Лляна олія: склад, використання, користь

Відмова від відповідальності

Сайт не дає ніяких заяв або гарантій, прямих або непрямих, відносно повноти, точності, достовірності або відповідності вмісту даного блогу для будь-якої конкретної мети. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем про будь-яких медичних й пов'язаних зі здоров'ям діагнозах і методах лікування. Інформація на цьому блозі не повинна розглядатися як заміна консультації з лікарем.

Лляна олія: склад, використання, користь

Зміст:

➦Як роблять лляну олію?

➦Корисні властивості лляної олії

➦Склад лляної олії

➦Як правильно приймати лляну олію?

➦Показання для прийому

      ➦Користь для жінок

      ➦Користь для чоловіків

      ➦Користь для дітей

➦Застосування в кулінарії

➦Льняна олія в косметології

➦Льняна олія для схуднення

➦Як вибрати?

➦Як правильно зберігати?

➦Протипоказання: кому шкідливо?

➦Відповіді на популярні питання

Широке використання лляної олії почалося приблизно з 16 століття. Воно мало безліч застосувань і, крім харчового, використовувалося для виготовлення масляної фарби і навіть лінолеуму (це слово буквально означає лляне масло). Численні дослідження показали високу біологічну цінність даного продукту. Будучи рослинною альтернативою риб'ячому жиру щодо змісту ненасичених жирних кислот, лляне по праву займає першу позицію серед всіх рослинних масел.

Як роблять лляну олію?

Як роблять лляну олію

При виробництві лляної олії застосовуються дві технології: холодне або гаряче пресування та екстрагування. Залежно від виду обробки вона буває нерафінованою, рафінованою, гідратованою та дезодорованою.

Холодне пресування

Метод холодного віджиму зберігає максимум корисних властивостей продукту, оскільки в цьому випадку в його складі залишаються цінні вітаміни, фосфоліпіди, ненасичені жирні кислоти та інші біологічно активні речовини.

Старовинний спосіб отримання олії припускав прожарювання та розчавлювання насіння в ступці. Сучасна технологія полягає в нагріванні насіння до 35-40 ° С і пресування. Свіже сиродавлена олія золотистого або світло-коричневого кольору з приємним солодкуватим смаком і ароматом. Це найкорисніший продукт, проте дорожчий, ніж отриманий будь-яким іншим способом: на його виробництво йде більше сировини. З недоліків - короткий термін зберігання та випадання природного осаду.

Нерафінована олія може піддаватись подальшому очищенню (фільтрації, гідратуванню, центрифугованню, відстоюванню і т.п.), рафінуванню (освітленню за допомогою сорбентів), а також дезодоруванню (нейтралізації запаху). Після такої обробки олія чистою, прозорою, зеленувато-жовтого кольору, без особливого смаку й запаху. На жаль, при цьому частина корисних речовин втрачається. Таку олію використовують в технічних цілях.

Гаряче пресування

Сировину поміщають в прес-екструдер, в якому вона подрібнюється та нагрівається до 120ºС. Таким чином можна домогтися більшого виходу кінцевого продукту, проте вплив високої температури руйнує багато важливих компонентів олії та знижує її біологічну цінність.

Екстрагування

Даний метод складається з двох етапів. Спочатку сировину подрібнюють та з допомогою спеціальних розчинників беруть із неї олію. Потім отриманий продукт проганяють через дистилятор і очищають від домішок. В такої олії втрачається вітамін Е і рослинні стироли, проте вміст жирних кислот стає вище, що погіршує її смак і запах, а також зменшує термін зберігання.

Корисні властивості лляної олії

Лляна олія настільки багато Омега-3, що породила термін ліноленова жирна кислота. Перевага продукту в ідеальному співвідношенні Омега-6 і Омега-3 (6: 1), що визначає її користь щодо серцево-судинних, когнітивних, запальних і навіть онкологічних проблем.

Дослідження PAQUID, проведені в 1988 році Університетом Віктора Сегален в Бордо (Фанц) встановили користь лляної олії в профілактиці і боротьбі зі хворобою Альцгеймера, старечим слабоумством, всіма віковими психічними деменціями, депресією, шизофренію та біполярним розладом.

Лляна олія - ​​користна для шкіри, мозку та кровоносної системи. Це кращий засіб при хворобах шлунково-кишкового тракту, гастритах або проблемах з печінкою. У Сан-Паулу (Бразилія) було проведено 4-тижневе випробування, яке доводить ефективність лікування запорів у пацієнтів, які перебувають на гемодіалізі. Олія надає терапевтичний ефект при лікуванні діабету II типу, склерозу, ревматичного артриту, астми, екземи, псоріазу та багатьох інших хронічних і запальних процесів.

Основні властивості лляної олії при прийомі всередину:

 • ⤔ знижує рівень холестерину, захищає серцево-судинну систему
 • ⤔ сокращает ризик інсульту на 37%
 • ⤔ робить судини еластичнішими, нормалізує тиск
 • ⤔ виступає регулятором гормонів
 • ⤔ зменшує ймовірність тромбозів в серці, легенях, мозку
 • ⤔ значно покращує картину лікування астми
 • ⤔ покращує травлення та роботу шлунково-кишкового тракту, прискорює загоєння ушкоджень слизової шлунка і кишечника, усуває запори
 • ⤔ нормалізує роботу печінки
 • ⤔ сприяє зниженню ваги
 • ⤔ допомагає при хворобах сечостатевої системи, підтримує роботу нирок
 • ⤔ позитивно впливає на сітківку ока, покращує зір
 • ⤔ підтримує роботу мозку, покращує когнітивні функції таі психічне здоров'я
 • ⤔ перешкоджає утворенню токсинів в організмі
 • ⤔ підвищує загальний імунітет організму.

Зовнішні властивості лляної олії:

 • ⤔ омолоджує шкіру, робить її гладкою, пружною, м'якою й бархатистою
 • ⤔ знімає наслідки опіків, розм'якшує мозолі на пальцях і підошвах ніг
 • ⤔ покращує структуру волосся, робить їх пишними та блискучими
 • ⤔ зміцнює нігтьову пластину

Склад лляної олії

Склад лляної олії

Лляна олія визнана одним з найбагатших на Омега-3 рослинних олій. Крім того, вона містить інші корисні жирні кислоти, вітаміни, антиоксиданти та цінні нутрієнти.

У її складі:

Поліненасичені ЖК:

- альфа-ліноленова кислота (Омега-3) - від 55 до 60%

- лінолева кислота (Омега-6) - від 15 до 16%

Мононенасичені ЖК:

- олеїнова кислота (Омега-9) - від 17 до 19%

Насичені ЖК:

- стеаринова кислота - від 5% до 7%

- пальмітинова кислота - від 3% до 4%

Інші активні компоненти:

- вітамін Е, стигмастерин, бета-ситостерин, кампестерін, сквален, флавоноїди, лігнано, антиоксидант тіопролін

Омега-3 в лляній олії

За кількістю Омега-3 лляна олія перевершує всі відомі рослинні олії, в 10 разів випереджає раз навіть риб'ячий жир, який вважається головним джерелом поліненасичених жирних кислот. Для порівняння: в оливковій олії його міститься 1%, в сафлоровій - 0,5%. В одній столовій ложці лляної олії приблизно 7 200 мг альфа-ліноленової кислоти, що є достатнім для добової потреби людини в Омега-3.

Хімічний склад і харчова цінність льняного масла *:

Нутриєнт

Кількість

Норма

% от норми в 100 г

% от норми в 100 ккал

100% норми

Калорійність

898 кКал

1684 кКал

53.3%

5.9%

188 г

Жири

99.8 г

56 г

178.2%

19.8%

56 г

Вода

0.2 г

2273 г1136500 г

Вітаміни


Вітамін В4, холін

0.2 мг

500 мг250000 г

Вітамін Е, альфа токоферол, ТЭ

2.1 мг

15 мг

14%

1.6%

714 г

Вітамін К, филлохинон

9.3 мкг

120 мкг

7.8%

0.9%

1290 г

Макроелементи


Кальцій, Ca

1 мг

1000 мг

0.1%


100000 г

Фосфор, P

2 мг

800 мг

0.3%


40000 г

Мікроэлементи


Цинк, Zn

0.07 мг

12 мг

0.6%

0.1%

17143 г

Насичені жирні кислоти


Насичені жирні кислоти

9.6 г

max 18.7 г
Мононенасичені жирні кислоти

18.438 г

min 16.8 г

109.8%

12.2%


Поліненасичені жирні кислоти

67.7 г

от 11.2 до

20.6 г

328.6%

36.6%


Омега-3 жирні кислоти

53.368 г

от 0.9 до 3.7 г

1442.4%

160.6%


Омега-6 жирні кислоти

14.292 г

от 4.7 до 16.8 г

100%

11.1%


* Основне джерело: Скурихин І.М. і ін. Хімічний склад харчових продуктів.


Калорійність

Лляна олія досить калорійна, хоча набагато менше, ніж інші рослинні олії: в 100 г міститься 898 ккал. Енергетична цінність продукту в одній столовій ложці (приблизно 17 г) 105-115 кКал, в чайній ложці (5 г) - 44.9 кКал.

З огляду на високу калорійність олії льону, для попередження ймовірності набору зайвої ваги, дієтологи рекомендують вживати її в обсязі не більше 2-4 чайних або не більше 2-ух столових ложок на добу.


Як правильно приймати лляну олію?

Як правильно приймати лляну олію


З лікувальною метою починати прийом слід з мінімальних доз по 0,5 чайної ложки 2 рази на день перед сніданком і вечерею. Потім, при добрій переносимості дозу збільшують до 1 чайної ложки 1-3 рази на день або 1-2 столові ложки натщесерце перед їжею запити водою.

При прийомі в капсулах слід вживати по 2 капсули на добу (вранці та ввечері) або за рекомендацією лікаря. Тривалість лікувально-профілактичного курсу становить 3-4 тижні, після чого потрібно зробити перерву. Дозування олії краще уточнити у лікаря, який на основі індивідуальних даних про стан пацієнта може вибудувати найбільш ефективну і безпечну схему лікування.

Лляну олію можна приймати в їжу як в чистому вигляді, так і додаючи в салати, каші, гарніри, змішуючи з кефіром або йогуртом.

Останні дослідження європейських учених показали, що льняне масло абсолютно не придатне для смаження. Вміщені в ньому жирні кислоти перетворюються в дуже небезпечні трансжири і канцерогени, що провокують онкологічні захворювання.

Показання для прийому

Лляна олія - ​​суперфуд, лідер за вмістом жирних кислот і унікальних біологічно активних речовин. Завдяки величезній користі для здоров'я і відсутності протипоказань його можна вживати практично всім.

Регулярний прийом олії льону налагоджує травлення, однаково сприятливо діючи при запорах і діареї, покращує стан нервової системи, робить еластичними судини та очищає їх від шкідливого холестерину. Воно допомагає при гастриті, алергії та інтоксикації, нормалізує артеріальний тиск, знижує ризик тромбоутворення, допомагає скинути зайву вагу й позитивно позначається на зовнішності.

Літнім людям потрібно приймати олію для зниження ризику серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу, попередження вікових змін головного мозку, хвороби Альцгемера, деменції, для підтримки нормальних когнітивних функцій.

Дітям воно допомагає в боротьбі з паразитами, покращує розумові здібності, а також зміцнює імунітет в сезон застуд. Спортсмени приймають олію, щоб швидше відновиться після силових тренувань, а вегани - як альтернативу риб'ячому жиру.

Користь для жінок

Користь для жінок

Лляна олія особливо корисна для жінок, оскільки містить жирні кислоти, поліфіноли та антиоксиданти, що уповільнюють старіння, благотворно впливають на шкіру й волосся. Завдяки м'якому очищувальному впливу на кишечник і активізації жирового обміну, воно сприяє зниженню ваги.

Особливо корисно приймати свіже масло льону жінкам після 40, коли продукування жіночих гормонів починає скорочуватися. Завдяки лігнанів, які по молекулярному складу структурно схожі на жіночі статеві гормони, в організмі активуються рецептори, що сприяють продукуванню власного естрагену. Прийом олії льону у жінок зменшує негативні прояви клімаксу (припливи, перепади настрою, швидке старіння).

Вагітним жінкам на розсуд лікаря можна приймати продукт в невеликому дозуванні. Олія покращує еластичність судин, допомагає запобігти варикозу, ймовірність якого зростає через навантаження на нижні кінцівки. Однак спочатку вагітності, щоб уникнути ризику викидня від його прийому краще відмовитися.

Користь для чоловіків

В цілому лляне масло корисно приймати чоловікам. Крім загальнооздоровчого ефекту, захисту серця, зниженню артеріального тиску й підтримки печінки, воно стабілізує гормональний фон, допомагає при проблемах з потенцією, зміцнює імунітет і покращує настрій за рахунок вироблення серотоніну - «гормону радості».
Одне американське дослідження за участю 161 пацієнта з раком передміхурової залози показало, що лляне насіння, значно знижує швидкість утворення ракових клітин.

Масло льону підходить спортсменам, які займаються силовими тренуваннями, після яких м'язи піддаються оксидантному стресу. Альфа-ліполіевая кислота, що є антиоксидантом, сприяє усуненню напруги в м'язах і допомагає організму відновитися після інтенсивних силових навантажень. Споживання даного продукту чоловіками доцільно після тренувань, в фазі відпочинку, коли м'язи ростуть.

Однак, з урахуванням наявності в складі насіння льону естрагеноподібних з'єднань, вживати олії чоловіками слід не більше однієї-двох чайних ложок в день протягом місяця з наступною перервою на 4-6 тижнів. При виникненні небажаних ефектів прийом продукту краще скасувати.

Користь для дітей

Лляна олія стимулює травлення, підвищує імунітет і опірність дитячого організму до застуд. Її прийом покращує функцію щитовидної залози, нормалізує менструальний цикл у дівчаток в період статевого дозрівання. Жирні кислоти сприяють розвитку міцного скелета й розумових здібностей дитини, покращують пам'ять, концентрацію уваги, позитивно позначаються на психічному розвитку і настрої, нормалізують сон.

Про вік, з якого можна починати давати дитині масло льону, є різні думки. Одні лікарі вважають за можливе прийом після 6 місяців, інші - тільки після досягнення 1 року. У будь-якому випадку починати треба з 1 краплі та стежити за реакцією організму. При гарній харчової переносимості та відсутності алергії трирічні малюки можуть приймати по 0,5 чайної ложки олії в день, дітям до 7 років дозволяється по 1 ч. л., а більш дорослим - до 1 столової ложки рослинного продукту.
Маленьким дітям не рекомендується давати лляну олію в чистому вигляді, краще додавати її в холодну їжу. Дітки старшого віку можуть приймати її натще або після їди.

Застосування в кулінарії

Застосування в кулінарії


Найкраще використовувати лляну олію для заправки салатів. Її не можна нагрівати, щоб уникнути утворення канцерогенних речовин. Вона ідеально поєднується з помідорами та огірками, молодою відвареною картоплею й квашеною капустою, надає вінегрету незвичайний пікантний присмак.

Олію можна додавати в каші, комбінувати з різними іншими рослинними оліями, а також соусами й заправками (сметаною, майонезом). Для більшого позитивного ефекту для здоров'я дієтологи радять використовувати олію льону в поєднанні з белкововмісною їжею: сиром, йогуртом, кефіром.

Льняна олія в косметології

Багатий склад визначив переваги лляної олії для поліпшення стану шкіри, волосся йі нігтів. Переважно включати її в косметичні процедури максимум до 10%, оскільки вона відрізняється високою камедогенностью. У чистому вигляді використовується при абсцесі для прискорення загоєння, а також для догляду за дуже сухою, збезводненої шкірою, схильною до лущенню, в тому числі для обвітрених губ і огрубнулиї ступень. Вагітним жінкам корисно використовувати її для профілактики розтяжок на животі й грудях.

В Інституті біохімії і молекулярної біології медичного факультету Дюссельдорфської університету імені Генріха Гейне (Німеччина) було проведено дослідження, щоб оцінити вплив лляної олії на здорових людей з чутливою шкірою. Добровольці були рандомізовані подвійним сліпим методом протягом 12 тижнів. На початку 6-го тижня й в кінці дослідження оцінювали профіль плазми, чутливість і гідратацію шкіри, трансепідермальну втрату води (TEWL), а також поверхню епідермісу. На 12-му тижні було виявлено значне зниження чутливості шкіри, шорсткості, збільшення гладкості та зволоження у суб'єктів, які отримували лікування лляною олією.

Дія олії при зовнішньому застосуванні:

✔ живить, пом'якшує і заспокоює шкіру

✔ усуває запалення і подразнення

✔ скорочує зморшки

✔ надає відбілюючий ефект

✔ усуває сухість

✔ прибирає жирний блиск

✔ загоює і регенерує епідерміс

Олію льону можна використовувати для зростання і зміцнення вій, а також брів. Регулярне протирання їм нігтьової пластини та кутикули оздоровлює нігті, усунуть їх ламкість і крихкість.

Олія льону для обличчя

Олія льону відмінно підходить для всіх типів шкіри, забезпечуючи поживний та антивікової догляд в домашніх умовах. У чистому вигляді вона підходить для сухої, схильної до запалень й подразнень шкіри. Її можна використовувати для очищення обличчя замість гідрофільної олії, а також у складі масок для обличчя. Для жирної шкіри її слід змішувати з іншими оліями або комбінувати з різними косметичними засобами.

Лікарі-дерматологи вважають лляну олію одним з найсильнішої в anti age косметології через її склад:

➦  тіамін - надає компенсаційну дію на шкіру

➦  ніацин - відновлює колагенові волокна, підвищує тонус і пружність епідермісу

➦  холін - заспокоює роздратування, усуває запалення й почервоніння

➦  филлохинон - освітлює, вирівнює тон, додає матовість обличчу

➦  вітамін Е (токоферол) - вітамін молодості, стимулюючий вироблення еластину й колагену.

Олія льону для волосся

Олія льону для волосся


Велику популярність отримало лляна олія в hair-догляді. Професіонали і блогери б'юті-індустрії радять додавати його краплями в свій уходовой шампунь або бальзам, а також використовувати в складі масок на волосся.

Регулярне застосування масляного екстракту особливо рекомендовано для сухого, тонкого, пошкодженого та ламкого волосся. Вона зміцнює локони, покращує їх зростання, перешкоджає випаданню й перетину, усуває свербіння й подразнення, надає блиск та сяйво.

Льняна олія для схуднення

Незважаючи на високу калорійність, лляну олію можна використовувати для схуднення. Такий ефект визначається її здатністю покращувати травлення, очищати кишечник, виводити токсини й розщеплювати жири. Крім того, вона може знижувати апетит.

Відомо, що незамінні жирні кислоти сприяють зниженню ваги за рахунок підвищення чутливості до інсуліну. Завдяки Омега-3, що міститься в лляній олії, поліпшується проникність клітинних мембран, дозволяючи інсуліну краще використовувати енергію, накопичену в формі тригліцеридів у жировій тканині. На цьому заснований жиросжигающий ефект лляної олії. Гарне споживання Омега-3 є одним з кофакторів, що сприяють зниженню ваги в рамках здорового способу життя, включаючи фізичну активність і збалансоване харчування.

Олію льону для схуднення вживають 2 рази на день: по 1 чайній ложці вранці й ввечері за півгодини до їди. Термін вживання - 3 місяці, потім перерва на 2 місяці. Дієтологи радять проводити такі курси 1-2 рази на рік.


Як вибрати?

Як вибрати


При виборі лляної олії слід орієнтуватися на колір, запах (якщо є така можливість) і тару продукту. Найкращим вважається свіжовичавлена олія, яку виробляють фермери. У неї максимально зберігаються всі корисні речовини. Сирий продукт має м'який слідкувато-терпкий смак, що нагадує горіх, і золотисто-карамельний колір, запах - легкий сіна з ледь помітним рибним ароматом. Допускається невеликий осад. Вибирайте олію в скляній пляшці темного кольору невеликого обсягу, оскільки її властивості дуже залежать від способу та тривалості зберігання. Якщо немає можливості придбати свіжовичавлений продукт, можна купити в магазині нерафіновану олію холодного віджиму або аптечну в капсулах.

Як правильно зберігати

Лляна олія надзвичайно корисна, але дуже делікатна та вимоглива до зберігання. Корисні ненасичені жирні кислоти швидко розкладаються при доступі повітря і на денному світлі, тому зберігати продукт потрібно в темному місці герметично закупореним, найкраще на дверцятах холодильника. Після півгодинного перебування лляної олії під сонцем її вже не можна вживати в їжу.

Вважається, що вона стає непридатним після 2 тижнів з моменту відкриття пляшки, тому ідеальний обсяг тари - 250 мл. Явно помітна гіркота в смаку є сигналом до того, що олія згіркла й втратила свою користь.

Протипоказання: кому шкідливо?

Незважаючи на безсумнівну користь лляної олії, у неї, як і у практично будь-якого харчового продукту, є свої протипоказання.

Випадки, при яких варто відмовитися від вживання олії льону:

❌  гострі захворювання шлунково-кишкового тракту: холецистит, виразка шлунка, захворювання кишечника

❌  другий і третій триместр вагітності, коли висока ймовірність викидня

❌  грудне вигодовування (внаслідок мало вивченої дії олії на організм новонародженого)

❌  алергічна реакція та індивідуальна непереносимість

❌  порушення згортання крові, оскільки лляна олія розріджує кров

❌  майбутня хірургічна операція через загрозу сильної кровотечі

❌  дитячий вік (після консультації з педіатром)

Крім того, дієтологи радять не захоплюватися великими дозами даного продукту (не більше 30 г на добу або 2 столові ложки).

Алергічні реакції

Алергія на лляну олію зустрічається досить рідко. Вироблення гістаміну може викликати прийом продукту у великих обсягах, а також індивідуальну непереносимість компонентів складу.

Алергічна реакція розвивається швидко, буквально через 3-5 хвилин після прийому олії. Симптоми прояву класичні й залежать від ступеня розвитку патологічного стану: головний біль, кропив'янка, висип з локалізацією на ліктьових згинах і під колінами, свербіж, некомфортні та хворобливі відчуття в шлунку нудота, запор або діарея, чхання та риніт, кашель, бронхоспазм, тахікардія. Можливі також і важкі реакції, аж до набряку Квінке й анафілактичного шоку.

Порушення гормонального фону

Деякі джерела називають лігнани, що знаходяться в складі олії льону, фітоестрогенами. Це не зовсім вірно. Лігнани не належать до групи фітогормонів, таких як, наприклад, ізофлафони сої або конюшини. Це з'єднання за своїм молекулярним складом структурно схоже на гормон, але діє більш делікатно. При нестачі власних стероїдних гормонів в організмі лігнани активують роботу рецепторів, стимулюючи їх вироблення, а при надлишку - конкурують з перевиробленними естрагами за рецептори, знижуючи їх активацію. Таким чином, вживання олії льону не може порушити гормональний фон, а навпаки, вирівнює його.

Порушення психіки

Дослідження, проведені в Університеті Лаваля (Квебек), показали, що споживання лляної олії знижує ризик хвороби Альцгеймера й полегшує симптоми у людей з психічними розладами, на шизофренію та синдромом підвищеної активності, які пов'язують з низьким рівнем Омега-3.

Дійсно, людський мозок приблизно на 60% складається з жирів, тому Омега-3 кислоти дуже важливі. Таким чином, незамінні жирні кислоти олії льону сприяють хорошій роботі мозку, запобігаючи та покращуючи симптоми деяких психічних розладів, таких як дислексія і біполярні розлади.

Лляна олія допомагає поліпшити нейротрансмісію мозку, що створює кращу концентрацію, запам'ятовування й багато інші позитивні ефекти, в тому числі й поліпшення настрою.

Несумісність з медикаментами

Лляна олія розріджує кров, впливає на її згортання, знижує рівень цукру в крові, здатна знижувати артеріальний тиск. Це потрібно враховувати при прийомі наступних лікарських засобів:

⧫ антикоагулянтів і антитромбоцитарних препаратів

⧫ ліків для зниження тиску

⧫ препаратів від діабету.

Крім того, прийом лляної олії знижує засвоюваність пероральних препаратів, тому рекомендується приймати її та ліки слід із різницею в часі не менше години.


Відповіді на популярні питання

Відповіді на популярні питання

В які страви додають лляну олію

У будь-холодні страви: салати, каші, а також в білкову їжу (йогурт, сир, кефір).

Як приймати лляну олію при виразці шлунка

Дорослим ─ по 1-2 ст. ложки, дітям ─ 0,5-1 ст. ложки двічі на день натщесерце, за півгодини до їди (наприклад, вранці і ввечері), можна також заправляти салати.

Скільки разів на день пити лляну олію

Лляну олію можна приймати від 1 до 3 разів на день.

Що краще: рибний жир або лляна олія

Лляна олія має свої переваги для здоров'я шлунково-кишкового тракту та може бути хорошим способом підвищити рівень жирних кислот АЛК і Омега-3 для людей з алергією на рибу або тих, що дотримуються веганскої дієти.

Що краще: насіння льону або лляна олія

Обидва продукти є відмінним джерелом Омега-3.

Лляна олія простіша у використанні, але вразлива при зберіганні. Цілісне насіння льону прекрасно зберігаються, мають більш широкий діапазон переваг для здоров'я, але вимагають попереднього приготування.

Що робити якщо лляна олія гірчить

Сильна гіркота продукту свідчить про окисленні Омега-3. Таку олію приймати в їжу не можна, оскільки можна отримати отруєння.

Скільки може зберігатися лляна олія

У заводській упаковці олія може зберігатися 1 рік. Після розкриття пляшечки її слід використовувати протягом 1-2 тижнів за умови зберігання в темному прохолодному місці.

Висновок

Прийом лляної олії - простий, недорогий та доступний спосіб поліпшити своє фізичне й ментальне здоров'я, зовнішню красута настрій. З огляду на широкі переваги даного продукту для організму людини, варто ввести її в свій щоденний раціон.

Обговорення


Новий коментар

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре