота, убіхінон, запатентований сінбіотіческій ферментований комплекс нового покоління.

Переваги: ​​

- перешкоджає зниженню колагену

- покращує стан шкірних покривів

- покращує мозкову діяльність

Multigenics® Chewable Metagenics (Мультідженікс Чевабл) 90 таблеток. Містить комплекс важливих амінокислот і антиоксидантів для профілактики хронічних захворювань та підвищення загального тонусу організму

Переваги: ​​

- покращує стан шкіри, волосся і нігтів

- знімає набряклість і втому з очей

- покращує когнітивні функції.

Використовуйте якісну косметику 

Використовуйте якісну косметику


Resveratrol Lift Гель-крем для контуру очей 15 мл від Caudalie. Містить запатентований комплекс: виноградний ресвератрол + гіалуронова кислота + веганські підсилювач колагену. Збільшує природне вироблення гіалуронової кислоти вдвічі і колагену в 5 разів.

Переваги: ​​

- розгладжує зморшки

- підтягує повіки

- усуває набряклість і темні кола

Вітамін Е крем-антиоксидант для ніжної шкіри навколо очей ТМ Лібрідерм / Librederm 20 мл, в складі якого: 

  • вітамін Е (токоферол) - антіоксідан, зволожує шкіру, оптимізує водно-ліпідний баланс в організмі, пригнічує процеси старіння. 
  • троксерутин - біофлавоноїд, який запобігає появі мішків і синців під очима. 
  • олія Рижика - містить вітаміни Е і А, фітостероли і хлорофіл, зволожує шкірні покриви, підтримує в нормі водно-ліпідний баланс.

Dermatology Вітамін С зміцнює крем навколо очей ТМ Лібрідерм/Librederm 15 мл містить липидную форму вітаміну С, яка легко проникає крізь жирові мембрани, стимулює синтез колагену з еластином, зменшує набряклість і зморшки, забезпечує освітлення шкіри, шляхом пригнічення процесів меланогенеза.

Переваги: ​​

- освітлення темних кіл під очима 

- глибоке зволоження 

- позбавлення від зморшок

Кидайте палити! 

Доведено, що куріння сприяє порушенню кровообігу, що є однією з причин появи мішків під очима. Крім того, нікотин негативно впливає на зовнішній вигляд, погіршує стан зубів, знижує пружність шкіри, а також викликає прискорення фізіологічного старіння. 

Займайтеся спортом 

Занимайтесь спортом


Регулярні фізичні навантаження роблять загальний сприятливий вплив на організм, в тому числі покращують кровообіг та виводять зайву рідину з організму, сприяючи усуненню набряклості.

Зверніть увагу на сон 

Порушення сну - часта причина набряклості вік. Налагодження режиму праці і відпочинку позитивно впливає на нервову систему, усуваючи надлишок гормону стресу кортизолу. Крім того, під час повноцінного сну очі відпочивають, зволожуються, нормалізується гідробаланс в цій області.

Пийте більше води 

Вода становить займає близько 60 відсотків нашого тіла. З огляду на те, що мішки під очима виникають на тлі порушення водного обміну, що призводить до затримки рідини або зневоднення, збільшення споживання води нормалізує цей стан. У день рекомендується випивати 1,5-2 л звичайної чистої воды.

Коли звертатися до лікаря?

Найчастіше набряклість під очима відмінно піддається лікуванню в домашніх умовах або зникає сама, наприклад, після гарного сну або масажу в області очей. Проте, якщо мішки не проходять, і ситуація погіршується, рекомендовано відвідати лікаря, щоб не пропустити серйозну медичну проблему, що вимагає особливої уваги.

Слід звернутися до лікаря, якщо ваш набряк:

  1. Суворий і тривалий
  2. Ускладнюється почервонінням, болем або сверблячкою
  3. Має тенденцію до поширення

Висновки:

Мішки під очима можуть бути як тимчасовим естетичним явищем, так і симптомом серйозного захворювання. Але найчастіше невелика зміна раціону харчування, налагодження сну і відмова від шкідливих звичок допоможе назавжди позбутися цієї проблеми.

Якщо Вас зацікавила тема цієї статті, висловіть свою думку, задайте питання або напишіть відгук.

1. Braunwald E., Loscalzo J. Edema. In: Longo D.L., Fauci A.S., Kasper D.L., Hauser S.L.,Jameson J.L., Loscalzo J., eds. Harrison's Principles of Internal Medicine. 18th ed. // New York,NY: McGraw-Hill. - 2011. – 4012 p.

2. Trayes K.P., Studdiford J.S., Pickle S., Tully A.S. Edema: Diagnosis and Management. // Am Fam Physician. – 2013. - Vol. 88 (2). – P. 102-110.

3. Ely J.W., Osheroff J.A., Chambliss M.L., Ebell M.H. Approach to leg edema of unclear etiology. // J Am Board Fam Med. – 2006. – Vol. 19 (2). – P. 148–160.

4. Cho S., Atwood J.E. Peripheral edema. // Am J Med. – 2002. – Vol. 113 (7). – P. 580–586.

5. Gorman W.P., Davis K.R., Donnelly R. ABC of arterial and venous disease. Swollen lower limb-1: general assessment and deep vein thrombosis. // BMJ. – 2000. – Vol. 320. - P. 1453–1456.

6. Mortimer P.S. Swollen lower limb-2: lymphoedema. // BMJ. – 2000. – Vol. 320. – P. 1527–1529.

7. Yale S.H., Mazza J.J. Approach to diagnosing lower extremity edema. // Compr Ther. – 2001. –Vol. 27 (3). – P. 242-252.

8. Topham E.J., Mortimer P.S. Chronic lower limb oedema. // Clin Med. – 2002. – Vol. 2. – P. 28–31.

9. Tiwari A., Cheng K.S., Button M., Myint F., Hamilton G. Differential diagnosis, investigation, and current treatment of lower limb lymphedema. // Arch Surg. – 2003. – Vol. 138. – P. 152–161.

10. L’Hermitte F., Behar A., Paries J., Cohen-Boulakia F., Attali J.R., Valensi P. Impairment of lymphatic function in women with gynoid adiposity and swelling syndrome. // Metabolism. –2003. – Vol. 52. – P. 805–809.

11. Ageno W., Piantanida E., Dentali F. et al. Body mass index is associated with the development of the postthrombotic syndrome. // Thromb Haemost. – 2003. – Vol. 89. – P. 305–309.

12. Villeco J.P. Edema: a silent but important factor. // J Hand Ther. – 2012. – Vol. 25 (2). – Vol. 153-162.

Обговорення


Новий коментар

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре